Which Witcher?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Which Witcher?

Unread post by suaco »

Ima tkogod da je nastavio gledati? Meni se čini da što više fanovi grintaju kako je sve veći odmak od knjiga, meni se serija više sviđa. Ono malo što se sjećam prvih par pročitanih knjiga mi je bio hot mess (ili samo tragično loš prijevod na engleski, ne znam).

Također, živo me zanima što će biti sad kad Cavilla smijene, pogotovo uzevši u obzir kako je Netflix trigger-happy po pitanju otkazivanja serija. Ne predviđam Witcher seriji baš dugu budućnost.
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Ispunio sam svoju kvotu okretanja očima na prvoj sezoni pa mi nije ostalo na drugu.

Zapravo, krivo. Nije bilo glupo, samo... totalno nezanimljivo i generičko.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Odgledao prvu polovicu treće sezone.
A ono... Razbibriga. Nije loše i za safda me vuče pogledati dalje (Wheel of time recimo nije - jedini lik koji mi je bilo iole zanimljiv je bila plava čarobnica)
A sad, jaskier mi je bio dobar u prvoj sezoni, a u drugoj su mi ga potupavili i pretvorili u comedian sidekicka.
Druga sezone je bila pomalo all over the place, ali je sam kroz to prošao zbog story arca sa Withcerima, Geraltom i Ciri.
Treća sezona je komaktnija i za sada mi je OK, uz relativno umjerena očekivanja.

Izgleda da će Geralt na kraju sezone dobiti gadno po tamburi - sudeći po traileru i po najavi producenata da će Geraltov drugačiji izgled biti dio priče. Izlječit će ga, ali po cijenu Cavillove face, koju će zamijeniti jedan od braće Hemsworth.
Ima po webu deepfejkova di su ga već ubacili u kadrove.

Ja bih rekao da Withcer ide dalje. Kerfufle i galama fanova su samo besplatna reklama, i kada brdu ljudi kaže da će bojkotirati witchera, onda će se pojaviti brdo drugih koji će gledat Witchera u inat...
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Which Witcher?

Unread post by Zoran »

A ne znam što bih rekao. Pogledao sam prve dvije sezone, ali sam ih sve gledao jako kasno navečer kad sam bio jako umoran i sad se više manje ne sjećam ničeg. Eventualno onog što je bilo prema "Last Wish" zbirci pa mi je ostalo još od čitanja. Mislim da mi je Game of Thrones uništio fantasy serije jer sad samo prezrivo frkćem nosom na sve što nije mega skupa produkcija :-)))))) Sad me niti ne privlači krenuti s trećom sezonom. Ali evo, da stavim u neki odnos... kolko god se ne sjećam previše, sjećam se da mi je ostavio manje loš dojam nego Rings of Power ili Sandman, a o Waste of Time da i ne govorim.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Waste of time je bar imao neku radnju, ali na kraju se skoro ničeg ne sjećam.
Sandman mi je bio dobar, ali to je zato jer sam slab na Gaimana.
Rings of Power je uvreda svemu što je ikad imalo ikakve veze s papirom, tintom i fantasyem.
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Which Witcher?

Unread post by Zoran »

Ja se kod WoT sjećam samo da su išli kroz onaj neki portal i kako me užasno iritirala ta politička korektnost koja diktira da u svakoj zadnjoj selendri u brdima trebaju živjeti i bijelac i crnac i japanac i indijac te pritom svatko od njih treba zadržati obilježja svoje izvorne kulture jer melting pot je so 80's :rolleyes: Jedino je bilo kul što je na početku neki tip sjekirom slučajno ubio svoju zaručnicu ili tako nešto :-)) JOOOOOJ i vrhunac debilnosti je bila scena kad neka trupa sumnja da s ovim pozitivcima putuje jedna od onih svećenica koje NE SMIJU LAGATI ali nikom od njih ne padne na pamet da prokletu ženu LIJEPO PITA JEL ONA TA I ONA BI IM MORALA PRIZNATI!!!!

Tako da mi je to sve bilo jako glupo, povrh toga što je izgledalo jako jeftino.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote: 25 Aug 2023, 01:10 Ja se kod WoT sjećam samo ...
Ahaaaa, sad se sjećam zašto sam zaboravio! :D
Randomness is strong with this one!
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Which Witcher?

Unread post by suaco »

Nisam čitala WoT pa sam u seriju ušla s vrlo niskim očekivanjima, nije mi bila skroz negledljiva. Sandman mi je bio skroz ok. Rings of Power nisam ni probala. Mislim da bih radije probala House of the Dragon, navodno da nije baš toliko loše?
Zoran wrote: 24 Aug 2023, 01:45 Mislim da mi je Game of Thrones uništio fantasy serije jer sad samo prezrivo frkćem nosom na sve što nije mega skupa produkcija :-))))))
Pa ne znam, po pitanju produkcije Witchera i dalje sam sretnija s kasnijim sezonama gdje su prestali forsati taj OMG SVE MORA BITI EPICCC stil (znam da me u prvoj sezoni abnormalno živciralo kako je svaka druga scena "artsy" s čudnim fokusom - s par godina odmaka se još sjećam koliko su mi bile frustrirajuće scene sa Calanthe, i bilo što u Brokilon šumi).

Kad sam završila treću sezonu na kraju me zapravo najviše živciralo to što su razbili seriju u dva dijela na blesav način - kao da su početne epizode bile fino usklađene, a onda u zadnje tri imamo dosadan fajt i pustinju i ništa drugo. Čak ni neki lijepi Cavillov izlaz.
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Which Witcher?

Unread post by Zoran »

HotD sam isto pogledao i sad mi je teško dosjetiti se o čemu se radilo. Mislim, znam o čemu se radilo kao u smislu koncepta serije, ali baš ono kao koja je priča kojeg lika, to sam uglavnom sve zaboravio. I bila mi je dosadnjikava. Mislim da su veliki skokovi u vremenu upropastili gledljivost i povezivanje s likovima. A ne znam, sve bih to valjda trebao gledati ponovo, ali me niti jedna serija nije toliko oduševila da joj sad još po drugi put posvetim toliko vremena. Jedina serija koju sam pogledao u zadnjih par godina i koja mi je bila zbilja super je "The Boys". Ovo drugo sve mi je na razini volim gledat kako netko maše s mačevima ili magijama pa ajde, mašite malo.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Zeljko »

Nemam snage nastaviti drugu sezonu
A i ne zanima me vaka fantastika
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply