Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:I napokon, drugi entry u kategoriji "Domaća priča premijerno u Siriusu B", Bodganović. "Imigrant" je fora ali...okej, imam filing kao da nešto fali, nemam pojma što :scratch:
Imaš dobar filing. Najme, iz razloga kojeg mi je Horak objasnio, ali ga se sad ne mogu sjetiti (nešto tehničko), odsječeno mi je par zadnjih redaka priče, tako da ova objavljena verzija zapravo nema kraj, pa priča gubi svoj smisao. :x
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

E da, to je to, sad sam išao opet pročitati, kraj mi je nekako bio "a ono, okej ako tu staje samo i nije mu baš neki punchline" :zubo: ... nadam se da će se integralna verzija moći pročitati negdje :)
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Neam pojma. Glupo mi je sad u Siriusu dvaput objavljivati isto samo zbog par redaka. Možda tutnem tu u Čiča miču ako dobijem dopuštenje od Horaka.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:Nego, koliko strana a jedva da smo se dotakli sadržaja iz šest dosadašnjih brojeva :lol2:

No, da reknem koju od prvog broja pa nadalje (a mogli bi nakon mene Nazir i Xaotix recimo, to nam je nekako thing zadnje vrijeme :lol: )

[
Hah, moje recenzije su s ciljem poticanja domaće produkcije :zubo:

Al u biti dobra ideja. Sad, dosta priča se ni ne sjećam, bilo je to davno prije skoro god. dana kad sam čitao prvi broj :tapsh: No, nije loša ideja. mogli bi poseban topic za recenzije otvorit tako da se to malo odvoji. Budem nešto napisao za 5/6 broj, ja sam ga dobio kurirskom službom od Horaka :angel:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Hmm, pa nije ti loša ideja za zasebni topik. Ja sam za, pa ako se i modovi slažu nek odvoje moj post s komentarima u novi topik.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Neam pojma. Glupo mi je sad u Siriusu dvaput objavljivati isto samo zbog par redaka. Možda tutnem tu u Čiča miču ako dobijem dopuštenje od Horaka.
Tutni kraj. Za to ti ne treba dopuštenje jer ionako nije izašlo u Siriusu. Samo stavi u Spoiler tags, da netko slučajno ne pročita.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Dagi »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Neam pojma. Glupo mi je sad u Siriusu dvaput objavljivati isto samo zbog par redaka. Možda tutnem tu u Čiča miču ako dobijem dopuštenje od Horaka.
"Parsek"?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Elem, dvobroj.

Liuov "Papirnati zvjerinjak", zasluženo nagrađen.

Garnerov "Laserski pištolj: Romansa" ima zanimljivu premisu i u par navrata ne ode u smjeru u kojem pretpostaviš da će otići, čime izbjegava neke već izraubane motive. A kraj mi je dosta popravio dojam zadnjeg poglavlja, zadnji odlomak ubije pretjeranu sladunjavost.

MacLeodova "Dahovina"...je preduga. Svijet je više nego zanimljiv i MacLeodov stil daje noveli vrlo osebujnu atmosferu ali preduga je.

Samuelssoničin "Vlak" ide više na atmosferu nego na radnju, što je okej jer je kratak pa je dojmljiv. Već je bilo švedskog esefa u Siriusu B, sudeći prema viđenom, melankolični su dosta tamo gore. A ja mislio stereoptip :zubo:

Dickovu priču sam još u Futuri čitao (jedna od prvih koje sam čitao, još uvijek ju na polici imam), tad je bila dobra, danas je još uvijek dobra. Samo je naslov loše preveden, trebali su pustiti "Nudimo vam sjećanja na veliko", što je po meni bolji prijevod "We Can Remember It For You Wholesale" od "Nudimo vam umjetna sjećanja".

Scalzijevi "Božji pogoni" su jedan jako dobar combo space opere i dark fantasya. Preporuka and then some.

Harrisonovo "Kazneno djelo" ima onaj standardni Harrisnonvski crni humor, a sam kraj je :lol:

Bradburyeva "Grmljavina" je kratka i efektna. I da, definitivno je zaslužila da se po njoj snimi dobar film.

Hendersoičino "Nešto svijetlo" me držalo u neizvjesnosti, em što se tiče raspleta em što se tiče toga kojem žanru ustvari pripada.

