Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
LordShaper wrote:Inače, kako se određuju te 'generacije' u nas? :scratch: čisto me zanima kojoj pripadam :zubo:
E, to moraš pitati Švela. On nam je nadjenuo ime. Ti bi bio Generacija 21.5 :zubo:
Ako cemo strogo tehnicki, mislim da bi spadao u 21, nije da je to sveti krug koji ima ograničen broj članova (Lord Shaper, ubij Samsuilunovog oca i preuzmi njegovo mjesto u krugu :vrag: )

Generalno, sjecam se da generaciju karakterizira intenzivno mijesanje svih zanrova, nista nije sveto. Horor, SF i Fantasy se isprepliću i nema jasnih granica. I... Šta je ono još bilo? :zubo:

U svakom slučaju, također preporučam priču "Isfrustri di monstre", zapravo, evo link na nju: http://www.sfera.hr/parsek/pdf/parsek107.pdf :D
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Nazir wrote: Ako cemo strogo tehnicki, mislim da bi spadao u 21, nije da je to sveti krug koji ima ograničen broj članova (Lord Shaper, ubij Samsuilunovog oca i preuzmi njegovo mjesto u krugu :vrag: )
Članstvo u toj generaciji se, vidim prakticira po sistemu klingonske promocije :vrag: :puca:
Generalno, sjecam se da generaciju karakterizira intenzivno mijesanje svih zanrova, nista nije sveto. Horor, SF i Fantasy se isprepliću i nema jasnih granica. I... Šta je ono još bilo? :zubo:
Ah zooo. Hrvatski new weird i ini mišmaševi :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

Na dvanaesti natječaj SF&F konvencije Istrakon u Pazinu za kratku SF&F priču duljine do pet kartica, stigla je ukupno 41 priča, a među njima je za objavljivanje u dvanaestoj Istrakonovoj zbirci odabrano ovih jedanaest:

Zdenka Maltar: Amy iz Završja Podbelskog
Dragana Rajaković: Inicijacija
Ed Barol: Slijepo dijete
Aleksandar Žiljak: Živogora
Franjo Plavšić: Apatrid
Igor Rendić: Krugovi
Adrijan Sarajlija: Sveti Ajden i dobri ljudi
Mirela Jovičić: Kako je Regina Pokorna upoznala Plavi Plamen
Danijel Bogdanović: U međuvremenu
Robi Selan: Bez troodona
Dragić Rabrenović: Ljubav u kamenu

Priče je vrednovala i probirala komisija u sastavu Tihana Linardon, Mirko Grdinić i Davor Šišović. Čestitamo odabranima, a zbirka s nabrojanim pričama predstavit će se na Istrakonu u Pazinu u subotu 23. ožujka u 20 sati.
*Istria is a state of mind*
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Weee :cheers:

Čestitike odabranima :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

ratchet wrote:
Nazir wrote:Koze u skafanderu rulz!!! :love:
A ideja sa kozom u skafanderu i nije izvorno moja. Vidio sam da Šišo nosi majcu sa istom na njoj. Krediti dakle autorima, ali kao simbol Istre i SF kona mislim da je idealna. I kao nagrada i kao suvenir na kojem bi se nešto moglo i zaraditi. Jer ja bih recimo rado bio kupio takvu majcu, da sam imao gdje.
Koza u skafanderu, odnosno koza na majici koja svake godine izgleda drukčije, zaštitni je znak festivala "Sedam dana stvaranja" u Pazinu, to je smislila njihova ekipa. Ali ideja da koza u skafanderu, nekakva drugačija od njihove, bude nagrada Istrakonovog natječaja za priču, uopće nije loša. Tim više što ćemo novčane nagrade vjerojatno ukinuti, jer sve slabiji odaziv i sve slabija kvaliteta priča u zadnjih nekoliko godina pokazuju da ni novčana nagrada nije dovoljno motivirajuća...
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

Milena wrote:Možda je glupo pitanje, ali može li se lova koja se ne potroši na proizvodnju zbirke prebaciti na nešto drugo ili ostaviti za sljedeću godinu?
Nažalost ne može. Lova planirana odnosno odobrena za zbirku je fiktivna, tj. proračunska. U pravilu se dostavlja manje nego što je odobreno, zbog floskula o "financiranju proračunskih korisnika u skladu s ostvarenjem poreznih prihoda", a kako je kriza na koju se svi izvlače, proračunski prihodi su sve manji, pa se u smanjenjima najviše zakida kultura, a u kulturi najviše knjige. I naravno, lova koju gradski proračun odobri Pučkom otvorenom učilištu kao nakladniku zbirke, čak ni kad bi se odobrila u punom iznosu ne bi bila dovoljna za pokrivanje svih troškova izdavanja zbirke, razliku Pučko mora izmisliti iz drugih izvora...
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

ratchet wrote:plastićnim kipićem koze u skafanderu, koji bi se valjda u Kini nabavio za par kuna komad kad ih se naruči stotinjak, prigodno obojanim u zlatnu, srebrnu ili brončanu boju.
U Kini možeš naručiti minimalno jedan kontejner. Ni zeru manje.
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

Nazir wrote:Ono što se oko love dešava je sljedeće - mi znamo da novčani fond za nagrade postoji. On se nije dodijelio... 2 god? I sad, pitanje je što se dešava s tih 3.000 kn.
Kako sam u drugom postu objasnio, ti novci ne postoje za ziher, i ne ostaju ako se ne dodijele. U kojoj ti državi živiš?
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

davors wrote:
Nazir wrote:Ono što se oko love dešava je sljedeće - mi znamo da novčani fond za nagrade postoji. On se nije dodijelio... 2 god? I sad, pitanje je što se dešava s tih 3.000 kn.
Kako sam u drugom postu objasnio, ti novci ne postoje za ziher, i ne ostaju ako se ne dodijele. U kojoj ti državi živiš?
Tamo gdje mi nitko nije rekao što se desilo s tih 3.000 kuna i kako se s njima raspolaze. Prosli post ti je prvi glas koji cujem o tome pa ti zadnje pitanje nije na mjestu.

