Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Pa ja pretpostavljam da sam ja fulao, budući da nisam baš shvatio što Xaotix želi reći :D
Baphomet
Ewok
Posts: 42
Joined: 20 Aug 2006, 12:07
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Baphomet »

Ne znam o čemu razgovarate odgovoriti ću samo na naslov teme |D

Ja sam konzerva i mislim da je to sasvim normalno kada se uđe u kasnije godine

Sve bi ja njih (tu mislim na sva slova nakon LGB) poslao kod psihologa/psihijatra/kopat krumpire
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Xaotix »

Uzdah.

Ok ajd da probam objasniti,
Rowlingsica je popularna, i sad kad je ispalo da je konzervativna, ekipa je brani jer "Kud ćeš na nju popularnu đubre jedno ljubomorno" itd.
King i Gaiman su isto popularni, i definitivno su liberali, ali po svemu što govore nisu kontroverzni liberali za Hrvatsku.

Ima li neki autor koji potpada pod ovo smrt kapitalizmu-izraelci su krivi-neonska kosa-zamjenice-LGBT-itd a da je popularan kod nas?

Nisam primjetio da je neki od njih rekli nešto kontroverzno pa da ih ljevičari kod nas zbog toga brane


Jel sad dosta jasno? :lol:
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Baphomet wrote: 01 Dec 2023, 21:17 Sve bi ja njih (tu mislim na sva slova nakon LGB) poslao kod psihologa/psihijatra/kopat krumpire
Opet ne kužim. Ja sam psiholog, ali nemam nikakve krumpire za prekopat. :o
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Xaotix wrote: 02 Dec 2023, 01:13

Ima li neki autor koji potpada pod ovo smrt kapitalizmu-izraelci su krivi-neonska kosa-zamjenice-LGBT-itd a da je popularan kod nas?
A štajaznam, mislio sam da je Gaiman "-zamjenice-LGBT-" liberal, ali brijem da je malo tko od bogatih ljudi protiv kapitalizma pa tako i uspješni pisci :lol: Eventualno možda da Doctorowa pitamo, ne znam kako on stoji po pitanju kapitalizma :lol: :lol:

A ovo s Izraelom... kužiš poklale se tamo negdje neke dvije zajednice ljudi i sad "first world" kao da gleda utakmicu i navija za jedne ili za druge. :rolleyes: Mogu bit krivi i jedni i drugi, ovisno o tome kako spinaš priču. Jel Hamas napao? Jest. Jesu teroristi? Jesu. Jesu li sakriveni među civilima? To isto jesu. Jel se država Izrael već niz godina prema Palestincima ponaša ko fašisti? I to isto jest. Jel sad ubijaju nebrojene palestinske civile? Dakako. Tko je onda kriv?

Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

Naravno, tu je i pitanje što znači "popularan kod nas".
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote: 05 Dec 2023, 00:40 Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti.
Ovo me podsjetilo na uvod Davida Lloyda u V for Vendetta
https://bildungsroma.wordpress.com/2015 ... vid-lloyd/
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote: 05 Dec 2023, 00:40 A ovo s Izraelom... kužiš poklale se tamo negdje neke dvije zajednice ljudi i sad "first world" kao da gleda utakmicu i navija za jedne ili za druge. :rolleyes: Mogu bit krivi i jedni i drugi, ovisno o tome kako spinaš priču. Jel Hamas napao? Jest. Jesu teroristi? Jesu. Jesu li sakriveni među civilima? To isto jesu. Jel se država Izrael već niz godina prema Palestincima ponaša ko fašisti? I to isto jest. Jel sad ubijaju nebrojene palestinske civile? Dakako. Tko je onda kriv?
To je i moj bliskoistočna teorija.
Ili sam ispao izdajnički teroristosoljubac, ili cionistički gad. U onom prvom slučaju je frend iz vica rekao nešto u stilu "Je, je, ima i arafaticu" što je rezultiralo dodatnim pičvajzom :lol:

Ko i sa svakim stavom u zadnje vrijeme, hrpa ljudi izabere stranu i onda galami protiv druge strane. Ovi nesvrstani valjda ne stignu doći do riječi ili su dovoljno pametni da puste ostale da galame, a oni u miru čitaju knjige o zmajevima.

Dugoročno, loša taktika. Stalno su nas učili da pametniji popušta, i vidi di smo sad :rolleyes:
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 05 Dec 2023, 00:45
Zoran wrote: 05 Dec 2023, 00:40 Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti.
Ovo me podsjetilo na uvod Davida Lloyda u V for Vendetta
https://bildungsroma.wordpress.com/2015 ... vid-lloyd/
No s druge strane, ne gledam ni sport ni sitcome :lol:
Nije da baš ne znam apsolutno ništa o tom sukobu, ali sam svjestan da su informacije koje sam dobio pristrane. To ne mora nužno značiti da su pogrešne, ali svakako sagledavaju situaciju prvenstveno iz palestinskog kuta. A zbilja mi se ne da posvećivati toliko svog vremena da radim opsežno istraživanje o svakom ratu koji se desi.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 05 Dec 2023, 00:43 Naravno, tu je i pitanje što znači "popularan kod nas".
Ako nas sva trojica koji se tu dopisujemo znamo tko je i što je pisao, bez da koristimo google, onda je popularan. |D
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by suaco »

Zoran wrote: 14 Nov 2023, 16:14 Što je legitimno, ali onda isto tako dobijem poriv organizirati separatističku konvenciju koja će se baviti isključivo književnošću.

Tzv. Gerijatrikon :-p

Na svu sreću, suviše sam star da bih se hvatao organizacije konvencija pa se to neće dogoditi :-))
Totalno nebitno za temu, ja sam došla ovdje samo reći da podržavam ideju Gerijatrikona. :D
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

suaco wrote: 12 Dec 2023, 09:47 Totalno nebitno za temu, ja sam došla ovdje samo reći da podržavam ideju Gerijatrikona. :D
Pa to je više-manje svaki Eurocon :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

suaco wrote: 12 Dec 2023, 09:47
Zoran wrote: 14 Nov 2023, 16:14 Što je legitimno, ali onda isto tako dobijem poriv organizirati separatističku konvenciju koja će se baviti isključivo književnošću.

Tzv. Gerijatrikon :-p

Na svu sreću, suviše sam star da bih se hvatao organizacije konvencija pa se to neće dogoditi :-))
Totalno nebitno za temu, ja sam došla ovdje samo reći da podržavam ideju Gerijatrikona. :D
Suaco dođe nešto kao mladež stranke umirovljenika :lol:
Post Reply