Nadimci i nickovi

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ban wrote:Mislim da je tek nekih 30 posto clanova tog foruma prisutno i ovdje sto rusi tezu da svuda cunja ista ekipa.
Nakon malo browsanja po clanskoj listi, evo, krizam postotak. Jos je manji.
Jos kad bi covjek mogao znati tko se skriva iza svakog nicka... Ja sam odavno prestati koristiti nickove na netu (pa i tada sam imao samo jedan -- ako se tko sjeca Incanusa), jer apsolutno zbunjuju.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:shock: da se odreknem svojih alter egoa?? nikad!! (ubili bi me :iconbiggrin: )

što?? ne, ne.. neeeeeeeeeee..
glasovi u glavi..
i hear dead people..
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

BerislavLopac wrote:Jos kad bi covjek mogao znati tko se skriva iza svakog nicka...
E, da.
BerislavLopac wrote:Ja sam odavno prestati koristiti nickove na netu (pa i tada sam imao samo jedan -- ako se tko sjeca Incanusa), jer apsolutno zbunjuju.
Pa to si ti Incanuse ;) Hm, pa zar se ne pojavljuje nekakav Incanus negdje po nekim newsgrupama i dan danas? BTW, ja recimo na usenetu isto nikad ne koristim nickove jer mi se cini da je skoro pa nepristojno.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ban wrote:
BerislavLopac wrote:Ja sam odavno prestati koristiti nickove na netu (pa i tada sam imao samo jedan -- ako se tko sjeca Incanusa), jer apsolutno zbunjuju.
Pa to si ti Incanuse ;) Hm, pa zar se ne pojavljuje nekakav Incanus negdje po nekim newsgrupama i dan danas?
Nisam ja. Ja danas od domacih newsgrupa pratim samo one vezane uz SF i fantasy, te hr.soc.roditeljstvo i neke strucne (programerske).
ban

Unread post by ban »

BerislavLopac wrote:Nisam ja. Ja danas od domacih newsgrupa pratim samo one vezane uz SF i fantasy, te hr.soc.roditeljstvo i neke strucne (programerske).
Heh. Ja pratim samo dvije. Sad sam se sjetio da sam davnih dana tu i tamo zalazio na Vidov top10 postera na staroj hr.comp.linux :oops: , a otada sam ga (Linux) pomalo zapustio. S druge strane, ja grupe vezane za moju struku (filozofija i religija) kao sto negdje napisah, zaobilazim u sirokom luku. Nemam bas zivaca za bacanje.
Da se vratim na topic. Pricamo o zabavnosti sferakona, ne ;) Meni je Sferakon uglavnom bio zabavan ako bih naisao na nekog iz fandoma diljem lijepe nase s kim bih mogao razglabati tako o razlicitim temama koje ne bi morale nuzbo biti vezane za omiljeni nam zanr. Na drugom mjestu mi nekako dodju predavanja, filmovi i ostalo, konvencijsko.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BerislavLopac wrote:
ban wrote:Mislim da je tek nekih 30 posto clanova tog foruma prisutno i ovdje sto rusi tezu da svuda cunja ista ekipa.
Nakon malo browsanja po clanskoj listi, evo, krizam postotak. Jos je manji.
Jos kad bi covjek mogao znati tko se skriva iza svakog nicka... Ja sam odavno prestati koristiti nickove na netu (pa i tada sam imao samo jedan -- ako se tko sjeca Incanusa), jer apsolutno zbunjuju.
Reci mi da se [?]ali[?]! Sve da i napi[?]em ne samo puno ime i prezime nego i JMBG, ne?e[?] imati pojma tko sam ja. A po nicku barem moĹže[?] skuĹžiti na [?]ta se palim. BTW na svima forumima gdje sam regostrirana ljudi se poznaju samo i isklju?ivo po nickovima. Pa to je bit Interneta, moĹže[?] pisati rastere?eno, bez straha tko ?e [?]to misliti.

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote: (...) Meni je Sferakon uglavnom bio zabavan ako bih naisao na nekog iz fandoma diljem lijepe nase s kim bih mogao razglabati tako o razlicitim temama koje ne bi morale nuzbo biti vezane za omiljeni nam zanr. Na drugom mjestu mi nekako dodju predavanja, filmovi i ostalo, konvencijsko.
Pa to bi bila poanta konvencije! Ili sam se zabunio!?
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagon wrote:Reci mi da se šališ! Sve da i napišem ne samo puno ime i prezime nego i JMBG, ne?eš imati pojma tko sam ja. A po nicku barem možeš skužiti na šta se palim. BTW na svima forumima gdje sam regostrirana ljudi se poznaju samo i isklju?ivo po nickovima. Pa to je bit Interneta, možeš pisati rastere?eno, bez straha tko ?e što misliti.
Nat
Naravno da se ne salim. Iz tvojeg nicka ne samo da nisam uspio skuziti na sto se palis, nego sam imao i krivu pretpostavku o tvom spolu.

