?????????

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ma ko ga grebe.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Vjerojatno neka časna. :?
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Dagi wrote:No, da SF filmovi utje?u na mladeĹž, utje?u.
Zar postoji Ĺžanr koji ne utje?e na gledatelje/?itatelje (i to bez obzira na dob)?
ban

Unread post by ban »

Ljudi nemojte mi ovdje udarat na vjerske poglavare, necu da se forum pretvori u hr.fido.religija ili u hr.rec.politika ili ostale grupe koje u velikom luku izbjegavam.
Ne znam Aranel jel se ti sjecas kad se kod tebe u gluho doba noci povela diskusija o RPG igrama s SF tematikom nasuprot D&D-u, pa je Zorin rekao da ga je puno vise strah igrati Cyberpunk od starog D-a.
Juzni hrvatski biskupi jesu poznati po pretjeranim izjavama, a mozemo parafrazirati i Perasovica pa reci da sa istom sigurnoscu mozemo reci da oni koji gledaju sf filmove kao mali cine nasilje kao i to da oni koji su kao mali pili mlijeko cine nasilje. Nema direktne veze, htio je Perasovic reci. Ipak, ja sam x puta slusao kako mladji roditelji kukaju sto im djeca kupe nasilnu maniru naucenu s Cartoon networka.
Na kraju bih jos dodao da ajmo ukinut oznaku 18 ili 12 s filmova da nam djeca ne propuste nesto i tako odu nespremna u zivot.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mene zbilja ljuti što su u ovom svijetu ljudima krivi svi i sva samo ne oni! filmovi su krivi što su djeca agresivna. internet je kriv što su djeca nesocijalizirana. igrice su krive što djeca nemaju interesa ni za što drugo! CRAP! ništa od toga nije važno ako roditelji AKTIVNO sudjeluju u odgoju svoje djece a ne da ih prepuste dostupnim medijima jer se oni nemaju vremena/živaca/snage za***avati s problemima odrastanja.

ja sam ko mala ?itala knjige i gledala filmove koji su bili primjereniji odraslima. al nit sam se zbog toga prokurvala, nit ozlijedila koga, nit sam se drogirala, ne pušim, nit sam alkoholi?ar. moji su roditelji bili malo stroži u odgoju, ali iz današnje perspektive to je bio pravilan pristup. kad djeci previše popuštaš, oni si previše i dopuste. odgoj nije samo rije?.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

ire wrote: moji su roditelji bili malo stroĹži u odgoju, ali iz dana[?]nje perspektive to je bio pravilan pristup. kad djeci previ[?]e popu[?]ta[?], oni si previ[?]e i dopuste. odgoj nije samo rije?.
Ne slaĹžem se. Ja odgajam svoju k?er jedino vlastitim primjerom (t.j. trudim se ne raditi ono [?]to ne bi voljela da ona radi), ni[?]ta njoj nikad nisam branila, samo sam obja[?]njavala za[?]to smatram da ne[?]to nije dobro, i mislim da je ona na kraju bolja osoba od mene.

Nat
At last, the stars are finally right...
ban

Unread post by ban »

ire wrote:mene zbilja ljuti [?]to su u ovom svijetu ljudima krivi svi i sva samo ne oni!
S ovime se u potpunosti slazem i vise puta sam o tome govorio na slican nacin u razlicitim kafanskim diskusijama i jednom na radiju ;) Takodjer smatram da u neodgovornost spada i potpuna nezainteresiranost roditelja sto im djeca rade.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Ne slažem se. Ja odgajam svoju k?er jedino vlastitim primjerom (t.j. trudim se ne raditi ono što ne bi voljela da ona radi), ništa njoj nikad nisam branila, samo sam objašnjavala zašto smatram da nešto nije dobro, i mislim da je ona na kraju bolja osoba od mene.
pa nisu ni meni moji roditelji bog zna kako branili stvari. išla sam van s ostalom djecom, igrala se, kasnije se i šminkala i išla na tulume ili u disko.. pod 'strogi' smatram da su me kaznili kad bih napravila glupost (odnosno kad i ako bi saznali za istu :iconbiggrin: ). danas je tendencija djeci progledati kroz prste. tako ih se nikada ne?e nau?iti da odgovaraju za svoje postupke.

svatko ima svoj na?in odgoja, bez daljnjeg. i sve dok se radi o odgoju i aktivnom sudjelovanju u razvoj djeteta, ne može biti loš.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

da nisam ateist, rekla bih došla nam poruka s više istance :iconbiggrin:

eto baš ju?er gledam onu žbrljotinu 'na granici mogu?eg'.. neki grani?ni sf, ajmo re?.. neki tv/štoli propovjednik (u americi, di drugdje) nabavi ne znam kak torinski pokrov, zaklju?e oni nekim analizama da je star više-manje 2000 god i da je definitivno autenti?an. fino to oni obrade i izvade si DNK od Krista. pa naprave klon Krista. pa metnu embrio klona Krista u ženu, koja, ajme slu?aja, se zove Marie. ona naravno ne zna što se doga?a, misli da je išla na oplodnju vulgaris. i onda to tak ide.. na kraju ženska sazna cijelu pri?u i malo se naljuti.. propovjednik, vidimo, opio se mo?i, malo zastranio, ima on puno planova za malog isusa koji isklju?uju njegove 'roditelje'.. ma odan je on vjernik, nema što, slijedi rije? Božju, no, kako je Marie to lijepo rekla, on bio htio napraviti boga na sliku svoju. klinac u maj?inoj utrobi pokazuje sve ve?e telekineti?e sposobnosti što se više bliži porod. lete igra?ke po sobi, a ako se majka uznemiri ilil naljuti, voda u ?aši se pretvara u bujicu krvi.. naposlijetku Marie i muž joj bježe od ludih znanstvenika i propovjednika, nju nasred ceste naravno uhvate trudovi, ajme gle tamo je neka staja, idemo tamo da rodiš..

i tak..

pouka?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

ire wrote: pouka?
Krv nije voda?
:blob:
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

A da monsinjoru po[?]aljemo knjigu Sveta krv, sveti gral?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Dagi wrote:A da monsinjoru po[?]aljemo knjigu Sveta krv, sveti gral?
Monsignor tu knjigu zna napamet... spada u njene koautore... :headbang:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply