Čišćenje tavana

Kupi, prodaj, zamijeni, utrapi ...

Moderator: Xaotix

Forum rules
Zabranjena prodaja ilegalnih kopija ičega!
Zabranjeni postovi tipa "Želite li laku i brzu zaradu?".
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Čišćenje tavana

Unread post by Afro »

Jedna cura sa SFC-ova foruma, odnosno njen dida, prodaje nešto zanimljivo:
e ljudovi, imam pitanjce...moj nono je malo sređivao stan i pošto je on isto sf fan odlučio je masu časopisa prodati za neke sitne pare, on je to skupljao godinama i sada više da nema kamo s tim pa bi se toga polako riješio :D ...u te časopise ulaze 164 broja Siriusa, dosta Futura i još nešto sitno poput časopisa Alef i Nexus. Pa ovaj, ako je netko zainteresiran ili zna nekoga tko je fan tih časopisa nek mi javi...ima moj nono i fejs pa lako ja povežem nekoga s njim
Reko', šteta da se baci, pa ukoliko ima zainteresiranih, prespojim vas. :)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Čišćenje tavana

Unread post by proteus77 »

Eh, da... Sad su to već nonići i dide- nekadašnji čitači Siriusa (naravno, i bake i nonice).

Ovako, ja sam kompletirao Siriuse- točnije rečeno, kupio sam komplet jer sam shvatio da bi predugo trajalo kupovati po par brojeva godišnje... Tako da neke brojeve imam, koje sam kupovao još prije kompleta. Ne prodajem, samo se hvalim. :D

Da pređem na stvar, Future! Kako to kompletirati, tu imam osjećaj da je praktički nemoguće doći do kompleta kupujući par brojeva. Em je naklada bila mala, em se to uzimalo putem pretplate, ja imam obećanje od čovjeka od kojeg sam kupio Siriuse da će mi prodat i Future, ali veli da je uz njih sentimentalno vezan jer ih je kupovao, tj. bio pretplaćen pa ih je tako skupio (za razliku od Siriusa).

Moram priznat da sam kod ovih što u ZG prodaju stare brojeve slabo vidio Future, a ako i bude ih- to su noviji brojevi; kod Zvonka M. sam na Sferakonu popalio jedan bunt po 5 kuna komad, ali najstariji brojevi su bili tamo 13,14 (a njih je imao u 4-5 primjeraka?!). Hebemu sve kad nisam u 90-ima bio informiran da postoji nešto poput Future.

Kad smo već kod toga, ajd nek bolje informiran odgovori na par pitanja:

1. Kolika je bila naklada Future (naročito prvih brojeva), i za Milenu kao zadnju urednicu- u koliko se primjeraka tiskala pri kraju? (ja sam kupovao redovno od 125. broja, heh, šteta što se izduralo samo do 131)

2. Gdje to izdavač drži neprodane primjerke, u nekom skladištu, i presume. I otkud prodavačima stari brojevi? Otkud Zvonku M. stari brojevi, naročito neki u 5 primjeraka?

3. Prodaje li netko Future i Alefe? Jel se, primjerice u Srbiji, lakše dođe do kompleta Alefa neg kod nas?

4. No, evo dajem ponudu- dajem za komplet Futura 100 eura, a za komplet Alefa 25 eura. Andromede imam, Siriuse i Sirius B-ove imam, kad je bal nek je maskenbal! (a i da ne oftopičarim kad smo već na podforumu Burza)

5. I da, dajem 40-50 kuna za Macanovog Teksas Kida (autorsku zbirku) koja mi fali da kompletiram autorske zbirke CRO SF-a. Irenin Cabron ću zgrabit na Interliberu il idućem Sferakonu, i to mi fali. I da, znam da Macanovu zbirku mogu čitat free na elektronickeknjige.com, ali to nije to! Hoću imat na papiru! Inače, na Sferakonu su se te knjige (izim Macanove, ofskroz) prodavale po sramotnih 19 kn, pa to je grehota ne uzet, fotokopiranje bi skuplje došlo! :( Mislim, ja sam bio u napasti da uzmem još jedan komplet, ali bi mi onda falile dvije Macanove pa nisam. :zubo:


Koliko vi kolekcionirate, to mi se nekad učini Sizifovim poslom jer se sve na kraju svede na to da vam djeca i unuci/ke rastrajbaju ili prodaju, ne slijedeći vašu ovisnost. Recimo, moj pokojni dida je skupljao marke (ne dojčmarke, neg poštanske), a drugi pok. dida je imao apsolutno sve enciklopedije JLZ (danas LZMK), čak imam danas i one endehaške Ujevićeve. Again, ne prodajem, samo se hvalim. :zubo:

Hladi mi se :kava: , dosta za ovaj post.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Čišćenje tavana

Unread post by Xaotix »

proteus77 wrote:Irenin Cabron ću zgrabit na Interliberu il idućem Sferakonu, i to mi fali.
Cabrona smo prodavali na Marsonikonu... što nisi pitao? :dum: Ajd se javi pred buduće konove (čitaj: Rikon), pa ako netko iz Broda dolazi, dobiješ naručeno tim putem. Pitaj LordShapera. On je pol svoje knjižnice naručio i dobio na ruke na nekom konu :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Čišćenje tavana

