Nego...

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

... što je objavama ovogodišnjih sferakonskih nusprodukata, kao što je sadržaj zbirke i popis dobitnika nagrade? I isto tako, što je s popisom sadržaja Ubiqa? I je li izašao Parsek za Istrakon? I koja je 580. znamenka broja pi?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

Sadržaj zbirke, popis pobjednika i sadržaj Ubiqa se drže u tajnosti do samog kraja, poradi održavanja napetosti i ekskluzivnosti. Očito. :zubo:
A za Istrakon nisam vidio Parsek. Vidio sam Švela ali nisam vidio Parsek. 3.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A 580. znamenka broja pi?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Bilo bi dobro dobitnike Sfere uopće ne obavijestiti, pa neka bude iznenađenje na dodjeli. Dalo bi malo oštrine cijeloj stvari. Ovako svi znaju tko je što dobio, i samo siđu pokupit nagradu. Zamisli da nitko ništa ne zna do same dodjele. Kao na Oscarima. Još samo treba dovesti Billyja Kristalnog da hosta cijelu stvar i da vidiš. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

Znamenka je 3, napisao sam :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Nego...

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bilo bi dobro dobitnike Sfere uopće ne obavijestiti, pa neka bude iznenađenje na dodjeli. Dalo bi malo oštrine cijeloj stvari. Ovako svi znaju tko je što dobio, i samo siđu pokupit nagradu. Zamisli da nitko ništa ne zna do same dodjele. Kao na Oscarima. Još samo treba dovesti Billyja Kristalnog da hosta cijelu stvar i da vidiš. :D
To bi značilo da svi koji su nešto objavili, a sf je, moraju doći na dodjelu jer konkuriraju za nagradu. Mene živo zanima o kojem broju ljudi govorimo, ne priča nego osoba koje su objavile barem jednu priču prošle godine.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Nego...

Unread post by Milena »

Sandman wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bilo bi dobro dobitnike Sfere uopće ne obavijestiti, pa neka bude iznenađenje na dodjeli. Dalo bi malo oštrine cijeloj stvari. Ovako svi znaju tko je što dobio, i samo siđu pokupit nagradu. Zamisli da nitko ništa ne zna do same dodjele. Kao na Oscarima. Još samo treba dovesti Billyja Kristalnog da hosta cijelu stvar i da vidiš. :D
To bi značilo da svi koji su nešto objavili, a sf je, moraju doći na dodjelu jer konkuriraju za nagradu. Mene živo zanima o kojem broju ljudi govorimo, ne priča nego osoba koje su objavile barem jednu priču prošle godine.
Zato bi trebalo objaviti shortlist...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sandman wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bilo bi dobro dobitnike Sfere uopće ne obavijestiti, pa neka bude iznenađenje na dodjeli. Dalo bi malo oštrine cijeloj stvari. Ovako svi znaju tko je što dobio, i samo siđu pokupit nagradu. Zamisli da nitko ništa ne zna do same dodjele. Kao na Oscarima. Još samo treba dovesti Billyja Kristalnog da hosta cijelu stvar i da vidiš. :D
To bi značilo da svi koji su nešto objavili, a sf je, moraju doći na dodjelu jer konkuriraju za nagradu. Mene živo zanima o kojem broju ljudi govorimo, ne priča nego osoba koje su objavile barem jednu priču prošle godine.
A nama je cilj da što manje ljudi dođe na dodjelu nagrada? Ili općenito na Sferakon? :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Nego...

Unread post by Nazir »

imam interni podatak da znam da nisam prošao u zbirku :zubo: To su mi javili prošli petak tako da će valjda ovih dana proglasiti upadnike :drunken:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Nego...

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:A nama je cilj da što manje ljudi dođe na dodjelu nagrada? Ili općenito na Sferakon? :zubo:
Dapače, more the merrier.

Nego bi mi bilo zanimljivo vidjeti koliko ljudi piše/objavljuje. I da li ti ljudi na bilo koji način sudjeluju u fandomu, pa makar samo posjetili najbližu konvenciju na 5 min.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Baš to. Ne kažem da pisci čine glavninu fandoma, ali ne bi bilo loše neobavješćivanjem istih malo stvoriti neku napetost u fandomu, barem kad je riječ o dodjeli nagrada. Da taj događaj dobije neku ekskluzivnost. Možda bi to malo privuklo i medije.

Ajmo, stručnjaci za marketing? Zorane?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nego...

Unread post by LordShaper »

Mogu ti ja kao laik odgovoriti: nečem što ima skoro pa nultu prisutnost u medijima ne možeš stvoriti publicitet tako što ćeš tu prisutnost još više smanjiti :zubo:

A u fandomu ti ne bi nastala napetost već prije mišljenje da organizacija Sferakona ili zabušava ili je sve propalo :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Nego...

Unread post by ratchet »

Nazir wrote:imam interni podatak da znam da nisam prošao u zbirku :zubo: To su mi javili prošli petak tako da će valjda ovih dana proglasiti upadnike :drunken:
Ja upravo vidio na mejlu da nisam ušao u zbirku ( a mejl, je sramotno al što ćeš, nisam provjerio već 10 dana ).

A jesi li i ti kao i ja pisao lijevom nogom za ovogodišnju zbirku? Još kad uzmeš u obzir kako su primljene naše prošlogodišnje ovo je stvarno jadno od nas dvojice. Ja prvi priznajem da sam nažvrljao priču po sistemu, šta se sve objavljuje u Sferakonskoj zadnjih godina, bit će dobro i ovo. Al očito nije. Što je doduše dobro za zbirku, morala bi biti kvalitetna.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nego...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ako vaše priče nisu upale, čije onda jesu? :zbunj:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply