Sferakon 2013

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Guzica :P
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

Žare, ispričavam se ovim jalnušima koji ne cijene tvoju nesebičnu ponudu.
Zato jer će im za koju godinu biti zabranjen pristup u knjižnicu koju će SFera postaviti u tvojoj dnevnoj sobi i špajzi...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Jalnuši prihvaćaju tvoju ispriku :kava:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Dagi »

Ako idemo na autore za koje nam se žuri jer bi mogli prhnuti Bogu na istinu, predlažem živućeg Strugackog (Borisa) iz Rusije.

Što se tiče ozbiljnijih mlađih, John Scalzi iz SAD. i naravno, vječni Ian Banks iz Škotske (gdje valjda već imamo reputaciju), tj. ako smije putovati.

Na posljetku, Eric Brown iz Engleske. Fini psihološki SF, zbirka pastiša o Julesu Verneu, dječji pisac i t.d.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

OK, evo svježih novosti (ko riba iz ribarnice)!

SFeraKon 2013 održava se na FER-u od 10.12. 05 2013 godine.

Bacite oko na sajt, lagano ćemo ga puniti s novim vijestima, a svakog trena će se objaviti i ime GoH-a.

Razvoj situacije i lokalne tračeve možete pratiti i na Facebooku i Twitteru.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Otkriveni počasni gosti.

:cheers:

Ribić je faca, najbolje ilustracije Vorkosigan sage - i za mene definitivno *the* vizualizacija Milesa.

A Angelologiju nisam čitao još - mada mi je uvijek za oko u knjižari zapinjala zbog naslova za koji se pitam je li urednički mandat (da vuče valjda na englesku inačicu, svojedobno su tako i Gluhovskog preveli kao Glukhovsky) ili glupost prevoditelja (Anđelologija valjda, bogamu! Osim ako se i u samom romanu dotične spominje kao 'angele' a ne 'anđele').
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

LordShaper wrote:Otkriveni počasni gosti.

:cheers:

Ribić je faca, najbolje ilustracije Vorkosigan sage - i za mene definitivno *the* vizualizacija Milesa.

A Angelologiju nisam čitao još - mada mi je uvijek za oko u knjižari zapinjala zbog naslova za koji se pitam je li urednički mandat (da vuče valjda na englesku inačicu, svojedobno su tako i Gluhovskog preveli kao Glukhovsky) ili glupost prevoditelja (Anđelologija valjda, bogamu! Osim ako se i u samom romanu dotične spominje kao 'angele' a ne 'anđele').
Koliko god se slažem s tim da je Gluhovskog trebalo transkribirati (to je, konačno, prema pravilima *svih* hrvatskih pravopisa koje ja znam), Angelologija bi se mogla opravdati latinitetom. No trebalo bi pročitati knjigu pa vidjeti. Ima netko tko je čitao?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Milena wrote:Angelologija bi se mogla opravdati latinitetom. No trebalo bi pročitati knjigu pa vidjeti. Ima netko tko je čitao?
Ahhh, good point.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Milena wrote:Ima netko tko je čitao?
Bojim se da nam svima predstoji još jedan "to read" dodatak :D
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sferakon 2013

Unread post by ratchet »

Ja! Čitao!
Ajmo reć.
Ovaj, dobio iz knjižnice i pročitao prvih 30-tak stranica. Nije me impresioniralo ( ionako je to supruga digla, kao ovo ti je neki SF, na što sam ja sa pomalo gadljivom facom odvratio da nije, nego je neki fantasy, molim lijepo ). A ništa, možda uzmem ponovo pa pročitam još 30-tak stranica.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Evo, i ja nabavila, dobro će mi doći neka cijela knjiga da malo prekinem niz samplera koje čitam zadnjih dana, pa javim...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Ja ću se probati domoći primjerka iz knjižnice. Što bi mogao biti pothvat - naime, imaju desetak primjeraka ali *svi* su stalno vani. Knjiga je očito jako popularna - možda više 'civila' ove godine dođe na Sferakon, tko zna pa bude i više prodanih ulaznica :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Evo, progress report, prvi dio Angelologije (jest, crkveni latinitet na djelu, sve štima) mi je bio sasvim ok nadnaravni triler, fino čitljiv. Sad sam na drugom dijelu, koji je puno sporiji i malo dosadnjikav, a ima i egzotizacije Bugara i ćirilice. Javim još kad završim. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Kad smo kod književnosti i Sferakona, kad će neke informacije o sferakonskoj zbirci?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply