Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by Xaotix »

Preneseno s lazarkomarcic.org
Društvo ljubitelja fantastike „Lazar Komarčić“ i ANOMALIJA™

raspisuju KONKURS za SF&F priču.

USLOVI I PRAVILA KONKURSA:
  • Priča mora sadržati elemente fantastike.
  • Radovi moraju da budu na srpskom jeziku.
  • Na konkursu mogu učestvovati samo radovi koji prethodno nisu objavljeni u štampanom ili elektronskom obliku; nisu dozvoljene ni prerade već objavljenih priča.
  • Radovi poslati na ovaj konkurs ne smeju se nuditi drugim izdavačima za objavljivanje (štampano ili elektronski) niti istovremeno slati na druge konkurse.
  • Jedan autor može poslati najviše do dve priče (uključujući i kolaboracije).
  • Dužina je ograničena. Priča ne sme biti kraća od 8.000 slovnih mesta (računajući i beline), i ne duža od 40.000 slovnih mesta (računajući i beline).
  • Radovi koji ne budu imali naša slova (ć, č, š, đ i ž) automatski će biti eliminisani.
  • Radove slati na imejl: konkurs (at) lazarkomarcic.org U subjektu poruke napisati: ZA KONKURS, a u telu poruke navesti sledeće podatke: Ime i prezime, aktuelnu mejl adresu, kućnu adresu i broj (mobilnog) telefona.
  • Priču poslati u zasebnom fajlu u atačmentu, u nekom od standardnih Word formata. Uz priču možete dostaviti i kraću biografiju, ali to nije obavezno.
  • Rok za dostavu radova je 30. septembar 2012.
Radove će ocenjivati stručni žiri čiji će sastav biti naknadno utvrđen. Rezultati konkursa će biti poznati najkasnije do kraja januara 2013. Rezultati će biti javno dostupni na sajtu i fejsbuk stranici Društva „Lazar Komarčić“, kao i na internet forumima Znak Sagite i Art–Anima.

Najbolje ocenjeni radovi ući će u izbor za antologiju priča ANOMALIJA #2 u izdanju Društva „Lazar Komarčić“.

Sva eventualna pitanja možete nam uputiti na mejl: lazarkomarcic (at) yahoo.com

Srećno!
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by ratchet »

Ovaj, ono moraju da budu na srpskom jeziku? Jeli to isključuje srodne jezike? Sad, nije neki problem pisati na ekavici, pišem onako kako govorim i minjam i u e, ije ionako nije moj lengviđ.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nije tu samo ekavica. Imaš i hrpu drugih riječi ili načina izražavanja. Ne znam bi li uzeli priču u obzir ako bi se vidjelo da ju nije pisao izvorni govornih srpskog jezika. Npr. da umjesto šargarepa greškom napišem mrkva itd. :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by Milena »

Koliko sam ja shvatila (putem neslužbenih informacija), jezik ne bi trebao biti presudan faktor. No to su neslužbene informacije, dakle ne držite me za riječ (niti za reč).
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by ratchet »

E stvarno, mogli su lijepo da napišu, kao Istrani kad kažu i srodni jezici ( to tamo valjda znaći i Talijanski ). Al ima da se snađem ja i na srpskom ako treba. Za kog vraga gledam puste serije sa srpskim titlovima? A i ćirilicu sam nekad davno čitat znao.
A ja sam jednom i službeno tražio da pišem na ekavici. U petom osnovne. Imali ti mi Jugosi gore u Germaniji dopunsku nastavu, a između ostalog i srpsko-hrvatski. I loše me išao pravopis, ubi me ije i je. A Srbi bez po muke, njima sve e. Pa se ja bunio i tražio da i ja pišem na ekavici. A učo ( neki Babić, Srbin bre ), mi zabrani. Kaže, piši kako govoriš. I ja poslušo, što da ne. Pa lijepo sljedeći sastav po svom jeziku. Lipo bilo mliko i tako to, sve na i, baš kako govorim. Zabio mi keca, mamicu mu.
A iste godine mi iz njemačkog bio neki Stromberger, tip dva metra, bradat, ko Grizli Adams, Adams ili grizli, svejedno. A nije mi išao tada ni njemački pravopis, a sve ostalo čiste petice. Pa ti on meni metodu, koliko pravopisnih grešaka toliko kokosa po glavi. Dakle, broj pravopisnih grešaka je bio proporcionalan broju čvoruga na glavi. Ej što mi se pravopis naglo popravio, da ne vjeruješ.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by niniane »

Ratchet, samo da ove reminiscencije staviš na papir, i eto ti priče :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by Xaotix »

Rezultati se očekuju početkom 2013...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj Lazara Komarčića i Anomalije (do 30.09.2012.)

Unread post by Xaotix »

Rezultati su ovdje (Ili ovdje, za one koji ne znaju ćirilicu.)
Bit će objavljeno oko 17 priča, nakon uredničkog rada s autorima, a zbirka bi trebala izlaći u jesen 2013.
Randomness is strong with this one!
Locked