Stripovi i zasto ih ljubim

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Neki dan sam dobio u ruke Grendal Tales koji su radili Macan i Biukovic za Dark Horse i progutao sam ga u jednom dahu.

Nakon sto sam ga procitao (par puta) i obrisao suzu iz oka prisjetio sam se nekih drugih stripova kojima sam hranio svoju siroku slavonsku dusu.
NAJAMNIK-Vincent Segrelles; JEREMIAH-Hermann Huppen's;
CAT CLAW-Bane Kerac; BADI KUKAVICA-Zeljko Pahek; TORPEDO-Abuli/Bernet...

Cita li jos netko stripove i ako da, koje mi mozete laka srca preporuciti?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Ja ih jednostavno obožavam. Preporu?io bih ti Mebiusove "Avanture Johnnya Diffola", ona ?etiri nastavka: "Ono što je gore", "Ono što je dole", "Crni inkal", "Inkal svjetlosti".
Ina?e, gutao sam i stripove Richarda Corbena, recimo "Den", ekraniziran u kultnom "Heavy Metalu"! Uz to ?itao sam Stripoteke, a i Strip Art u bivšoj Jugi.
Najamnika sam ?itao, "Jeremiaha" još imam doma, i to ona "Feniks" izdanja, koja su bila nešto kao posebna izdanja ondašnje Stripoteke.
Manje više dobro mi je sve od Hermanna, a po Jeremiahu je stvoren i filmski serijal "Mad Max".
Ne znam je sili ?itao Hermannov strip o ratu u Sarajevu?
Meni je bio malo previše pateti?an.
ako si ?itao Stripoteku, onda smo valjda generacija! Sje?aš li se "Percivana"?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja obožavam stripove ali pošto sam iz malenog grada teško do?em do nekih pravih stvari, možda u italiji se na?e nešto, ina?e dok je išao po kioskima Kupovao sam Mister No, Nathan Never, nezaboravni Conan, i to je moj skroman dodatak temi. :D :ska:
Život je samo san na putu do smrti
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Kad ve? spominješ "Cat Claw", sje?aš li se "Kobre" od istog autora?
Serijal je izlazio u ediciji "Profil-strip". Kobra je meni i dan danas jedan od najboljih akcijskih stripova. Isto tako, jako cijenim i Ker?ervog "Tarzana".
Meni je osobno jako žao što više nema "Comic stripa", koji je objavljivala "Slobodna...", koja je nažalost "prdnula" sa svojim strip izdanjima. Apsolutni favorit humoristi?nog stripa bio mi je i ostao "Gaston". Taj je serijal stvarno nešto. Nažalost nema više ni "Zagreba?kog plavog", a odanle sam svoju dalmatinsku dušu hranio fenomenelnim serijalom o "Modesti Blaise". Kad ve? spominjem "Plavac", Radulovi?ev "Herlock Sholmes" je genijalan.
Mislim da ovih dana kod nas izlazi jedan od stripova iz serijala o Batmanu, koji je potpisao Alan Moore. To bih ti preporu?io. Ja sam na žalost, tek u ruci, a i na kratko, imao priliku držati njegov "From Hell", a to je strip od kojeg zastaje dah.
Nedavno sam u susjednoj državi, BiH, u knjižari ugledao strip-album Mila Manare, "Bijela smrt". Cijena mu je takva, da te odmah strefi infarkt.
Ali kavlitet je kvalitet, nikad nisam razumio tipove koji podcjenjuju strip, i kompletnu devetu umjetnost svrstavaju pod šund.
Je si ?itao Macanove "Star Warse"?
Ja jesam i odli?ni su mi... Bože moj "Star Warsi" su "Star Warsi"...
"Star Trek"- postoji i strip serijal, ali nije mi jasno u ?emu je tu kvaka :blink:
ban

Unread post by ban »

