BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by proteus77 »

Svašta lipoga se najavljuje za Interliber, samo ne smin kazat. :zubo: :lol:

A navodno se i prije Interlibera može ponešto očekivat u sandućićima- pretplatnici znaju. :)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Milena »

AFAIK, Svećenica nije bila u konkurenciji u online izdanju jer nije imala potpisanog urednika. Ali najbolje provjeriti s nekim tko zna...
#justanauthor #kajaznam #nisamurednik :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Xaotix »

Dodani Veronika Santo i Darko Macan (u konkurenciju ulaze samo nove priče), Lutz&Sundać, Sirius 18, UBIQ 15.
Jel nam promaklo štogod?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Xaotix »

Dodan Marsonic i Svemirski brodovi
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by LordShaper »

Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Nazir »

Hm, kolko vidim, ovo je neka n-logija. Čekanje da izađe ostatak?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by LordShaper »

Mislim da bi bilo okej, tako smo za Lovrenčićku.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Vladimira
Ewok
Posts: 13
Joined: 17 Mar 2013, 23:06

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Vladimira »

Nazir je rekao da uređivanje podrazumijeva da tekstove autora obrađuje netko tko nije autor. Da li to znači da ako smo kolega i ja uređivali tekstove ostalih autora, da se onda to ne može smatrati zbirkom koja ima urednika jer smo i mi autori unutar te zbirke? Ili to izbacuje samo nas dvoje iz "kandidature" a ostavlja ostale autore? :D
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Xaotix »

Samo daj ime zbirke... Dok se ne pogubimo tko tu koga uređuje :lol:

Dodan Chat Noir br 1.
Randomness is strong with this one!
Vladimira
Ewok
Posts: 13
Joined: 17 Mar 2013, 23:06

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Vladimira »

“Nešto diše u mojoj tor3” naziv je zbirke, a ako mene kao autora i ujedno urednika hrvatskog dijela autora izostaviš, imamo priče od Lane Bojanić: “Pak” i Jelene Crnjaković: “Pogodba”. Plus dodaj moju "Čistu zemlju" u časopisu Omaja, broj 10.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Xaotix »

Dodano
Randomness is strong with this one!
Vladimira
Ewok
Posts: 13
Joined: 17 Mar 2013, 23:06

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Vladimira »

tnx ^^
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Nimrod »

Afro wrote:
Xaotix wrote:Po statutu, u konkurenciju ulaze stvari hrvatskih autora, na hrvatskom jeziku
A zašto ste takvi jezični nacisti? :scratch:

Mislim, stvarno tražite dlaku u jajetu. Ako se nagrada dodjeljuje domaćem autoru/autorici, sve ostalo bi trebalo biti irelevantno. Nije da izdavači trče objaviti nešto domaće.

Zamisli ludog slučaja da netko objavi priču ili roman na engleskom, dobije Huga, a kod nas ne može čak niti konkurirati jer, eto, nije pisao na maternjem, jadna li mu majka.

NHF, naravno.
ono, za ozbač?

Ne znam, meni je SUPER kad mi se žale oko pravila ljudi koji nisu u stanju pročitati s razumijevanjem PRVU rečenicu stranice koja nosi naslov "Što je to nagrada SFERA".
Which contains the answer to you question in the FIRST line. Which also happens to be a definition of the Award.
Al bi hjeli biti eligibile iako nisu u stanju pisati na hrvatskom. You want an award for your writing in English? gofertheHugo.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: BIBLIOGRAFIJA 2014 ZA SFERU 2015

Unread post by Afro »

Nimrod wrote:
Afro wrote:
Xaotix wrote:Po statutu, u konkurenciju ulaze stvari hrvatskih autora, na hrvatskom jeziku
A zašto ste takvi jezični nacisti? :scratch:

Mislim, stvarno tražite dlaku u jajetu. Ako se nagrada dodjeljuje domaćem autoru/autorici, sve ostalo bi trebalo biti irelevantno. Nije da izdavači trče objaviti nešto domaće.

Zamisli ludog slučaja da netko objavi priču ili roman na engleskom, dobije Huga, a kod nas ne može čak niti konkurirati jer, eto, nije pisao na maternjem, jadna li mu majka.

NHF, naravno.
ono, za ozbač?

Ne znam, meni je SUPER kad mi se žale oko pravila ljudi koji nisu u stanju pročitati s razumijevanjem PRVU rečenicu stranice koja nosi naslov "Što je to nagrada SFERA".
Which contains the answer to you question in the FIRST line. Which also happens to be a definition of the Award.
Al bi hjeli biti eligibile iako nisu u stanju pisati na hrvatskom. You want an award for your writing in English? gofertheHugo.
Ok. :D

Sad kad čitam taj svoj post ponovo, čini mi se da sam bio malo grub u izjavi :bilo: a zaista mi nije bila namjera. Unaprijed i unazad se ispričavam ukoliko je ovo nekoga pogodilo ili se osjetio prozvanim. Uglavnom, postavio sam pitanje i dobio odgovor iz više izvora. :puca: Eto.
Locked