Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

davors wrote:Ima.
Uf! Poznavajući Šiškovu poslovičnu blagoglagoljivost, ovakav odgovor ili znači da je pomak tako velik da ga je ostavio bez riječi ili tako malen da ga je ostavio bez riječi. U svakom slučaju, zvuči obećavajuće ili razočaravajuće. :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kad ce objava rezultata?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by Sandman »

Nekako mi se čini ako do sada nisam dobio obavijest onda niti neću. :zubo:
Možda je "iznenađenje" za sam Istrakon.

A u drugim vijestima: https://www.facebook.com/events/433856083414479/
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by ratchet »

Nisam ni ja dobio nikakvu obavijest, a ako se ni Samsungu nisu javili onda se još možeš nadati ( i mi s tobom ).
Kasne, to je očito. obićno pošalju ljudima mejlove i istodobno objave i na forumu tko je upao, a nema ni toga.

A eto, piše da za 15 godišnjicu pripremaju fantastičan program. a ja čekam jesam li u zbirci da odlučim hoću li uopće ići ( sve mi se čini da zbog Jovanovića neću, bolje udariti štednju, od jeseni sam nezaposlen ako taj moron provede svoje naume ). Volio bih ipak doći ali Istrakon je iz ugla, a ja čekajući nisam nikoga kontaktirao, nisam se dogovorio s ljudima s kojima obićno dijelim apartman, ne znam tko dolazi, a nisam niti rezervirao nekakav smještaj.
I što sad? i da mi jave da sam upao u zbirku biti će na kraju kasno za sve.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by Acrodyn »

Od 52 priče pristigle na natječaj Istrakona 2014. za kratku SF&F priču, za objavljivanje u trinaestoj istrakonskoj zbirci odabrana je 21 priča sljedećih autora:



Edi Ferhatović: Sa vrha

Saša Šebelić: Kovači svijesti

Vladimira Becić: Nazorova

Goran Gluščić: Kova je naša

Vedran Bokor: Đavolji triler

Aleksandar Obradović: Nasleđe

Denis Peričić:Übermensch: Čovjek od čelika

Josip Ergović: Tilt - alert

Antonio Županović: Preobrazba i mi

Nataša Milić: Darovani

Sara Kopeczky: Spoznaj samog sebe

Rudolf Lokas: Tovljenik

Ernest Sanders: Igre koje ljudi igraju

Tomislav Šestan: Krumpir i mrkva

Aleksandar Žiljak: Pismo za Kambarku

Dražen Horvat: Na Felinin način

Danijel Bogdanović: Neng'ilovi

Ed Barol: Zeko

Dragana Rajaković: Genijalci na prodaju

Jasmina Škrinjar: Neka druga stvarnost

Adnadin Jašarević: Alkibijadova gošća



Čestitamo uvrštenim autorima! Priče je odabrao žiri u sastavu Tihana Linardon, Mirko Grdinić i Davor Šišović. Zbirka će biti objavljena u izdanju Pučkog otvorenog učilišta u Pazinu i predstavljena na predstojećoj SF&F konvenciji Istrakon koja će se u Pazinu održati od 28. do 30. ožujka 2014. godine.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by davors »

Ho, netko je bio brži od mojih misli, tj. prstiju. Hvala za prijenos!
*Istria is a state of mind*
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by Sandman »

:cheers: :cheers: :cheers:

Čestitke svima koji su upali.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by Nazir »

:cheers: :cheers:

Čestitke! Jako me zanima kakva će biti zbirka!

Na žalost, ove god. ne dolazm na kon, malo me program razočarao zadnjih godina tako da sam sad odlučio preskočiti. Nadam se da će biti super!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by ratchet »

čestitke svima objavljenima! :cheers: :cheers: Već sam pomislio da nema zbirke koliko je malo vremena ostalo do Istrakona.


Nazir wrote::Na žalost, ove god. ne dolazm na kon, malo me program razočarao zadnjih godina tako da sam sad odlučio preskočiti. Nadam se da će biti super!
E jesi našao ovu preskoćiti. Baš kad za 15 godišnjicu najavljuju nešto posebno. A onda ćeš doći dogodine kad se ispušu i opet jandrati da si razočaran. :dum:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by ratchet »

Bdw. Od dvije priče koje sam poslao nisu objavili onu sa distopijskim elementima unatoć temi konvencije. Ova koja je upala je nekakav humoristički fantasy ili takvo nešto. Krenuo sam je pisati dva sata prije krajnog roka, ( i poslao tri minute prije isteka ) onako direkno po tipkovnici, bez nacrta i priprema, za svaki slučaj, a slučaj je izgleda i bio.

I ove godine su u zbirci dva Šibenčanina, iako mislim da Lokas živi u Zagrebu, al neka, računa se.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by Nazir »

ratchet wrote:
Nazir wrote::Na žalost, ove god. ne dolazm na kon, malo me program razočarao zadnjih godina tako da sam sad odlučio preskočiti. Nadam se da će biti super!
E jesi našao ovu preskoćiti. Baš kad za 15 godišnjicu najavljuju nešto posebno. A onda ćeš doći dogodine kad se ispušu i opet jandrati da si razočaran. :dum:
U biti si u pravu i razmišljao samo tome. Al jbg, 15-tu godišnjicu su najavili tek nedavno, a za smjestaj se trebalo najaviti bare prije 2 mj. Glupo ispalo, al priznat cu da je odluci pomoglo i to da vec neko vrijeme nemam job pa mi se ne troše ekstra pare ...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by LordShaper »

Nazir wrote:
ratchet wrote:
Nazir wrote::Na žalost, ove god. ne dolazm na kon, malo me program razočarao zadnjih godina tako da sam sad odlučio preskočiti. Nadam se da će biti super!
E jesi našao ovu preskoćiti. Baš kad za 15 godišnjicu najavljuju nešto posebno. A onda ćeš doći dogodine kad se ispušu i opet jandrati da si razočaran. :dum:
Jes, da, jer su se prošlih par godina štedili za ovu, a? :P
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za ISTRAKON 2014 (rok 20.12.2013.)

Unread post by ratchet »

LordShaper wrote:
Nazir wrote:
ratchet wrote:
Nazir wrote::Na žalost, ove god. ne dolazm na kon, malo me program razočarao zadnjih godina tako da sam sad odlučio preskočiti. Nadam se da će biti super!
E jesi našao ovu preskoćiti. Baš kad za 15 godišnjicu najavljuju nešto posebno. A onda ćeš doći dogodine kad se ispušu i opet jandrati da si razočaran. :dum:
Jes, da, jer su se prošlih par godina štedili za ovu, a? :P
E jesi nevjerni Toma. Pa zar nisu rekli da će ova biti nešto posebno, fantastično dapače. A da su ranijih godina potrošili sve ideje i pare što onda?

Al ti si bar tu iza ugla, da je meni Pazin udaljen pedesetak kilometara sigurno ne bih bio u dilemi i propuštao konvencije. Mene u pojam ubija trošak za ta dva dana, a i od pomisli na jadransku magistralu mi se vrti u glavi. U biti odlučiti će to hoću li idućih dana naći negdje nešto za prespavati. ( a vojarnu mi ne spominji, imam idući tjedan još dva dana terapije strujom i ultrazvukom zbog išijasa, spavanje u vrećema bi me dokrajčilo )
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Locked