Kad smo vec kod stripova, je li netko citao Doom Patrol i ima li ista od tog stripa? Autor je<a href='http://www.grant-morrison.com/doom_patrol.htm' target='_blank'>Grant Morrison</a>, a izdavac DC. Izaslo je nekoliko generacija toga stripa.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Citajuci ostale forume na NOSF-u shvatio sam da to nije nista novo, niti neobicno (zaboraviti se logirati).
Just for the record, that was me.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Ja mislim da se radi o istom crta?u. Ne znam šta je s tim stripom, ali ako vam dolaze ljudi iz "ILM-a" na "Essekon", upilajte ih da po?mu objavljivat i stripove iz "DC-a", obzirom da za sada vrlo uspješno idu s "Marvelom".
Aliene, stripoteke je definitivno bila i ostala zakon, ovo danas jest pljuga!
Nažalost!
Dylan Dog je zakon, a tek Gruchove šale!
Jako se dobro sje?am i ostalih stripova koje si nabrojio!
Dobro kažeš... Sjeta! Sjeta!!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Da ne budem dosadan, eto samo bih još dodao i ovo, kad se ve? spominju neki "Bonellievi" stripovi, tipa Dylan Dog, Mister No i sli?no...
Pred nekoliko godina ?elnici izdava?ke ku?e "Bonelli" odlu?ili su osvojiti ameri?ko strip tržište, pa su tamo lansirali neke od svojih ja?ih serijala. Tako je na USA tržište svjetlo dana ugledao Zagor, Mister No, Nik Rajder, Marti Misterija i Dilan Dog.
Jedina dva stripa koje su od njih preživjela napad ameri?ke strip konkurencije bili su Misterija i Dog!
Nešto kasnije, serijalu Marti Misterije opada naklada, dok Dog i dalje opstaje. Nakon toga, bio je ?ak i napisan filmski scenarij, ali se producenti nisu mogli odlu?iti za redatelja. Tako, film o istražitelju no?nih mora je još uvijek na ?ekanju, ali zato "Bonelli" nije ?ekao na svom mati?nom tržištu, pa su Talijani ve? snimili svoju filmsku verziju ovog strip serijala. Ekranizirana je epizoda, mislim da se zove "Dok nas smrt ne rastavi", a ona, izme?u ostalog, govori i o susretu Doga i Groucha.
Osobno, najviše volim Dogove kojima je scenarij potpisao Sclavi, ti imaju dušu horrora. Noviji brojevi mi nisu baš nešto.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Zaboravih spomenuti i Lazarus Ledd to je strip koji ja pamtim- :) :ska: :alien: :pisac:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Guest wrote: TO Ban: Nisam citao Doom patrol, taj Morisson to onaj isti Marvelov crtac
koji je radio Fantasticnu cetvorku?
Pisac je, nije crtac, no, jest, radio je i Fantastic Four. Mislim da je jedan od rijetkih pisaca koji se proslavio pisuci scenarije za stripove. Slicno kao Neil Gaiman.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

ban wrote:
Guest wrote: TO Ban: Nisam citao Doom patrol, taj Morisson to onaj isti Marvelov crtac
koji je radio Fantasticnu cetvorku?
Pisac je, nije crtac, no, jest, radio je i Fantastic Four. Mislim da je jedan od rijetkih pisaca koji se proslavio pisuci scenarije za stripove. Slicno kao Neil Gaiman.
Zaboravio si Alana Moorea! Taj se toliko proslavio pišu?i stripove tako da uživa svojevrsni kultni status, pogotovo kod onih, darkerizmu sklonih fanova! "Swamp Thing", iliti ga "?udovište iz mo?vare", film Wesa Cravena iz '82. ekranizacija je upravo njegovog stripa.
Baš kao i "From Hell" bra?e Hughes od prije koju godinu. Normalno, ni Moore nije crta?, nego pisac, a neke njegove stripove nekada je objavljivao "EKS almanah", koji je u ono vrijeme uglavnom objavljivao "DC" izdanja!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nisam neki stripo znalac ali voljela sam ?itat stripove.. ?ak sam imala i lijepu zbirkicu dok ih se nisam riješila u korist nekog djeteta :( al mislim da mi još uvijek negdje leže tvrdoukori?eni 'fantom' i 'mandrake' :D

svaka ?ast svim strip-junacima, ali alan ford je alan ford..
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Alien2dio wrote: Cita li jos netko stripove i ako da, koje mi mozete laka srca preporuciti?
Prot Pictures? ;)
Post Reply