Bit Interneta nije u tome, nego u tome da ti i ja sad mozemo o ovome razglabati, a ne cekati utorak ili se mozda nikad i ne imati priliku razmijeniti misljenja. Postoje odredjena pravila, jednako kao sto je pristojno predstaviti se kad nekog nazoves na telefon.

Ne vidim zasto bi se morala bojati "sto ce tko misliti" ako napises svoje puno ime i prezime?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BerislavLopac wrote:
Dagon wrote:Reci mi da se [?]ali[?]! Sve da i napi[?]em ne samo puno ime i prezime nego i JMBG, ne?e[?] imati pojma tko sam ja. A po nicku barem moĹže[?] skuĹžiti na [?]ta se palim. BTW na svima forumima gdje sam regostrirana ljudi se poznaju samo i isklju?ivo po nickovima. Pa to je bit Interneta, moĹže[?] pisati rastere?eno, bez straha tko ?e [?]to misliti.
Nat
Naravno da se ne salim. Iz tvojeg nicka ne samo da nisam uspio skuziti na sto se palis, nego sam imao i krivu pretpostavku o tvom spolu.

Bit Interneta nije u tome, nego u tome da ti i ja sad mozemo o ovome razglabati, a ne cekati utorak ili se mozda nikad i ne imati priliku razmijeniti misljenja. Postoje odredjena pravila, jednako kao sto je pristojno predstaviti se kad nekog nazoves na telefon.

Ne vidim zasto bi se morala bojati "sto ce tko misliti" ako napises svoje puno ime i prezime?
Pa naravno da ?u se predstaviti kad nekog zovem na telefon, ali Internet je ne[?]to posve drugo. Iza imena i prezimena stoji jedna kompletna osoba sa svima svojima manama i prednostima, a iza nicka je samo jedan dio te osobe, u slu?aju mene i ovog foruma - neko tko voli SF op?enito i posebno HP Lovecrafta. Nema nikakve potrebe da ?lanovi ovog foruma znaju moju dob, bra?no stanje i imovinski status, toga mi je dosta i u "normalnom" Ĺživotu. Me?u time, ?im objavi[?] svoje pravo ime, svaki moĹže saznati o tebe dosta stvariju, uklju?iju?i one koje ti moĹžda ne bi volio da znaju. Na kraju krajeva skrivanje pravog imena u tradiciji mojeg staleĹža (BTW, ja sam [?]triga :; ).

Nat
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagon wrote:Pa naravno da ?u se predstaviti kad nekog zovem na telefon, ali Internet je nešto posve drugo. Iza imena i prezimena stoji jedna kompletna osoba sa svima svojima manama i prednostima, a iza nicka je samo jedan dio te osobe, u slu?aju mene i ovog foruma - neko tko voli SF op?enito i posebno HP Lovecrafta. Nema nikakve potrebe da ?lanovi ovog foruma znaju moju dob, bra?no stanje i imovinski status, toga mi je dosta i u "normalnom" životu. Me?u time, ?im objaviš svoje pravo ime, svaki može saznati o tebe dosta stvariju, uklju?iju?i one koje ti možda ne bi volio da znaju. Na kraju krajeva skrivanje pravog imena u tradiciji mojeg staleža (BTW, ja sam štriga :; ).

Nat
Please don't take it personally, ali ove fore s "dijelovima osobe" na Internetu zvuce malo djetinjasto. Znam o cemu pricas, nisam ni ja bio sasvim imun na takav stav (ergo Incanus), ali sad mislim drukcije. No, svakom njegovo.

BTW, oštrige jedem za dorucak. :wave:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BerislavLopac wrote: BTW, o[?]trige jedem za dorucak. :wave:
Gu[?]ti su gu[?]ti, ali - bljak!

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

BerislavLopac wrote: No, svakom njegovo.
Meni se nickovi dopadaju. Nije mi nužno da znam sve o svakome.
Ja kad sam birala svoj nije mi palo napamet da će ljudi pretpostavljati da sam muško. Moj nick je šala, igra riječima na engleskom, a i lik iz jednog Barkkerovog romana. My choice says something about me, doesn't it?
A ako ti je ljepše da znaš tko sam, upoznali smo se ljetos u bircu na Ugljanu. :;
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nimrod wrote:
BerislavLopac wrote:A ako ti je ljepše da znaš tko sam, upoznali smo se ljetos u bircu na Ugljanu. :;
Blagodarim! :uzdravlje:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Upravo sam pro?itala post jednog mog dragog prijatelja (iako nikad nismo se sreli a verojatno i ne?emo) na jednom drugom forumu, i zbog toga [?]to je on misli isto [?]to ja ali zna to puno bolje izraziti, odlu?ila sam ga prepisati tu:

I don't understand why people want to share intimate details about their personal lives on the Internet.
I think people who do this are A)Badly bored, B)Really lonely, C)Exhibitionists or D)Pathetic. Pick one.
I won't tell anything personal about me on the net, as it will stay there for years. Anyone at any given time can read it. Scary, isn't it?


Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply