Božićna priča Connie Willis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Božićna priča Connie Willis

Unread post by proteus77 »

Ljudi, pomagajte!

Ovako, Božić mi je super, božićno vrijeme jedno od najljepših doba godine, nekakav sam kontra-Grinch (bar onome s početka)! :D :lol:

Prije 5-6 godina na starom kompu sam imao neku priču, božićnu, pa ktomu i SF. Poprilično sam siguran da je autorica božićne priče Connie Willis, a od njenog sadržaja sam zapamtio kako se kroz priču spominje da radio-postaje diljem Amerike neku božićnu pjesmu emitiraju preko nekoliko tisuća puta i likovi u autu, na radiju i doma slušaju razne verzije te pjesme. Koju pjesmu? Pojma nemam.

Molim vas, zna li netko o kojoj se priči radi? Ma guglao sam te božićne priče Connie Willis, tražio po starim fajlovima- priča je nestala, nemam je više nigdje, ni na hardu ni na sticku. Evo, gotovo cijelo popodne i večer tražim tu priču, bez uspjeha.

Nemojte guglat, samo pitam zna li netko koja je to priča? Poprilično sam siguran da je autorica C. Willis, a priču sam čitao i skinuo s neta u originalu, na engleskom, dakle nije priča bila na hrvatskom.

Odoh sad dalje tražit, iako sam ostao bez ideje kako više dalje tražit... :(
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by proteus77 »

Čini mi se da sam našao priču: Just like the ones we used to know. Pjesma je White Christmas. Priča je objavljena u prosinačkom broju Asimovs'a 2003. godine.

Sad kad bih mogao negdje daunloudat priču, ko mi je kriv kad nisam napravio dovoljno dobar backup. :(

Dakle, molba za pomoć se odnosi sad na priču i kako do nje doći... :zubo: :scratch:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by Milena »

Priča je bila objavljena i u jednom od brojeva Future, ali nisam doma pa ne mogu čekirati kojem. No, dakle, ja je zacijelo negdje imam, bar u prijevodu, no i opet, ne mogu trenutno do nje. Ali da, to je priča u kojoj se pojavi neočekivano bijeli Božić. :)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by proteus77 »

Milena wrote:Priča je bila objavljena i u jednom od brojeva Future, ali nisam doma pa ne mogu čekirati kojem. No, dakle, ja je zacijelo negdje imam, bar u prijevodu, no i opet, ne mogu trenutno do nje. Ali da, to je priča u kojoj se pojavi neočekivano bijeli Božić. :)

Dakle, u toj priči


SPOILER















na Božič svugdje padne snijeg i bude Bijeli božić (otud i pjesma). U onoj Futurinoj bibliografiji do 105. broja ima puno priča Connie Willis, ali ove ne, znači da je objavljena u nekom od brojeva 106-131...

Probat ću nekako doznati u kojem broju... NAŠAO SAM!!! :occasion9: :wave: :love:

Broj 123 FUTURE, na 10. stranici, prevela si je ti (možemo li na ti, barem tu na netu?), i prevedena je pod naslovom BAŠ KAO ONI DAVNO PR'JE. Baš mi je drago što sam je našao, pročitat ću je za Božić, možda i ranije, ne da mi se čekat još 10-ak dana :) .
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by Milena »

Jep, to je ta priča, drago mi je što je pronađena. :)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by proteus77 »

Milena wrote:Jep, to je ta priča, drago mi je što je pronađena. :)
I meni je drago što je prevedena na hrvatski, šteta što Future više nema. :(

Jel to definitivamente?

Inače, znam da se ne bi to smjelo napisati, ali, khm, dalo se nabavit pa se nabavilo Future 1-125 u elektronskom formatu. :oops:

Za utjehu, kupujem ja i papirnate stare brojeve, imam ih 20ak... Počeo sam kupovat od 125-og broja, zadnji je 131, jelda?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by Milena »

yup, to je zadnji.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Božićna priča Connie Willis

Unread post by ratchet »

Milena wrote:yup, to je zadnji.
Kvragu! A do sada sam živio u nadi.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply