Sferakon iz snova

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Kakav bi bio vaš Sferakon iz snova?

Veeeeeeeliki tulum, bez posebnog programa ali s puno organiziranih zabava tipa zavijanja na Mjesec.
0
No votes
Komercijalna konvencija, s visokom cijenom ulaznice ali i gomilom programa tematski vezanog uz komercijalni SF poput Star Treka/Warsa, Gospodara prstenova, Buffy i slièno
0
No votes
Prvenstveno literarna konvencija, s programom vezanim uz pisce, te njihova djela i ideje, s usputnim filmskim, likovnim i ostalim programom
4
100%
Iskljuèivo domaæa konvencija, èiji je sav sadržaj made in Croatia: domaæi pisci, stripovi, likovnjaci, eventualno èak i filmovi...
0
No votes
Zajebancija, s programom vezanim samo uz komièni SF/F: Pratchett, Hitchhiker's, Red Dwarf...
0
No votes
 
Total votes: 4

User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Stvarno? Po tvojim odgovorama to se i ne bi ba[?] dalo zaklju?iti. :?

Nat
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagon wrote:Stvarno? Po tvojim odgovorama to se i ne bi baš dalo zaklju?iti. :?
Imas pravo. Zaboravio sam stavljati smajlije.

:bunny:
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:
Berislav Lopac wrote: Kao prvo, anketa nije nikakvo ozbiljno istrazivanje.
Kakva šuma, takvi i ze?evi.
Posteno.

:bunny:
Berislav Lopac wrote: Pogrijesio sam u formulaciji pitanja -- ono je trebalo glasiti: "sto je najblize vasem Sferakonu iz snova".
Još stigneš editirati po?etni post.
Ne da mi mijenjati anketu...
Berislav Lopac wrote: Problem s tvojim komentarom je sto si za svaki odgovor pokusao pretpostaviti zasto sam odabrao bas njega, i onda komentirao na tu pretpostavku. U vecini slucajeva si fulao (...)
Zbilja? Ne bih rekao...
Onda oprosti.
Berislav Lopac wrote: "Ocito" je rastezljiv pojam, i ne vidim po cemu bi ovo bilo ocito iz formulacije.
Jesi li pratio vlastitu prepisku s ire?
Ne.
Berislav Lopac wrote: (...) da me netko pita za primjer takve "tulum" konvencije ne bih ni u snu rekao Istrakon (eventualno, ako mi bas netko dodje s pistoljem, Sferakon 2000).
Sferakon 2000? Zgroz...
Nisam rekao da je to primjer dobre takve konvencije.
Ponavljam: Sferakon je op?a konvencija - tko ho?e mediacon, neka ga napravi.
Anketa nije zeljela reci "ovakve Sferakone trebamo raditi", nego samo "sto bi se vama svidjalo?".
Ponavljam: mislim da je anketa krivo koncipirana - pitanje je, barem tako zaklju?ujem iz Tvojeg posta, trebalo glasiti:

Na ?emu želite da bude težište Sferakona?

ili, alternativno:

Kakvu biste "konvenciju iz snova" željeli?

Ovako ispada da bi Sferakon trebao postati... nešto...
Oprosti, ali tako ispada samo onome tko je zelio tako shvatiti. Niti sam ja (koji sam postavio anketu) osoba koja tako nesto moze odlucivati, niti jedna anketa moze biti iole relevantna u takvom odlucivanju.

:x Dobijem mlade kad ljudi traze znacenje tamo gdje ga nema. Dosta mi je i ovog threada i obrane neceg sto ne treba obranu, jer je besmisleno i prazno (anketa, da me netko opet krivo ne shvati).

Hvala svima na sudjelovanju, stvari koje ste rekli su tocne i smislene, i potpuno ste u pravu. Ispricavam se svima koje sam povrijedio i uvrijedio.
(Dodatno objasnjenje: nije sarkazam, ozbiljno to mislim.)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

BerislavLopac wrote:
ire wrote:
Veeeeeeeliki tulum, bez posebnog programa ali s puno organiziranih zabava tipa zavijanja na Mjesec.
ako se tu referiraš na mene i ideje koje sam ja izložila onda stvarno :!: zna?i to je jedino što si ti uspio zaklju?iti od svega onog što sam ja napisala?!? :!: sori, a da ideš ?itat ponovo?
Boze mili, zasto svatko pokusava pretpostaviti "na sto se referiram" i koji je bio smisao? Anketa je trebala biti mala zafrkancija, nista ozbiljno. Chill out, dudes!
Sad ću ja malo u maniri Dagija. :) :;

Prvo, da ti odgovorim na bože mili. :angel: Zato što pokušavamo shvatiti što si htio reći i što si shvatio iz onog što smo mi pisali. Ili ja. Ili Ire. I jedino raspravom to možemo. Jer čitajući tvoje riječi ja neću uvijek shvatiti isto što i Dagi koji je socijalnog kontakta s tobom uživo imao puno više nego ja.

Nadalje, neke stvari koje napišeš, pogotovo kad se ovako raspravljamo, ne ispadnu onako kako si ih mislio i nemaju efekt kakav si mislio da će imati. Primjer mog opisa Sferakona recimo u onom drugom treadu (gdje ću još postat o tome), koji je bio mišljen i nemijenjen TOTALNO drugačije, shvaćen je potpuno krivo, a pokušaj podabanja je sasvim neslavno propao. I to 90% zato što sam ga je krivo napisala u odnosu na ono što sam htjela reći i postići. a to sam shvatila tek kad su ljudi na moj post odgovorili, žišku?

Daklem, ne poznamo se dobro, telepatiju nemamo, pa malo strpljenja dobro dođe. :mrgreen:

Drugo, kad nekoga ovdje STVARNO raspizdiš, stavit će ti i niz smajlića da ti to dočara. A čak i zločesti smajlići su uglavnom postani sa velikom dozom humora. Na ovom forumu se ljudi jako rijetko uistinu ljute, a ovo što trenutno imamo je jedna relativno konstruktivna rasprava u kojoj ne bivaš napadan onoliko koliko ja imam dojam da ti misliš. Direktno i
iskreno izražavanje drugačijeg mišljenja nije napad, a nepotpuno razumijevanje, iako više prisutno u ovakvoj komunikaciji, ne izostaje ni u razgovoru uživo. Jedina razlika je u brzini dobijanja povratnih informacija. A tu ti ne mogu pomoć ako nemaš vremena za doć u Sferu.
:iconbiggrin:

Treće, anketa može bit zajebancija, al to nam trebaš reć. Kad govorim u svoje ime: možemo se zezat kolko god oćeš, no kad dođe do razglabanja o sferakonu, ja sam mrtva ozbiljna. (As in: potrebu za raspravom, iznošenje ideja i mogućnosti te kritike istih ili eventualne zapreke koje ja ne vidim, a netko drugi da, uzimam sasvim ozbiljno jer se oko sferakona iduće godine mislim osobno potruditi. Pa sam zato mrtva ozbiljna. Što ne znači da se čineći sve to ne bismo trebalo dobro zabavljat i šalit. Right? :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote: Ljudi, dajte se otrijeznite - Istrakon nije nikakva improvizacija, ve? organizacijski vrlo pažljivo osmišljena i provedena op?a SF konvencija. Kad kažem op?a, to je zapravo nepotrebno - tematskih konvencija u Hrvata ni nema (mislim ponajprije na razne mediaconove i tsl.), pa sadržajno Istrakon ho?e ispasti Sferakonom koji je ponešto umanjen u fizi?kom mjerilu. Ne kakvo?om SF sadržaja!
clap clap clap!!!!!!!!!!!!!!!!
slažem se, podržavam i točno to mislim :uzdravlje:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Berislav wrote: "Ocito" je rastezljiv pojam, i ne vidim po cemu bi ovo bilo ocito iz formulacije. Ovdje sam htio izvuci onu struju u raspravama koja zagovara zabavan program koji ima tek rubne veze s SF-om, da vidim koliko ljudi razmislja u tom smjeru.
a koja to točno? :x
I certainly never meant to say that. A ako jesam, mea culpa pa ćemo objašnjavat.

