Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

LordShaper wrote:A minijatura iz 21-ice, kakva ti je ona bila?
Lijepo napisana, ali previše poznata. Gledajući unazad, tih sam dana pogledao bezbroj kratkih horor filmića na temu čudovišta pod krevetom, pa je zasićenost napravila svoje. Sad sam je opet pročitao (minijatura! :lol: ), ispada da sam je se bolje sjećao od većine tih filmića odgledanih u isto vrijeme...

PS.
Od Monsters-under-bed sindroma sam se liječio Cookie monster terapijom.
Rezultat... COOOKIEEEEE!!!
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote:ispada da sam je se bolje sjećao od većine tih filmića odgledanih u isto vrijeme...
Ce primim ovo kao kompliment :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Imam jednu dobru i lošu vijest.

Jutros mi poštar donio Sirius B br. 22 (u Slav. Brod). :cheers: :occasion9: :notworthy:

To je dobra vijest. Loša je da mi je istekla pretplata. :( :dum: :puca:

Sadržaj broja za nestrpljive: James Corey, Ted Chiang, Afrodita Orel (domaće ime, vuče na pseudonim, ako nije- precool ime!), E.F. Russell i minijatura Gordane Kordić. Uvodnik je naricanje nad tretmanom SF-a kod mejnstrimknjižkritike (Jagna Pogačnik, need I say more...), a Zdeslav Benzon piše o FantaSTikonu1, kineskim autorima; nagrađenima Locusima i Nebulama, te odlascima W. Jeschkea i Tanith Lee, te poduži tekst o Russellu. I za kraj ZB najavljuje tekstove o glazbi u SF-u, spominju se krautrock, Tangerine Dream (ou, jea!) i još hrpa bendova...

180 stranica (dobro, nešt manje jer ima reklama, al ajde) uživanja. A sad, po 2 Mažuranića za novih 5 brojeva :sigh :prevrćeponovčaniku :razbijakasicuprasicu
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Stigao i u Šibenik. Ovaj put bez višemjesečnih kašnjenja. A pretplata do idućeg broja :( .
Pročitao sam samo uvodnik. Slažem se ja s urednikom u svemu, ali to je nešto s čime se bezuspješno borimo jako, jako dugo. Sječam se i kad je Rade Jarak na FFK, predstavljajući svoj roman, mrtvo hladno izjavio kako to zapravo nije SF. Čovjeku neugodno da ga svrstaju u tu skupinu. I to pred, zna se kakvom, publikom na FFK.
Međutim, imam prijedlog u vezi toga. Eto, ako i Edo Popović za svoj roman tvrdi da nipošto nije znastvena fantastika, poredlažem da ga se ne uvrsti na listu romana koji konkuriraju za nagradu Sfera i da ga, naravno, žiri ni ne čita. Čemu, ako nije SF, a valjda pisac romana to najbolje zna. :D
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

To ti je zapravo dobra ideja. Ako se pisac stidi priznati da mu je roman žanrovski, onda bi se trebao stidjeti i primiti žanrovsku nagradu za takav roman. Pa da vidimo.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

Ili da uvedemo nagradu za "najboji SF uradak čiji autor tvrdi da nije napravio SF" ?
Randomness is strong with this one!
Post Reply