I naposlijetku, domaća priča, ovog puta Ed Barol s "Kaznom" (pretpostavljam cjelovitom, čak su i font smanjili da stane na stranicu :zubo: ), jedna dobra minijatura s crnjakom od punchlinea. :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dagi wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Neam pojma. Glupo mi je sad u Siriusu dvaput objavljivati isto samo zbog par redaka. Možda tutnem tu u Čiča miču ako dobijem dopuštenje od Horaka.
"Parsek"?
Što se mene tiče, dapače. Pitat ću prvo Horaka, jel mogu, pa ti šaljem. :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:Hmm, pa nije ti loša ideja za zasebni topik. Ja sam za, pa ako se i modovi slažu nek odvoje moj post s komentarima u novi topik.
Ja već neko vrijeme razmišljam o tome, ali mislim da nije dovoljan samo novi topik nego bi trebalo napraviti čitavu podkategoriju koja bi se zvala "Pljujmo domaće" ili tako nekako i onda bi u njoj bili topici za svako djelo posebni. Npr. svaka zbirka ima svoj topic tako da ne bude džumbus ako sve potrpamo u jedan topic, nikome se neće dati tražiti gdje se nalazi nešto što bi htio recenzirati. Ovako vidiš listu, tražiš, ne znam, Ubiq 4, nađeš ga, uđeš unutra i ostaviš svoju kritiku.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Podržavam gorespomenuti prijedlog.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
LordShaper wrote:Hmm, pa nije ti loša ideja za zasebni topik. Ja sam za, pa ako se i modovi slažu nek odvoje moj post s komentarima u novi topik.
Ja već neko vrijeme razmišljam o tome, ali mislim da nije dovoljan samo novi topik nego bi trebalo napraviti čitavu podkategoriju koja bi se zvala "Pljujmo domaće" ili tako nekako i onda bi u njoj bili topici za svako djelo posebni. Npr. svaka zbirka ima svoj topic tako da ne bude džumbus ako sve potrpamo u jedan topic, nikome se neće dati tražiti gdje se nalazi nešto što bi htio recenzirati. Ovako vidiš listu, tražiš, ne znam, Ubiq 4, nađeš ga, uđeš unutra i ostaviš svoju kritiku.

Ali ja to stalno radim u "Knjiškim crvima" :scratch: Ono, novi topic za zbirku s mišljenjem pa nek ljudi nadodaju svoje... :kava: Eventualno, podforum za recenzije bi možda bio još efikasniji, to se slažem!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nazir wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:
LordShaper wrote:Hmm, pa nije ti loša ideja za zasebni topik. Ja sam za, pa ako se i modovi slažu nek odvoje moj post s komentarima u novi topik.
Ja već neko vrijeme razmišljam o tome, ali mislim da nije dovoljan samo novi topik nego bi trebalo napraviti čitavu podkategoriju koja bi se zvala "Pljujmo domaće" ili tako nekako i onda bi u njoj bili topici za svako djelo posebni. Npr. svaka zbirka ima svoj topic tako da ne bude džumbus ako sve potrpamo u jedan topic, nikome se neće dati tražiti gdje se nalazi nešto što bi htio recenzirati. Ovako vidiš listu, tražiš, ne znam, Ubiq 4, nađeš ga, uđeš unutra i ostaviš svoju kritiku.

Ali ja to stalno radim u "Knjiškim crvima" :scratch: Ono, novi topic za zbirku s mišljenjem pa nek ljudi nadodaju svoje... :kava: Eventualno, podforum za recenzije bi možda bio još efikasniji, to se slažem!
Stoji to što kažeš, i ja stavljam nove topike kad napravim neku recenziju, ali je problem upravo u tome što kad se to stavlja u "Knjiške crve" gdje još ima osamsto tema koje nemaju veze s recenzijama, teško je pronaći neku, ako ju ideš tražiti. Zato bi bilo dobro da postoji podkategorija koja bi isključivo sadržavala recenzije, pa tko tko voli nek izvoli. Da im se malo da na važnosti, jer ionako stalno kukamo da nemamo feedbacka.

Ajmo admini, naopravite novu podkategoriju, ili dajte nemkome od nas ovlasti da do napravi. Idemo više popularizirati kritiku domaćeg sf-a! :puca:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Idemo više popularizirati kritiku domaćeg sf-a! :puca:
Prikladan smajli :lol:
Post Reply