Nego...

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Nego...

Unread post by ratchet »

Da nije tvoja? :lol:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nije. Ja ove godine nisam ni poslao priču. :P
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Nego...

Unread post by ratchet »

Hm, ja sam mislio da je to bilo prošle godine kad nisi poslao priču. Tempus fugit, gdjekod brže, gdjekod sporije.
:bilo:

A sad odoh počet pisat nešto o zmajevima. A od ideje jedva i. I to malo i. :pottytrain5:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Nego...

Unread post by Nazir »

ratchet wrote:
Nazir wrote:A jesi li i ti kao i ja pisao lijevom nogom za ovogodišnju zbirku? Još kad uzmeš u obzir kako su primljene naše prošlogodišnje ovo je stvarno jadno od nas dvojice. Ja prvi priznajem da sam nažvrljao priču po sistemu, šta se sve objavljuje u Sferakonskoj zadnjih godina, bit će dobro i ovo. Al očito nije. Što je doduše dobro za zbirku, morala bi biti kvalitetna.

E vidiš, to je ono najčudnije, odbili su mi priču koja je po meni (a i čitateljima) bila stvarno odlična (i meni jedna od top stvari koje sam napisao). Znam da su se žalili na manjak materijala pa mi je tim čudnije, al eto, valjda neki razlog postoji. Poslah mail urednicima da me bar malo prosvjetle, ali nisam dobio odgovor.

Izgleda da mi preostaje samo čekanje zbirke da je dobijem u ruke i recenziram ovdje :vrag:

A u međuvremenu, kao što kažeš, pisanje za zmajeve :D Ajd, jučer sam počeo, 5 dana će valjda biti dovoljna da je dobro sredim :zubo:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

ratchet wrote:Hm, ja sam mislio da je to bilo prošle godine kad nisi poslao priču. Tempus fugit, gdjekod brže, gdjekod sporije.
:bilo:
Hm, pa, zapravo to i je bilo prošle godine kad nisam poslao priču. Al, za ovogodišnju zbirku. :P
Nazir wrote:
ratchet wrote:
Nazir wrote:A jesi li i ti kao i ja pisao lijevom nogom za ovogodišnju zbirku? Još kad uzmeš u obzir kako su primljene naše prošlogodišnje ovo je stvarno jadno od nas dvojice. Ja prvi priznajem da sam nažvrljao priču po sistemu, šta se sve objavljuje u Sferakonskoj zadnjih godina, bit će dobro i ovo. Al očito nije. Što je doduše dobro za zbirku, morala bi biti kvalitetna.

E vidiš, to je ono najčudnije, odbili su mi priču koja je po meni (a i čitateljima) bila stvarno odlična (i meni jedna od top stvari koje sam napisao). Znam da su se žalili na manjak materijala pa mi je tim čudnije, al eto, valjda neki razlog postoji. Poslah mail urednicima da me bar malo prosvjetle, ali nisam dobio odgovor.

Izgleda da mi preostaje samo čekanje zbirke da je dobijem u ruke i recenziram ovdje :vrag:
Da, zbog ovoga s manjkom materijala je i meni bilo čudno pročitati da su vama dvojici odbili priče. Mislio sam si, poznajem ih, znam kako pišu, ne mogu zamisliti da su im priče onda toliko loše da su ih odbili usprkos nedostatku materijala. :scratch:

Baš me sada zanima kakva će biti zbirka. Sve je nešto tajanstveno ove godine. :ninja:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

Evo, barem jedna misterija razrješena.

http://naprednainteligencija.blogspot.c ... iq-12.html
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Nego...

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:Evo, barem jedna misterija razrješena.

http://naprednainteligencija.blogspot.c ... iq-12.html
Komentirat ću da pozdravljam novi dizajn naslovnice, svakako djeluje zanimljivo. A sad za price, to cemo nakon citanja :)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nazir wrote:
LordShaper wrote:Evo, barem jedna misterija razrješena.

http://naprednainteligencija.blogspot.c ... iq-12.html
Komentirat ću da pozdravljam novi dizajn naslovnice, svakako djeluje zanimljivo. A sad za price, to cemo nakon citanja :)
Slažem se sa svim izrečenim! :happy1:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

Dizajn je tako dobar da mi je žao što nisam ništa za taj broj poslao.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dizajn naslovnice Ubiqa uvijek ovisi o prvoj priči jer predstavlja motiv iz nje. Sad, ako napišeš sf priču o govnima koja pucaju iz lasera i urednici ju stave kao prvu, nekako sumnjam da će dizajnerka uz svu maštu uspjeti napraviti neki super cover. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Dizajn naslovnice Ubiqa uvijek ovisi o prvoj priči jer predstavlja motiv iz nje.
:zbunj:

svaki dan naučim nešto novo...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Dizajn naslovnice Ubiqa uvijek ovisi o prvoj priči jer predstavlja motiv iz nje.
:zbunj:

svaki dan naučim nešto novo...
Jep. Nisam to ni ja znao do nedavno. Ali, kad pročitaš prve priče i pogledaš covere, skužiš poveznicu. Meni je jednom priča u Ubiqu bila na početku i uopće nisam skužio da cover ima veze s njom dok mi nisu rekli. A zapravo se vidi. Al bih ja bio one lousy motherfucking Sherlock Holmes.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nego...

Unread post by Zoran »

Ja znam za četiri priče koje će biti objavljene u sferakonskoj :fuch:


Što se onog nekog marketibnškog pitanja tiče, što bi ti htio, kao, veću vidljivost nagrade Sfera? Pa to je jednostavno, nek se mjesto plaketice dodjeljuje 100 000 kn i svi će mediji to popratiti.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Nego...

Unread post by Tomislav Sakic »

Sadržaj 12. Ubiqa nalazi se već odavna i na Twitteru i na Facebooku (te Žiljkovu blogu), kao i naslovnica, budući da je Ubiqov sajt na NOSF-ovu serveru opet pometen. Kad sajt bude vraćen, ne vjerujem da će to biti na istom serveru; kako sam tu prepušten sam sebi, radim na soluciji u pravcu nekog bloggera ili sl.

Također, iskreno, mislio sam da je ovaj forum već dugo zamro (a vijesti na naslovnici NOSF-a su iz 2012, barem kad se ja spojim), pa se ni ne sjetim da ovdje stavim obavijest. Što bi se reklo, tko nije na društvenim mrežama, kao da ga nema. Ubiq je nažalost (ili barem) ondje prisutan.

Da vijesti iz hrvatske SF scene budu crnje, Ubiq 12 je izišao, ali je pitanje kako će biti dostupan na SFeraKonu s obzirom da naš izdavač (Mentor) nema namjeru biti prisutan na SFeraKonu.
Post Reply