Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

Oće, kad pročitam. Kud ti se žuri? Još sam dužan recenziju zmajeva... al o tom u odgovarajućim temama.

U svakom slučaju, očekujte 11-icu na Rikonu, a optimisti, zašto ne i 12-icu!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

E, dobro da sam ovo vidio NAKON što sam ga sreo na Rikonu...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Stigla mi 11-ica! :cheers:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Stigla 14-ica meni u Slavonski Brod! (datum slanja 27.3., stigla u ponedjeljak ujutro, tj. danas u kaslić)

Dakle, od sadržaja ima opet priča: Sofia Samatar (s njom ima i intervju te recenzija njenog romana), Ted Chiang, Lester del Rey, novi Macan (!!), Neal Barrett Jr., Tom Reamy te minijatura Robija Selana na zadnjoj strani. Plus još naravno rubrika Zdeslava Benzona sirius books (to i uvodnik glodura odmah pročitam :) ).

Baš sam htio pitat jel na Istrakon Horak donio novi broj/eve, a dobio odgovor u sandučiću...

Inače, kako je bilo na Istrakonu? E da, danas do ponoći je rok za marsonikonsku zbirku! :kava:

Pa ako ste zakasnili na sferakonski natječaj na temu alternativne historije, nemojte na ovaj naš brodski, kad jelte već imamo istu temu. Zanimljivo, da nismo uzeli tu temu, uzeli bismo distopije- pa bi nas Istrijani optužili da smo plagirali njih, heh! :lol: :oops:

Do čitanja!
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Afro »

proteus77 wrote:E da, danas do ponoći je rok za marsonikonsku zbirku! :kava:
Sada je 1.4., 04:50 sati i čekam da svane, pa da na miru popijem jutarnju kahvu. Priču sam završio i poslao prije 15 minuta. Ako mi diskvalificirate rad temeljem prekoračenja vremena, zaklat ću pijetla u dvorištu (nešto zadnjih dana ćopav u nogu). Smatrajte se upozorenim.
ahem
Ewok
Posts: 17
Joined: 16 Aug 2006, 12:29
Location: Bosna

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ahem »

Baš da vidim kad će broj 14 stići u Bosnu. Nadam se do kraja sedmice.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Stigli Titan 2 i Sirius B 17 u Slavonski Brod!

Dakle, Horak poslao u četvrtak popodne, stigli mi jutros, donio poštar, čak i u onim pucketavim bubblesima su bili zamotani. :)

T2 je moćan, naslovnica je ostala ista kao i u najavi, a unutra- blago. Banks (i to M. Banks :lol: ), Lafferty (legenda, fala Zdeslavu što mi ga je otkrio), Wolfe, Sturgeon, Dickson, Miller Jr., Shepard, Robert E. Howard plus još njih par- 630 stranica čistog SF-a. Horaku i ekipi skidam kapu :notworthy:

SB17 je klasičan, 180 stranica, predgovor plus Benzonova kolumna, meni malo manje poznati autori (osim starog gosta Hannua Rajaniemija, tu su i Florance-Guthridge, Dawn Johnson, Jablokov, Weeks i Robinson te 2 domaća autora, koji ovime ulaze u konkurenciju za Sfere: Goran Gluščić s pričom Mora te minijatura Jelene Crnjaković Pečat tame.

Baš lijep početak dana. Još jednom fala svima koji sudjeluju u stvaranju SF štiva na hrvatskom. :cheers: :occasion9: :wave:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nazir »

Lijepo je vidjeti toliko entuzijazma u postu :notworthy:

Ja sa svojim Siriusima kasnim, već mi 3 broja stoje nepročitana :oops: (imam dobru izliku, radi se na romanu)
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nog »

Da li mi netko moze rec koji je zadnji broj izasao. Pretplacen sam, ali zadnji sam dobio broj 18 jos na jesen. :nebu:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Upravo izašao br. 19.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

Hm... Ja sam se već dočepao broja 20. Očekujte ga na SFeraKonu, a možda i neki sljedeći.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

nakon tri Siriusa za redom, evo mojih favorita
Devetnaestica mi je bila izvrstan broj - Mary Robinette Kowal: Zli majmun-robot, Martinov Kameni grad i Heinleinova Sve moje utvare. Prvu i treću sam čitao još ranije, ali bile su mi gušt i u prijevodu. Ako naletite na neku priču od Mary, čitajte je.

Dvadesetica je zaista šarena, ali tu ih nabrajam ohoho:
Bisonov klasik Napravljeni su od mesa, Jingfangov Sklapajući Peking s izvrsnom idejom riješavanja populacijskih problema, te blast through the past s Vladimirom Brjusovom i Republikom Južnog Križa, a zatim Reynoldsova Enola i Bunkerova Siva krila, a ni Remecovo Ticalo s Mura je zanimljivo... Skoro cijeli broj :)

Dvadeset jedinica:
Kate Elliott i njena "O vjetrovima smrti stare godine i vjetrovima rođenja nove" (phew.. kolki naslov) ima izvrsni worldbuilding, i vjerojatno bi mi bila bolja da sam čitao "Crossroads" seriju. Krabatova Kratka ruka povijesti mi je isto dobra, a zanimljiv je opet povijesni odmk s Averčenkovom Rusalkom.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

A minijatura iz 21-ice, kakva ti je ona bila? :hehe:

btw, da, Ellioticu je lijepo bilo čitati (i prevoditi) ali kad dođeš do kraja definitivno ostane dojam da je više rađeno za one upoznate s svijetom nego kao samostalno djelce. Doduše, povuklo me da si stavim romane na to-do listu :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

LordShaper wrote:btw, da, Ellioticu je lijepo bilo čitati (i prevoditi) ali kad dođeš do kraja definitivno ostane dojam da je više rađeno za one upoznate s svijetom nego kao samostalno djelce.
To je meni dojam sa svim kratkim pričama koje autori rade po svojim već poznatim svijetovima.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply