?????????

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

?????????

Unread post by Indigo Montoya »

Stvarno bih želio ?uti vaše mišljenje o slijede?oj izjavi:

"... povijesni filmovi s nasiljem ne utje?u toliko na djecu. Ve? to ?ine science fiction filmovi jer smo puno više odre?eni budu?noš?u nego prošloš?u."


(splitsko-makarski nadbiskup msgr. Marin Bariši? na sve?anoj proslavi ro?enja Blažene Djevice Marije, tijekom procesije i euharistijskog slavlja u Solinu)

izvor: Slobodna Dalmacija, ?etvrtak, 09.09.2004.
Iskreno se nadam da je monsinjor spominju?i ga mislio na pozitivan utjecaj SF-a
:blob:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: ?????????

Unread post by Izitpajn »

Ja ne bih rekao da je mislio.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

misliš "uop?e"?
:blob:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

:!:
Ti ina?e voziš pod ru?nom ili...?
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ooops zaboravih smajli :) ... sorry
:blob:
Image
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Re: ?????????

Unread post by Den »

Izitpajn wrote:Ja ne bih rekao da je mislio.
slaĹžem se
treba ?ovjek pri?ati, a kako mu ni[?]ta pametno nije palo na pamet, eto izljetele gluposti
ban

Unread post by ban »

Sta, vi stvarno mislite da SF filmovi ne utjecu na djecu? Na vas nisu utjecali kad ste bili mali? :shock:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ma bane na djecu uti?e sve, na moje klince podjednako utje?u i Starwarzi i Yugioh karte i bakini kola?i i Diablo II... :iconbiggrin:
:blob:
Image
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Na vas nisu utjecali kad ste bili mali?
naravno da jesu, zar ne vidiš kako smo dobro ispali :iconbiggrin:
Život je samo san na putu do smrti
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Kako je ono bilo s video-igricama:
"The rumour that computer games have an adverse affect on children is just plain nuts. If Pacman ever affected us as kids, we'd all be running around darkened rooms, munching strange pills and listening to repetitive music..." :mrgreen: :iconbiggrin: :iconbiggrin: :iconbiggrin:

De ste partijaneri? :headbang: :headbang:
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

ban wrote:Sta, vi stvarno mislite da SF filmovi ne utjecu na djecu? Na vas nisu utjecali kad ste bili mali? :shock:
šališ se?
da Lukasu vanzemaljac sleti u školsko dvorište, vjerojatno bi raširio prste rekao "live long and prosper" i nastavio kartat jugio il šta već radi u školi
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Re: ?????????

Unread post by Alien2dio »


"... povijesni filmovi s nasiljem ne utje?u toliko na djecu. Ve? to ?ine science fiction filmovi jer smo puno vi[?]e odre?eni budu?no[?]?u nego pro[?]lo[?]?u."


(splitsko-makarski nadbiskup msgr. Marin Bari[?]i? na sve?anoj proslavi ro?enja BlaĹžene Djevice Marije, tijekom procesije i euharistijskog slavlja u Solinu)

izvor: Slobodna Dalmacija, ?etvrtak, 09.09.2004.
I takve izjave dolaze od ljudi cija profesija ima najveci postotak pedofilije. :x
Mozda je kvaka u tome da SF filmovi rijetko obradjuju religiozne teme dok je povijest cvrsto isprepletena s njom.
Pa po logici "I losa reklama je bolja od nikakve reklame", momcina ispali ovakvu glupost.
I po milosti Boga ostane ziv.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

kad sam bila mala (imala sam 8 il 9 godina) u pam?enje mi se urezao film 'Soylent Green' i završna scena filma kad nose Charltona Hestona koji se dere 'Soylent Green is people!'
to je utjecalo na mene tako da nikada nisam poželjela jesti malene zelene plo?ice.
nije da sam ikad vidla neku, al da jesam, nikad je ne bih pojela.

:iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

MoĹžda je monsinjor jednostavno neinformiran. Primjerice, ovdje je stranica udruge Christian fandom koja - samorazumljivo - okuplja ameri?ki kr[?]?anski fandom. Stranica uklju?uje popis preporu?ene literature sa snaĹžnim kr[?]?anskim motivima u SF-u i fantasyju, i to onima koji daju pozitivni kr[?]?anski pogled. No, monsinjor se ograni?io na filmove. Predmetna udruga ima i popis SF filmova s kr[?]?anskom tematikom.

Jo[?] jedan link je ovdje. Dalje mi se nije dalo guglati.

No, da SF filmovi utje?u na mladeĹž, utje?u. Uistinu, tko od ovdje-foruma[?]a nije gledao znanstveno fantasti?ne filmove kao mali? Ili ih ne gleda i dan danas!? No, koliko takvi filmovi utje?u svojom (negativnom) anticipacijom da se djeca po?nu destruktivno vladati? U najgorem slu?aju - slijede?i nadbiskupovu logiku - djeca bi se mogla upla[?]iti mra?ne budu?nosti, [?]to bi ih u kona?nici trebalo u?initi odgovornijim ljudima i gra?anima. Ĺ to vrlo ?esto i jest namjera autora SF-a u raznim medijima: upozoriti ljude na konzekvence njihovog trenuta?nog pona[?]anja. Postanu li takva zabrinuta djeca k tome jo[?] i bolji vjernici, svi zadovoljni!

MoĹžda bi netko trebao monsinjora jednostavno informirati [?]to SF jest, a [?]to nije. Uostalom, u Dalmaciji i nema udruge koja bi promicala znanstvenu fantastiku juĹžno od Zadra.
Post Reply