Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Xaotix »

Objavilo se, ipak!

Istrakon se ove godine održava od 28.3 do 30.3, ovogodišnja tema je distopija.
Istrakon 2014Istrakonlogo. će nastaviti tradiciju odabiranja glavne teme, a za 2014. odabrali smo temu: ”Distopija”. Temu smo posvetili obilježavanju obljetnice vezane uz široki pojam distopije a to je 65 godina od izdavanja knjige Georgea Orwella ”1984.” (ali i 30 godina od same 1984. godine). Kroz ovu temu želimo dotaknuti problematično područje diktatura, slobode govora, apsolutističke vlasti i nemoći ”malog čovijeka” u vrtlogu današnjeg svijeta, a sve to kroz znanstvenu fantastiku i fantastiku, koju su pisci nerijetko koristili da bi prikrili društvenu kritiku. Tako je i Orwellova ”1984.” smještena u piščevu budućnost, a kroz nju kritizira otuđenost čovijeka i zabrinjavajući rast utjecaja države na čovijeka 1949. Mnogi pisci i filmski redatelji su preuzeli formu znanstvene fantastike i fantastike da bi kroz taj medij upozoravali na određene distopične elemente njihovog vremena bez straha od progona državnog aparata (što je u prošlosti bio veliki problem).
Da budemo precizniji, ove godine se ne održava u Pazinu već u najboljoj državi Nexus. Tko ne vjeruje, uvjerit će ga posjet Ministarstvu ljubavi. Soba 101.


Više detalja na webu i na Facebooku
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Xaotix »

Nego ljudi, ima li koga ovdje tko se planira pojaviti u Pazinu na najavljenu 15. godišnjicu?

Ja ću doći, ali koliko čitam i čujem, mnogi neće, pa me zanima dal ćemo uopće trebati spojit stol u birtiji?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Izitpajn »

Ja dođem svake godine, pa ću i ove, ali ne znam koliko dana.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Sandman »

Ja još nisam siguran. Vuče me da se pojavima, ali ... vrijeme, lova ...
Ako se i pojavim onda tek u subotu. Ni smještaj nisam gledao, vjerojatno ću u vreći, ili u autu.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Djulo »

Xaotix wrote:Nego ljudi, ima li koga ovdje tko se planira pojaviti u Pazinu na najavljenu 15. godišnjicu?

Ja ću doći, ali koliko čitam i čujem, mnogi neće, pa me zanima dal ćemo uopće trebati spojit stol u birtiji?
Doći će ljudi...
Ja dolazim ali samo u subotu...
Pozdrav,
Djulo
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Izitpajn »

Dakle, dok se ne pojavi satnica, naš plan A je dolazak u subotu ujutro, odlazak navečer, kad nam bude dosta. Promjene uvijek moguće.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Xaotix »

Što se programa tiče, zasad izgleda da prelaze u gejmerske vode... Eh. Dovući ću nešto iz kolekcije :kava:

Ako nekom treba prijevoz (petak - nedelja), nek se javi.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by Sandman »

Objavilo satnicu.

Vidim bit će GUFF aukcija. Vrijeme je da prekopam po knjigama i doniram ih. :zubo:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ajmo dojmovi za nas nesretnike koji nismo mogli/htjeli/imali vremena/novca/prijevoza/oteti/ubijeni/ubili/etc mogli doći! :cheers:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by proteus77 »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ajmo dojmovi za nas nesretnike koji nismo mogli/htjeli/imali vremena/novca/prijevoza/oteti/ubijeni/ubili/etc mogli doći! :cheers:

What he said! :wave: :(

Vjerujte, najviše žalim što nikako ne mogu do Pazina i Istrakona, vezano uz fandom odnosno SF.

Dajte napišite dojmove, neke galerije slika okačite, bilo što (jel možda netko snimio neko predavanje? bar na diktafon il mobitel?).

Čekam nestrpljivo. :happy1:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by LordShaper »

proteus77 wrote: Vjerujte, najviše žalim što nikako ne mogu do Pazina i Istrakona, vezano uz fandom odnosno SF.
A za Rikon ti nije žao? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Istrakon 2014 (28.3. - 30. 3.)

Unread post by proteus77 »

LordShaper wrote:
proteus77 wrote: Vjerujte, najviše žalim što nikako ne mogu do Pazina i Istrakona, vezano uz fandom odnosno SF.
A za Rikon ti nije žao? :zubo:

Heh, rekao sam NAJVIŠE žalim. Jednostavno, zasad i u mojoj situaciji (ne bih u detalje...) neizvedivo je, barem meni, doći iz Broda u Pazin ili Rijeku na vikend/dan.

Volio bih da se to promijeni, čim prije, al stvarno.

Dosta skretanja s teme, ajmo slike/dojmove/priče/tračeve na sunce. Ko je s kim dočekao zoru, tko je padao pod šankom i tko je izdržao cijelo Žiljkovo predavanje o Metropolisu?
Post Reply