S druge strane, super za uvrštene! :cheers:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

davors wrote:Na dvanaesti natječaj SF&F konvencije Istrakon u Pazinu za kratku SF&F priču duljine do pet kartica, stigla je ukupno 41 priča, a među njima je za objavljivanje u dvanaestoj Istrakonovoj zbirci odabrano ovih jedanaest:

Zdenka Maltar: Amy iz Završja Podbelskog
Dragana Rajaković: Inicijacija
Ed Barol: Slijepo dijete
Aleksandar Žiljak: Živogora
Franjo Plavšić: Apatrid
Igor Rendić: Krugovi
Adrijan Sarajlija: Sveti Ajden i dobri ljudi
Mirela Jovičić: Kako je Regina Pokorna upoznala Plavi Plamen
Danijel Bogdanović: U međuvremenu
Robi Selan: Bez troodona
Dragić Rabrenović: Ljubav u kamenu
Juhuu! Ipak će biti zbirka! :cheers: :cheers:

Znači, opet je na redu ona tanka. Bojim se da se sve manja kvantiteta i kvaliteta priča može dovesti u korelaciju sa sve većom egzistencijalnom krizom u državi. Kad s stvari malo promijene, ljudi će opet biti motiviraniji.
Ono što me šokiralo u popisu autora ove zbirke je da ove godine nema Krušvara. Ispravite me ako griješim, ali nije li ovo prva istrakonska zbirka otkako postoji da Zoran nema priču u njoj? Ovo ne pišem sarkastično, nego sam stvarno iznenađen. :scratch:
davors wrote:Nažalost ne može. Lova planirana odnosno odobrena za zbirku je fiktivna, tj. proračunska. U pravilu se dostavlja manje nego što je odobreno, zbog floskula o "financiranju proračunskih korisnika u skladu s ostvarenjem poreznih prihoda", a kako je kriza na koju se svi izvlače, proračunski prihodi su sve manji, pa se u smanjenjima najviše zakida kultura, a u kulturi najviše knjige. I naravno, lova koju gradski proračun odobri Pučkom otvorenom učilištu kao nakladniku zbirke, čak ni kad bi se odobrila u punom iznosu ne bi bila dovoljna za pokrivanje svih troškova izdavanja zbirke, razliku Pučko mora izmisliti iz drugih izvora...


Znači, ništa od ideje da se zbirka dijeli posjetiteljima uz ulaznicu. Šade. :(
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Milena »

:cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9: :cheers: za uvrštene, i za to što će zbirke ipak biti!

Kaj se tiče love, ne čudi mene što ona nestane kad se ne potroši -- znam kako to ide s proračunima raznih vrsta, zato sam i pitala. No valjda se za sljedeće godine može ubudžetirati i koze u skafanderima; meni bi to, recimo, bila i te kakva motivacija da pokušam napisati nešto u tim nerazumno kratkim okvirima. :zubo:

Osim toga, možda bi zbilja trebalo razmisliti i o drugim vidovima korištenja rečene koze; mislim da bi se bolje prodavao komplet majice s kozom i zbirke za 90 kuna nego zbirka za 40... (nisam ironična, nažalost).
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

@Samsung

Koliko znam, Zoran ove godine nije slao ništa.

A s Milenom bih se složio i za motivaciju i za prodaju :cheers: Što će reći da smo mi geekovi voljniji potruditi se za neku pizdariju nego za konkretnu lovu :zubo:

...i upravo mi je postalo jasno zašto onda nema love od esefa u nas :scratch:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by ratchet »

Ima zbirke! Ne plaćam upad! :cheers: :occasion9:

Čestitke i svim ostalim uvrštenima.:occasion9:

I bude li zbilja koza iduće godine umjesto love ja šaljem tri priče. Mee want Koza.
Da izgleda da je nama zbilja motivacija čudna.
Al nema veze ako bude nešto dobro od toga ( dobra zbirka ), jer evo i ove se godine pokazalo ono što me zapravo žalosti, a to je je moj stav drži vodu odnosno: pišem zadnji dan po sistemu, ma i ova jedna će biti dovoljno dobra da uđe u zbirku a ne moram se puno truditi oko nje. Nije to dobro zbilja nam treba motivacija više.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Xaotix »

Rasprava o tome što i za koga pisati prebačena u temu
Jesmo li dosegli limit kvantitete domaće produkcije?

Prebačeni dio počinje negdje ovdje, a prebačene postove (30-ak) ćete prepoznati po naslovu...

čestitke uzbirčenima! :wave:
Randomness is strong with this one!
Locked