Unread post by Nazir »

proteus77 wrote: 5. I da, dajem 40-50 kuna za Macanovog Teksas Kida (autorsku zbirku) koja mi fali da kompletiram autorske zbirke CRO SF-a. Irenin Cabron ću zgrabit na Interliberu il idućem Sferakonu, i to mi fali. I da, znam da Macanovu zbirku mogu čitat free na elektronickeknjige.com, ali to nije to! Hoću imat na papiru! Inače, na Sferakonu su se te knjige (izim Macanove, ofskroz) prodavale po sramotnih 19 kn, pa to je grehota ne uzet, fotokopiranje bi skuplje došlo! :( Mislim, ja sam bio u napasti da uzmem još jedan komplet, ali bi mi onda falile dvije Macanove pa nisam. :zubo:
Tu ti moram malo soli na ranu stavit - mislim da sam ja ugrabio prije 3-4 god. zadnji primjerak od Macana za 20 kn, a onda sam možda samo jednom vidio po 50kn, tako nešto. Kasnije tu zbirku nisam više vidio ni na kojem štandu ... (ili možda ... tko zna, Matrica se igra s mojim sjećanjima) :zubo:

Tak da ono, sretno,valjda će se naći negdje ...

A što se tiče ovog - skupljam dok mi unuci ne rasprodaju ... a ono, u biti istina. I to je život :D
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Čišćenje tavana

Unread post by proteus77 »

Xaotix wrote:
proteus77 wrote:Irenin Cabron ću zgrabit na Interliberu il idućem Sferakonu, i to mi fali.
Cabrona smo prodavali na Marsonikonu... što nisi pitao? :dum: Ajd se javi pred buduće konove (čitaj: Rikon), pa ako netko iz Broda dolazi, dobiješ naručeno tim putem. Pitaj LordShapera. On je pol svoje knjižnice naručio i dobio na ruke na nekom konu :lol:

Ma vidio sam ja to, ali nije bilo Ire na Marsonikonu da mi potpiše! :P

Viš kako sam kupio Samsungovu zbirku, čim je bio na konu da mi ju potpiše. :lol:

A i kad bi sve odjednom pokupovao, gdje je tu čar, ovako postepeno mi je slađe; kad već sa Siriusima to nisam iskusio, jel...
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Čišćenje tavana

Unread post by proteus77 »

Nazir wrote:
proteus77 wrote: 5. I da, dajem 40-50 kuna za Macanovog Teksas Kida (autorsku zbirku) koja mi fali da kompletiram autorske zbirke CRO SF-a. Irenin Cabron ću zgrabit na Interliberu il idućem Sferakonu, i to mi fali. I da, znam da Macanovu zbirku mogu čitat free na elektronickeknjige.com, ali to nije to! Hoću imat na papiru! Inače, na Sferakonu su se te knjige (izim Macanove, ofskroz) prodavale po sramotnih 19 kn, pa to je grehota ne uzet, fotokopiranje bi skuplje došlo! :( Mislim, ja sam bio u napasti da uzmem još jedan komplet, ali bi mi onda falile dvije Macanove pa nisam. :zubo:
Tu ti moram malo soli na ranu stavit - mislim da sam ja ugrabio prije 3-4 god. zadnji primjerak od Macana za 20 kn, a onda sam možda samo jednom vidio po 50kn, tako nešto. Kasnije tu zbirku nisam više vidio ni na kojem štandu ... (ili možda ... tko zna, Matrica se igra s mojim sjećanjima) :zubo:

Tak da ono, sretno,valjda će se naći negdje ...

A što se tiče ovog - skupljam dok mi unuci ne rasprodaju ... a ono, u biti istina. I to je život :D

Ma nema govora o soli na ranu... Samo kao kolekcionaru mi je to ko da fali ono, baš fali ta knjiga... Nije da ju nisam pročitao (hvala Gradskoj što ju imaju!), nego jednostavno nedostaje ta jedna knjiga. I nema je nigdje. Pardon, ima je: u Superknjižari za madrfakin 139 kuna! Da, dobro ste pročitali. No way, Jose. Dajem maksimalno 50 kuna i bok.

Ja nastojim ne razmišljati racionalno o kolekcionarstvu i što će biti poslije. Zasad me samo uzbuđenje kolekcioniranja SF-a i filmova drži i pozitivno uzbuđuje. Kad ratio prevlada- ah, well, nadam se da ne bude tako skoro- onda ću se tješit ko lisica u onoj priči o slatkom limunu i kiselom grožđu, te neću imat zakrčen stan, te ću imat više love u džepu itd. Ugl. tješit ću se...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Čišćenje tavana

Unread post by Zeljko »

sirius... jedan po jedan trebalo 15 godina da sakupim ( počeo 1996)
future jedna po jedna trebalo oko 15 godina (počeo 1997)
alefe sam relativno brzo sakupio ali ih je i mnogo manje

preporučam kupovinu kompleta ako nemate živaca
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply