Što trenutno gleduckate?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

ratchet wrote:Gledao sam ove godine i Dansko-Švedsku seriju Bron Broen ( Most, The Bridge ), također sjajna stvar koju preporučam.
Čuo za to, na listi mi je. Gledao Forbrydelsen (The Killing)? Ja odgledao dvije epizode za sad, jako dobro.
Ali evo npr. Star Gate Univers mi se sviđao. Jedino od sveg tog serijala. Naravno da su ga ukinuli.
E vidiš, meni je SGU jedini koji mi se od cijelog serijala NIJE sviđao :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

LAST RESORT

Pogledao pilot, sviđa mi se.

SPOILER!!<<Malo Grimizne Plime ali ode u drugom smjeru, malo urote koje se ni u 24 glavni negativci ne bi posramili, perspektiva otok vs. Washington bi mogla biti super za cimanje gledatelja tko tu koga i zašto.

E a sad dva trenutka koji su mi bili prvo :zbunj: pa onda :notworthy: za scenaristička...a rekao bih muda, imam dojam da bi ovo malo politički škakljivo moglo biti. Prvi je naravno kad ona druga podmornica rokne dvije na Pakistan a drugi i još veći je...kad kapetan NE opozove projektil. Mislim, u 24 su USA napali nuklearkama ali to su bile relativno male kilotonaže a bome su ih i mrski teroristi Arapi detonirali a ne KAPETAN AMERIČKE PODMORNICE kako bi demonstrirao da se ne zajebava kad kaže da će napraviti sve da zaštiti posadu
>>


Sve u svemu, pogledao i sviđa mi se što sam vidio. Nije bilo patetike, gluma vrlo solidna a bome su me s par poteza ugodno iznenadili. Pratit će se redovito, dok se ne pokvari ili ju ne otkažu.

A što se tiče casta:

Andre Braugher je star ali se bome dobro drži. Bio faca u Homicide: Life on the street, ostao faca.

Robert Patrick je star...i bome se vidi da je, riječ koja mi pada na pamet je "oronuo". Al' on je isto faca. T-1000, zadnjih godina The Unit. Good roles.

Scott Speedman, ajde da vidimo. Do sad ga pamtim iz Felicity i Underworld, dakle ne baš po dobrom. Ovdje? Za sad mi se sviđa što vidim.

Navigatorica, kul ženska. Takes no crap, as is expected. Nju znam iz Persons Unknown ali ne bi joj bilo pristojno zamjeriti, nije ona kriva što su scenaristi te...serije...bili idioti.

Eee a vlasnicu bara na Sainte Marina glumi Dichen Lachman ilitiga ženska iz Dollhouse (Sierra, ne Echo).
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Stonehead »

Vjerovali ili ne, Supernatural gazi u 8. sezonu! Da, još uvijek ide i ja još uvijek gledam :P
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by ratchet »

[quote="LordShaperČuo za to, na listi mi je. Gledao Forbrydelsen (The Killing)? Ja odgledao dvije epizode za sad, jako dobro.
[/quote]

Skroz zaboravio na ovo pitanje. I da gledao sam. Ali prvo američku verziju, i ta mi se čak više svidjela, sjajna atmosfera, odlični glumci ( glavnu mušku ulogu su dali švedskom glumcu ). Ali američka je ukiunuta nakon prvog slučaja ( nu čuda ), a danska gazi u treći, pa sad gledam nju.

Zapravo sam i htio napisati ovdje da dok ide ta serija na trećem programu ( upravo završila ali je počela još jedna odlična, francuska Spirala ), izgleda da to nitko u nas ne gleda. Jer u novinama raspravljaju koja serija u tom vremenu ima veću gledanost. Sulejman ili Bolji život. Ubojstvo nitko ni da spomene. To je nešto bez veze izgleda, ni do koljena ovima spomenutim. Blago Hrvatima.