I da se izjasnim o anketi. Meni fali jedan odgovor isto: ALL of the above. NOw, that would be a con! :headbang: :headbang: :headbang: I to mislim doslovno. O izvedivosti drugi put.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Hvala, Nimrod!

Okej, intencija nije bila upljuvati Berislava, pa da odustane od diskusije.

Stoga, Berislave, primi sluĹžbenu ispriku - priznajem, i sam sam htio odustati od diskusije, no preduhitrio si me.

(slijedi virtualno posipanje pepelom)

Svejedno, mi[?]ljenja sam kako bi takva odustajanja od diskusije gu[?]ila raspravu uop?e, i pone[?]to u?inila ovaj forum besmislenim. Uzgred, osobno sam najmanje jednom doĹživio ozbiljnu kritiku vlastite ankete (pod Knjigy: Jel' valja to?) od mcn-a, koji je prili?no razloĹžno napao kako sam postavio anketu. Mislim da je bio prili?no u pravu.

Hajdemo poku[?]ati ispo?etka. Imam prijedlog, ukoliko ne bi predstavljao sol na ranu!

Ne znam, Berislave, koji je bio Tvoj Sferakon, pa Te molim: reci koje je godine to bilo? Nadalje, moĹže[?] li elaborirati [?]to je na tom Sferakonu valjalo, u ?emu si bio bolji od prethodnih, odnosno kasnijih Sferakona. A contrario: [?]to drĹži[?] na svojem Sferakonu neuspjelim i za[?]to? Jesu li po?injene kakve gre[?]ke? Ako jesu, [?]to je s kasnijim manifestacijama - jesu li otklonile nedostatke?

Ponavljam jo[?] jednom: nije mi bila intencija vrije?ati. Imam predodĹžbu kolika je masivna gnjavaĹža sastaviti konvenciju, pa sam stoga na ovom forumu ve? izloĹžio svoju politiku, koja uklju?uje distancu punu respekta u odnosu na uĹži stoĹžer organizacije.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote:Hvala, Nimrod!

Okej, intencija nije bila upljuvati Berislava, pa da odustane od diskusije.
:; i drugi put.

što se tiče diskusije, molim nemojte odustajati forum je u nedostatku razgovora uživo, izvrstan način da se čuju razmišljana ljudi koji ne stignu svaki utorak na kajzericu. Stoga Berislave nemoj pobjeć!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote: Ne znam, Berislave, koji je bio Tvoj Sferakon, pa Te molim: reci koje je godine to bilo? Nadalje, možeš li elaborirati što je na tom Sferakonu valjalo, u ?emu si bio bolji od prethodnih, odnosno kasnijih Sferakona. A contrario: što držiš na svojem Sferakonu neuspjelim i zašto? Jesu li po?injene kakve greške? Ako jesu, što je s kasnijim manifestacijama - jesu li otklonile nedostatke?
:o
to bilo super. ja sam baš maloprije postala o nedostatku istih informacija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BerislavLopac wrote:
Dagon wrote:Stvarno? Po tvojim odgovorama to se i ne bi ba[?] dalo zaklju?iti. :?
Imas pravo. Zaboravio sam stavljati smajlije.

:bunny:
My fragile ego has been shattered. :sad1:

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Veeeeeeeliki tulum, bez posebnog programa ali s puno organiziranih zabava tipa zavijanja na Mjesec.
:shock: pa to bi bio onda Essekon !!

:!: e ne može, mi imamo isključivo pravo na to!

(koliko god se trudili uvijek ispadne baš to :x )
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Aranel wrote:
Veeeeeeeliki tulum, bez posebnog programa ali s puno organiziranih zabava tipa zavijanja na Mjesec.
:shock: pa to bi bio onda Essekon !!
fakat! sa blejanjem u mjesec. :iconbiggrin: :iconbiggrin:
baš nam je bilo super! :uzdravlje:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

e pa nemre svako naručit pomrčinu mjeseca za svoj kon....

:iconbiggrin:
Post Reply