BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Nazir wrote:U programu Fantastic Film Festivala objavljene su tri priče (Žiljak, Santo) od kojih je treća od Bogdanovića neobjavljena: Tamo gdje bogovi prstom upiru u nebesa. Mislim da po dužini spada u kratku priču.
Nije. Ima dvadesetak kartica. Osim ako ju nisu rezali. :puca: :zubo:
Ne, vrlo moguće da je čitava. Tiskana je dosta sitno, nemaš dojam koliko ima teksta jer je sve na kojih 4 strane ... :kava:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by LordShaper »

http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-o ... ?ppar=9230

Samo, kaže "Izvori 12/2012". Što se računa, kad se knjiga pojavi na policama ili što piše u impresumu?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Nazir »

Hm hm, opet prepuštam MMP posljednji sud, ali ja bih rekao da bi ovo svakako trebali uzeti u obzir jerbo nismo ni znali da postoji, uzimamo ono nešto od Algoritma što je isto 12/12 i, zadnje i meni najbitnije, možda je stvarno bitan konkurent (doduše,blurb je malo wtf, al ja nisam čitao ni Let za koji sam samo čuo da su se lomile glave ...)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by LordShaper »

Čitao ja Let pa stao. Previše mi pažnja i misli letile od teksta :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Xaotix »

Raos upada, kao i ostale koje su službeno objalvjene 2012, a u stvari su se pojavile na policama 2013...
Naravno, ako je žanr, a ne nešto drugo...

Za ovo bih rekao da nije žanr, ali ako netko utvrdi da ipak jest... Andrea Pisac: Hakirana Kitty
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by LordShaper »

Evo, 24 sata izbacio novi hit:

Image

Zombiji vladaju Hrvatskom!

Za samo 19,90 kn na kioscima potražite roman "Zombie.hr", prvi hrvatski roman o živim mrtvacima, i otkrijte priču o još jednoj propaloj hrvatskoj tvornici u kojoj se radnici štrajkom pokušavaju izboriti za svoja prava.

Tvornica krije tajnu koja će zauvijek promijeniti živote bivšeg branitelja, supersposobne tajnice, nesposobnog policajca, aktivistice zelene akcije, tajnog agenta i višeg savjetnika u Ministarstvu. Njihove sudbine spojit će se u krvavom labirintu u kojem se oni koji su umrli vraćaju u život noseći užas strašniji od smrti.

*vidim da je PR mašinerija na tragu Prodorove, kojeg su isto reklamirali kao 'prvog'. :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Xaotix »

LordShaper wrote:prvi hrvatski roman o živim mrtvacima, i otkrijte priču o još jednoj propaloj hrvatskoj tvornici
Prvo mi je palo na pamet: "Žiljak proširio Mrtve? Ma smislio bi on puno bolji pseudonim!"

A to da je prvi hrvatski roman o živim mrtvacima... pa je! Svi ostali prije su bili o mrtvim mrtvacima koji još uvijek mrdaju, moliću lijepo! Niti jednog živog među njima! Svi su odreda bili mrtvi i beli.
A što ćemo s vampirima? Jesu oni živi mrtvaci, ili mrtvi mrtvaci.... :scratch:

PS. ajmo sad ozbiljno, ako stavimo na stranu da je u hrvatskoj sve uvijek "prvi put" (da sad prešutim brdo viceva o djevicama i sličnom), ovaj blurb je vjerojatno najozbiljnija kritika Krize, koja ju proglašava scenarijem a ne romanom... Još da je blurbopisac to ubo namjerno, a ne ovako...:lol:

PPS:
Gdje je tu raskoš hrvatskog jezika? Zašto mi recimo nemamo Mortus Špancire, ili crkohode, ili šta ja znam... Lungo morti?
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by LordShaper »

Paaa sad, i moja je zamjerka na Krizu bila da se čita kao novelizacija filma i to po principu da je pisac uzeo scenarij, prepisao sve dijaloge, didaskalije uobličio u opis radnje i dodao malo opisa lokacija s storyboardova :zubo:

A Mortus Špancir je toliko dobar naslov da zaslužuje priču :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Sandman »

LordShaper wrote:Paaa sad, i moja je zamjerka na Krizu bila da se čita kao novelizacija filma i to po principu da je pisac uzeo scenarij, prepisao sve dijaloge, didaskalije uobličio u opis radnje i dodao malo opisa lokacija s storyboardova :zubo:
Ako sam ja dobro shvatio tako je i bilo. Napisali su scenarij za film i kad ga nisu uspijeli uvaliti pretvorili ga u roman.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Xaotix »

Update:
- Dodan novi Mjesec boje krvi.
- Luna navodno nije novi roman, nego objedinjuje prijašnja 4, ali i nešto novo... čeka se potvrda.

Nego, Gdje se može naći i u koju kategoriju na kraju spada ona Bogdanovićeva sa Zagreb Fantastica, Tamo gdje bogovi prstom upiru u nebesa?
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Koliko ja znam, može se naći samo u toj knjižici što je izašla na festivalu. Ne znam jel postoji elektronska verzija. A što se tiče kategorije, to bi trebalo biti u kategoriji priče, jer ima malo manje od 20 kartica.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Xaotix wrote:Update:
- Dodan novi Mjesec boje krvi.
- Luna navodno nije novi roman, nego objedinjuje prijašnja 4, ali i nešto novo... čeka se potvrda.

Nego, Gdje se može naći i u koju kategoriju na kraju spada ona Bogdanovićeva sa Zagreb Fantastica, Tamo gdje bogovi prstom upiru u nebesa?
Šta nije Mjesec boje krvi od prošle godine?

Bogdanovićeva priča (tu mislim na kategroiju) se može naći u Fantastic Zagreb programskoj publikaciji.
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by Xaotix »

bio je bio. Ovo je novi nastavak u franšizi...
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: BIBLIOGRAFIJA 2013 ZA SFERU 2014

Unread post by niniane »

Prije dva dana dobila u ruke roman Sebastiana Antonija Kukavice (momak je inače dobio SFERICU prije kakve dvije godine ;) ), "Prepeličji palindrom", izašao u srpnju. Koliko mi je pojasnio, radi se o trilogiji, sva tri romana su unutra i iako se svaki može čitati zasebno, povezani su. On veli da jest žanr iako povremeno bježi u magijski realizam - nisam još čitala, ali budem, pa se onda javim ;)

Image
... characters, personalities, stories and larps...
Locked