Al nema veze. Evo pročitao sam i da Britney Spears namjerava napisati SF roman ( je, je Of topic al ne da mi se pisat drugi post ), izdavači već mašu čekovima. Pa ti onda ubjedi nekog da SF nije šit.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Milena »

A propos u medijima zanemarenih serija, meni je na jedan neobičan način sladak Whitechapel. Sniman je totalno kao horror, i to supernatural horror, ali nikad nije, a to mi se sviđa. Plus što mi je presladak njihov OCD-glavni inspektor.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Tanja.C »

Pogledala 3 sezone Milleniuma. Dobra su bila ta vremena kad su scenaristi znali kolko-tolko OK otpetljati zavrzlamu koju su si skuhali. :notworthy:
Čekam da mi stigne Jonathan Creek - jel to iko gledao? (Jesam li bacila pare uzalud? :ninja: )
Inače pratim novog Mentalista, Dextera i Criminal Minds.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Whitechapel mi je bio fora u prvoj sezoni, moguće baš zbog ove atmosfere o kojoj Milena priča...ali drugu sezonu nisam ni odgledao do kraja, dosadilo mi.

Millennium nisam nikad treću sezonu odgledao - nije mi se ni najmanje svidjelo što su retcon napravili, druga sezona mi je bila odlična (bolja od prve koja je bila većinom samo samostojeće varijacije na temu), nisam si htio dojam kvariti.

A Jonathan Creek je vrlo simpatičan, mislim da nisi novac bacila.

Eh, a od Mentalista i Dextera sam prošle godine digao ruke, dok Criminal Minds recimo nisam nikad dalje od prve stigao. Općenito mi zadnjih par godina procedurali više nisu što su nekad bili, dođu mi više kao gubitak vremena (jedino Castle pogledam kad se nakupi ali kao i svi ostali, ne gledam to zbog tjednog slučaja :zubo: )
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Milena »

Treća sezona Whitechapela je bolja od druge... bar meni. Istini za volju, Fančo redovno zaspi na pola epizode, pa to možda nije univerzalan dojam. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Nazir »

Odavno sam znao sto ce bit, ali jos uvijek imam potrebu izrazit svoju impresiju s 9. epizodom GoT. Ono, stvarno su je odradili vrhunski. Gotovo mi je zao sto nisam na Fb-u da ne vidim reakcije ljudi ...
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Acrodyn »

Nazir wrote:Odavno sam znao sto ce bit, ali jos uvijek imam potrebu izrazit svoju impresiju s 9. epizodom GoT. Ono, stvarno su je odradili vrhunski. Gotovo mi je zao sto nisam na Fb-u da ne vidim reakcije ljudi ...
Komentari su puni mržnje na sve strane. :zubo: Uglavnom se ne razlikuju previše... Evo ti ovo: https://twitter.com/RedWeddingTears
Svako toliko se ažurira tako da ima toga. Danas je težak dan.

I da, epizoda je odrađena vrhunski. Dobio sam sve što sam htio od RW-a,
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Nazir »

Acrodyn wrote:Evo ti ovo: https://twitter.com/RedWeddingTears
Da, naišao sa na to jučer - provala :zubo: Nevjerojatan mi je broj ljudi koji navode da otkazuju svoju pretplatu na HBO, prestaju s gledanjem serije i sl. Bas me zanima u nekom postotku kako ce se ovo odraziti na gledanost i opcenitu popularnost. U svakom slucaju, kad u se googlaju na GoT pod 'News' naiđe se na stotine članaka. Mislim da su dobili što su htjeli :kava:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Sandman »

Ja umirem od smijeha.

Ali ovo mi je još bolje: http://www.index.hr/black/clanak/ugledn ... 81289.aspx
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Milena »

Na tumblru je jučer bila hrpa postova u kojima drugi fandomi izražavaju sućut GoT fandomu. Najslađe od svega mi je što pola ljudi piše stvari tipa "ja ne gledam tu vašu seriju i nemam pojma što se dogodilo, ali vidimo da ste svi jako uzrujani, pa ono... de, de, bit će bolje." Slatkice.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Nazir »

Milena wrote:Na tumblru je jučer bila hrpa postova u kojima drugi fandomi izražavaju sućut GoT fandomu. Najslađe od svega mi je što pola ljudi piše stvari tipa "ja ne gledam tu vašu seriju i nemam pojma što se dogodilo, ali vidimo da ste svi jako uzrujani, pa ono... de, de, bit će bolje." Slatkice.
:lol2: :lol2:
Ovo je stvarno provala :love:
Post Reply