Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam i dalje na Murakamiju. Osim njega, čitam Clarke & Lee: Rama 2. Nikako da mi taj serijal dođe pod ruke, al evo, rekoh si: ajde da i to pročitam, kvragu!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Platonov - "Iskop"
Men je nejasno zašto se to nazivlje distopijom.
Iako je djelo prekrasno i precizno ko skalpel.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

Sirius B broj 8. Ostala mi je samo još jedna priča za pročitat, onaj fantasy što je dobio nagradu, mislim World Fantasy Award, napisao bih autora- al kad se ne zna jel autor il autorica, K.J. Parker.

Solidne priče, nije da me neka oborila s nogu, Ubojstvo na Mjesecu švedskog autora solidno (podsjetilo me po svojoj potki na Zovem Jupiter, beležite; koji još nisam pročitao, a imam ga). Strugacki su me čak malo i razočarali, al samo malo...

Inače, nedavno sam konačno pročitao i Haldemanov Forever War. Ima ga za kupit u brodskom Profil-Mozaiku za 69 kn, no podigao sam ga u Gradskoj, ne znam- neću ga kupit, kao ni Strossovu zbirku Hladnije od pakla (90 kn), i nju ću dić iz Gradske, kad ju klipan/ica neki konačno vrati.

Inače, drugi primjerak Irbisa još uvijek stoji u knjižari (prvog sam kupio ja), možda da pripomenem da stave papirić- dobitnik Sfere. Zna li netko je li ikojem dobitniku porasla prodaja nakon što je roman osvojio nagradu?

Btw, ja sam knjiški moljac, i to uglavnom kupujem knjige domaćih autora, tako da mi je jako žao ako se istinitim pokaže da Mentora NEĆE bit na Sferakonu?!

Iduće na popisu mi je Century Rain, Alastaira Reynoldsa, nakon podužeg vremena knjiga na engleskom, potrajat će. I konačno sam se dočepao Campbellovog Junaka s tisuću lica, isto iz Gradske. I da, još čitam uvodnike Siriusa i one ZA/NIJE ZA Sirius i ostalo što nisu priče u Siriusu. :) Što ćete kad mi je to zabavno...

E da, dokopao sam se i Države na Mjesecu Manfreda Langrenusa, djela poznatog svima koji su čitali Krstine Bake i Djedove. :(
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Eeee! Dobri stari Langrenus!Malo je čudan (svijet u kojem skandinavci razvaljuju u svemirskim programima), ali se pamti. Iskopao sam ga iz neke poluskrivene police u knjižnici, još u osnovnoj školi (Mislim da je i Krsto reko, bilo je to doba Winnetoua! Eeeee, to su tek bila vremena!!!). Onda je stari vidio naslovnicu i oduševljeno se razmahao nad knjigom svoje mladosti. Mislim da ju je i opet čitao dok sam ja spavao. Treba provjeriti, ali ta Država na Mjesecu bi zaista mogla imati veliki utjecaj na naš SF :lol:

Inače, da nema javnog prijevoza, ne bih stizao čitati u miru. sad kad dolazi suho doba i bicikl, načitanost će moi značajno opasti.
U međuvremenu, slučajnim redosljedom, čitalo se:
- Marsonic 1
- Tim Powers: Drawing of the Dark :notworthy:
- Robarto Vaca: Smrt Megalopolisa :nebu:

Sad sam zaplivao srednjim strujama i nostalgijom, Sue Townsend: Adrian Mole - Nemoćne godine...

EDIT:
Consider Phlebas od Banksa!
Randomness is strong with this one!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

Državu na Mjesecu jako rado i često spominje Oliver Franić.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Nedavno pročitao Max Brooksov "World War Z"; zanimljiv prikaz totalnog raspada civilizacije poradi zombi "kuge". Ne čudi me da trailer nema veze s knjigom jer bi se knjiga dala vjerno adaptirati jedino u obliku miniserije a la Band of Brothers.

Nakon toga Tim Powersov "Three Days to Never"; nije loše, uobičajeni melanž povjesnih ličnosti, tajnih organizacija i magije. Doduše, za razliku od Drawing of the Dark i Anubis Gates ova mi je pomalo davala dojam pisanja na autopilotu.

A trenutno čitam Morrcockov omnibus "Hawkmoon: The History of the Runestaff".
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

LordShaper wrote:Nedavno pročitao Max Brooksov "World War Z"; zanimljiv prikaz totalnog raspada civilizacije poradi zombi "kuge". Ne čudi me da trailer nema veze s knjigom jer bi se knjiga dala vjerno adaptirati jedino u obliku miniserije a la Band of Brothers.
Meni je ta knjiga bila zabavna možda prvu trećinu, nakon toga se zna gdje će radnja ići, a pred kraj je već zamorna. Nije nešto što se dva puta čita.

Trenutno čitam "Fallen astronauts: Heroes Who Died Reaching for the Moon" Colina Burgessa. Kao što samo ime kaže, knjiga priča priču o astronautima i kozmonautima koji su poginuli što za vrijeme svemirske utrke, što nakon nje. Možda najbolji dio predstavlja otkrivanje okolnosti pogibije sovjetskih kozmonauta Bondarenka, Neljubova i sličnih, za koje se do pada Željezne zavjese nije niti znalo. Preporuka.
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Acrodyn »

I ja čitam Flebasa od Banksa. Pas mater, ta knjiga ima više akcije od novog Star Trek filma. :zubo:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Pročitala Pullmanove "His dark materials", cijelu trilogiju, i "Hunger games", which I liked ;)
Sad čitam nešto neobično - Richard Adams, "Watership Down". Likovi su kunići u potrazi za novim staništem, a po općem filingu kao da čitam Orwella ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ratchet »

niniane wrote:Sad čitam nešto neobično - Richard Adams, "Watership Down". Likovi su kunići u potrazi za novim staništem, a po općem filingu kao da čitam Orwella ;)
Moja omiljena knjiga kad sam imao 11 godina. Pročitao sam je barem pet puta. :D

Samo napominjem, tek tako, jer si me podsjetila na djetinjstvo i knjigu koje se nisam sjetio mnogo godina. Tko zna gdje je ta moja meko ukorićena kupusara na kraju završila.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ne mogu vjerovati da je dosad nisam čitala, stvarno je predivna :) :love:

I naravno, dovoljno je ljudskog društva protkano kroz te kuniće da bi bila poučna i odraslom čitatelju ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Završio Ad Astru, solidna četvorka. Sad krećem na The Scar (ožiljci su nešto popularni), ali od nekih bugarina koji su prevedeni na engl. Ovdje link: http://www.goodreads.com/book/show/1207 ... -scar?ac=1
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Vrijeme zbirki...
Sad su na redu Tamna, Tmasta tvar i Marsonic 3
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

Ja sam još na Pričama o vinu, isto ću za četvrtak i naš sastanak pročitat Marsonic 3, spremam se sferakonsku zbirku i bacit se konačno i na novi UBIQ i Titan 1 (njega ću ipak za ljeto, kad upekne ostavit).

Od nežanrovske literature listam Campbellova Junaka s tisuću lica (konačno da vidim odakle je Lucas popalio junake iz SW svemira!) te Fitzgeraldovog Velikog Gatsbyja (potaknut mojim prvim posjetom brodskom Cinestaru prošle srijede :happy1: :cheers: :occasion9: :D )...
Post Reply