Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by tnicholson »

garion wrote:Probaj sa Zelenom miljom od Kinga. To je roman srednje veličine, daleko od onih glomaznih sa 700 i kusur strana, a nudi zaista ponajbolje od Kinga. Može i Groblje kućnih ljubimaca.

Vidiš, mogao bih Zelenu milju, a ni film nisam gledao pa bi bio bolji doživljaj. Jest, King piše dosta straightforward i to mi se sviđa. Ma da neka njegova knjiga i ima 700-tinjak stranica lako bi se čitala baš zbog njegova stila. Ali u zadnje vrijeme ne stignem čitati veće knjige pa trenutno čitam njegovu zbirku kratkih priča, tak da jednu pročitam u jednoj večeri.

Hvala na preporuci :D Još nisi napisao što ti trenutno čituckaš?
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by garion »

Ja sam prvo gledao film, i bio mi je sjajan (a obično nisam baš oduševljen ekranizacijom Kinga), a knjiga je još bolja...nećeš se pokajati sa Zelenom miljom.
Trenutno čitam Valkiru od Marije Semjonove...bajkovito fantastična knjiga, Stari Sloveni, vikinzi, Danci...ide za sad fino.
Ne znam je li prevođena u Hrvatskoj, u Srbiji je njen serijal Vukodav bio prilično zapažen i dobro primljen od čitalaca.
Pre toga sam pročitao Pesmu sudnjeg dana od Džordža Martina. Inače obožavam svima poznati Martinov serijal, ali ova knjiga me nije dojmila...očekivao sam nešto snažnije, mračnije, jezivije...nekako mi je klizilo na momente i u patetiku, žal za šezdesetim, hipicima, prohujalom mladosti.
Strah je ubica uma.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Dostigao sam SVe Siriuse B :)

A sad sam na Gaimanovom The Ocean at the End of the Lane. Gaimanovski izvrsno!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Charles Stross: "The Annihilation Score"



Slinim!!!
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Iain M. Banks, The Hydrogen Sonata. Za sada je fino.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Istrakonska i Sferakonska zbirka...

Ubacit ću komentar u dogledno vrijeme.
Randomness is strong with this one!
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by garion »

Trenutno čitam ,,Godišnja doba'' od Stivena Kinga, četiri Kingove novele u jednoj knjizi.
Strah je ubica uma.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Kim Stanley Robinson: Aurora


Izašlo prije dva tjedna. Pročitao tek par strana, dosta hvaljeno u Guardianu ako to nekome nešto znači.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Na listi mi je. A kad smo na temi velikana koji svake prijestupne izdaju knjigu, pročitao Stephensonov Seveneves i...meh. Veeeliki meh. SPOILER!!<<Prva trećina je step-by-step priručnik za uspostavljanje mreže orbitalnih habitata (bit će totalno seksi svakom tko je The Martiana imao nerd boner), ostatak je čekić u glavu popovanje kako su političari zli ali nužno zlo (ne nisu jer su ti protagonisti mogli roknuti određenu političarku još puno ranije ali eto, plot need villain, heroes hold idiot ball now) a znanstvenici super (nije da se to inače ne da iščitati iz Stephensonova pisanja i generalno nemam niš protiv tog stava ali ovdje mi smeta način na koji ga je vrlo nesuptilno izrazio, od nekog Stephensonova intelekta i literarnih sposobnosti očekujem više i bolje)...i ono što me najviše :x je što kad napokon dođe do tih Sedam Eva i posljedica njihova 'sastanka'...knjiga preleti preko evolucije čovječanstva koju su pokrenule (nakon što mi je preko 300 stranica raspredao o svakom detalju izrade arkleta i habitata i slanju ljudi u orbitu) i taman kad ne samo da uletimo usred te nove i zanimljive civilizacije nego se ovi još i spuste natrag na Zemlju i uspostave kontakt s druge dvije ljudske 'vrste' - kraj. Ono što me najviše zanimalo, što sam očekivao još od blurba na koricama...dogodi se na zadnjih sto strana. I naglo završi s 'eh, eto, uspostavili smo kontakt, valjda će sve biti okej. Pa majčicutifalseadvertisersku :puca: Mislim, to mi je kao da je Anathem završio kada su došli na svemirski brod. Ili da Cryptonomicon randomly stane negdje na 500 od milijun stranica. Argh.>>

Strossov Annihilation Score mi je bio čudan; ne zbog Mo kao POV lika već zbog toga što mi se činilo da je radnja tu kako bi se, eto, Stross malo zajebantski poigrao s superjunacima, ali na kraju sve ima smisla i povezano je s glavnim story arcom makar mi se čini izgleda više kao da je Stross imao materijala za novelu a la Equoid pa nagurao superjunaštvo unutra da ipak bude roman.

Reynoldsov "Slow Bullets" je pak ugodno iznenađenje - duža novela/kratki roman, military space opera adventure, dosta mračno. A iznenađenje je što kad sam pročitao sam pomislio kako je ovo u biti kako bi neki njegovi romani izgledali da iz njih izbiješ padding - zanimljiva premisa, jedan protagonist koji se stigne razmahati dovoljno da ti bude stalo do njega, radnja koja ide i ne staje radi detaljnih opisa kako funkcionira neka tehnologija. S jedne strane me zanimalo što je bilo dalje, s druge strane mi je bilo jasno da da je Reynolds išao ovo širiti, ne bih ni blizu toliko zadovoljan pročitanim bio.

A trenutno čitam "Mirror Empire" od Kameron Hurley i "Midnight Tides" od Stevena Eriksona (prije sam skidao po knjigu na godinu iz Malazan serijala, mislim da ću malo ubrzati :D)...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by MadDog »

Upravo završio sa Gaimanovim Američkim bogovima
Planiram, ali me nemojte osuđivati, ponoviti serijal Igre gladi (istini za volju, ne znam što ću onda preksutra čitati :D, pa ako ne nađem ništa vratiti ću se na Bujoldicu, dok ne nađem nešto novo ili staro što još nisam pročitao )
E, da, prije Gaimana sam apsolvirao Vonneguta, Kolijevku za macu
Preporuke? :notworthy:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Banks?
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

mene trenutno oduševljava sanderson, the stormlight arcihve. sviđa mi se worldbuilding, sviđa mi se trenutno zaplet, likovi isto nisu za baciti. je da sam još uvijek na prvoj trećini zbog kroničnog nedostatka vremena, ali prva trećina mi se sviđa. pa eto, moja preporuka za prvu trećinu the way of kings :zubo:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:Banks?
Kao npr.?
Čitao sam Consider Phlebas vrlo davno.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Player of Games, Look to Windward, ako imaš živaca, može i Excession. Nekima je najbolji Use of Weapons, mene nije toliko odvalio pa ću ga morati pročitati još jednom. Dobar mi je i Algebraist, ali tu zbilja treba živaca. Pa onda...

Ma zapravo, lakše je nabrojati što mi nije nešto. S Matter sam se mučio, Inversions je samolupanje ciglom u glavu... Sve ostalo preporučam.
Post Reply