Nadimci i nickovi

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zoran wrote:Svatko tko se služi nickom - meni je stranac.
povrijeđena. no more sandwiches for you. :iconbiggrin:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nimrod wrote:
Zoran wrote:Svatko tko se služi nickom - meni je stranac.
povrije?ena. no more sandwiches for you. :iconbiggrin:
Hm, onda možda ovaj put ostane koji za mene...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Moj izbor nicka je jasan: uzme[?] nadimak iz zbiljskog Ĺživota, i onda ga rabi[?] po ostalim forumima. U mojem slu?aju, samo "Futurinom", koji ba[?] i nije Ĺživahan.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Moj izbor nicka je jasan: uzme[?] nadimak iz zbiljskog Ĺživota, i onda ga rabi[?] po ostalim forumima.
Vidi[?], a ja koristim druga?ij nick na svakom forumu, ovisno o tematike.
U mojem slu?aju, samo "Futurinom", koji ba[?] i nije Ĺživahan.
Da nije Ĺživahan, spava kao Chtulhu u R'lyehu.

BTW, ja sam tamo belor.

Nat
At last, the stars are finally right...
ban

Unread post by ban »

Dren wrote:NajbliĹže [?]to ja znam :)
Ah, [?]teta. Malo sam usamljen...
Eto, ako te moze sto utjesit, to je mom starom omiljeno ime :)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Nimrod wrote:
Zoran wrote:Svatko tko se služi nickom - meni je stranac.
povrijeđena. no more sandwiches for you. :iconbiggrin:
Pa, baš sam mislio malo regulirati ishranu i izgubiti cca 3 kg. :;
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Zoran wrote:
Nimrod wrote:no more sandwiches for you.
Pa, ba[?] sam mislio malo regulirati ishranu i izgubiti cca 3 kg.
Zar si novce zara?ene prodajom zbirke "Najbolji na svijetu" spiskao u obliĹžnjoj slasti?arni?
Ili nisi prodao nijedan primjerak, pa lije?i[?] depresiju u istoj slasti?arni?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

da i ja nešto kažem na tu temu.
Ja sam počela "surfati" i družit se s ljudima po netu prije nekih 6 a možda i više godina. iskustva imam dosta. čak sam provela i 2 godine s tipom kojeg sam upoznala preko neta. i da vam istinu kažem, da sam ga u kafiću ili bilo kojem drugom mjestu upoznala, mislila bi da je idiot...
upoznala sam i dosta ljudi s kojima sam se družila preko nekih chatova....
u početku sam stavila svoje ime, što je rezultiralo tim, da me gnjavi neki tip, zove kući, na mobitel, i još iskopa podosta podataka o meni. zatim mi tip iz švedke pošalje SMS, odakle mu broj mobitela? pa iskopo na nekom forumu -stranici, ni ja sama ne znam. da me gnjave kojekakvi napaljeni tipovi?
Što će mi to u životu??
Odonda više ne dajem podatke na netu, ni tko sam ni što radim ni koliko godina imam.... ako što i vidite ne vjerujte.

Kog zanimam, zna tko sam, što radim i što volim.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Aranel wrote:zatim mi tip iz švedke pošalje SMS, odakle mu broj mobitela? pa iskopo na nekom forumu -stranici, ni ja sama ne znam.

<snip>

Kog zanimam, zna tko sam, što radim i što volim.
O?ito. :iconbiggrin:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Moram priznati da me ova rasprava malo zbunila. Cini mi se da se nepotrebno zakomplicirala.
Ta prica "koga znam po nicku za mene je stranac" mi ne pije vode.
Pa vi ste meni svi stranci bez obzira potpisivali se nickom, nadimkom ili babinim djevojackim prezimenom.
Imam jako puno prijatelja koje znam prvenstveno po nadimku a kad ih zovnem na kucni telefon a javi se neko od njihovih ukucana ja se moram "grciti" da iskopam iz glave njihovo pravo ime.
Kada i ako vas upoznam licem u lice i kada i ako :uzdravlje: onda mozemo razgovarati o tome da vise nismo stranci.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
Nimrod wrote:
Zoran wrote:Svatko tko se služi nickom - meni je stranac.
povrije?ena. no more sandwiches for you. :iconbiggrin:
Hm, onda možda ovaj put ostane koji za mene...
that was so noooooot my fault!!!!!!
:dontknow: dobro, možda sam bila malo autistična i nisam dobro prenosila svoje misli...(though I did hand you the sandwich). A sendvič namijenjen tebi nahranio je gladnu Aranel u rano jutro, so good came out of it. :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

možda sam bila malo autisti?na
ko ti kriv kad se sa sferašima družiš :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

A, da i ja kaĹžemo "koju pametnu" o nickovima.
Moj je nick nastao iz mog pona[?]anja na jednoj od usenet grupa na kojoj se i rodio... hr.alt.sex, tamo negdje 2000-te (vi[?]e-manje)... do tada sam koristio kombinaciju svog imena i oba prezimena (Sven LiVid), i pojavljivao se na usenetu, na hr.rec.humor...
No, vremenom, MadDog kao takav odista po?inje pokazivati mene... tako da mi je i vi[?]e od net-nicka, jer ha poku[?]avam koristiti gdje god mogu, uz pojavu podvarijante MadDogSh... (ako ste negdje i naletite na MadDogSh vjerojatnije je da sam to ja).
No, uporaba vlastitog punog imena i prezimena nekako nije uvrijeĹžena iako one koji izno[?]enje pravog imena i prezimena koriste za doznavanje svih detalja o osobi smatram maloumnima, jer se sve da dogovoriti ako je ?ovjek normalna osoba.
Hvala na paĹžnji,
Sven
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

Alien2dio wrote:Imam jako puno prijatelja koje znam prvenstveno po nadimku a kad ih zovnem na kucni telefon a javi se neko od njihovih ukucana ja se moram "grciti" da iskopam iz glave njihovo pravo ime.
Xe. Ovo me podsjetilo na pricu koja se jos prica po osjeckim kuloarima o tome kako je jednom covjek nazvao doma prijatelja kojeg zna jedino po nadimku - Mengele, a javila se njegova mama.
Post Reply