Datum SFeraKona općenito

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Datum SFeraKona općenito

Unread post by Izitpajn »

Prije određenog broja godina postojalo je neslužbeno pravilo da SFeraKon "počinje u petak najbliži 23. travnja". Razlog je bio taj da se izbjegne onaj vikend koji se spaja s 1.Majem jer, kao, "ljudi tada odlaze iz grada pa će ih manje doći na SFeraKon". (Da, "posljednji vikend u travnju" nije uvijek bio "posljednji vikend u travnju".)

Ove godine se od tog pravila odstupilo (zbog Eastercona? čini mi se da je bio neki razlog, ali sad se ne sjećam) i, koliko se meni čini, ispalo je sasvim u redu. Sad, što više razmišljam, sve mi se više izgleda da to pravilo i nije imalo previše smisla, a ako je i imalo, bilo je to u doba kad je SFeraKon bio manje "javan" ili "manje šaren" ili... ne znam uopće kako da to nazovem... Ali u doba koje je prošlo. I u doba kad su ljudi malo više išli ća za vikend.

Pa me zanima što štovano općinstvo misli, je li veća šansa da dođu na SFeraKon ako je riječ o vikendu koji se spaja s 1.Majem ili ako je riječ o vikendu prije toga? Također, što procjenjuju kako bi drugi ljudi (koje poznaju?) razmišljali.
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Stonehead »

Mislim da ljudima koji dolaze na Sferakon nije tolko bitno jel spojeno s 1. majem il nije. :/
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by niniane »

Meni koja nemam para za putovati okolo kad god je neki vikend koji se spaja, je jako dobro da se spoji jerbo onda imam vremena za odmoriti se prije povratka na posao (što mi je ove godine posebno puno značilo) :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by nelchee »

1. privatnici ne spajaju tako da je meni u biti svejedno
2. ljudima izvan Zagreba bi više odgovarao neradni ponedjeljak
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by corwin »

Znam da su se ljudi zalili prosle godine da je Sferakon kasno i zato mnogi nisu dosli. Doduse prosle godine je bio stvarno kasno.
sorry zbog gramatike
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Izitpajn »

Što znači "kasno"? Već su bili na moru?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Dagi »

Datum SFeraKona odredjuje visokosofisticirano trofejno računalo Cray 3 što ga je još na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. Mažuranić te još neki ljudi koji žele ostati anonimni. Računalo uzima u obzir prosječnu prolaznost na rokovima Sveučilišta u Zagrebu, podatke Hidrometeorološkog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) služi izbjegavanju poklapanja SFeraKona i Uskrsa pomoću if-then petlje.

Eh sad, budući je Računalo izvorno bilo namijenjeno proračunavanju putanja prvih krstarećih projektila AGM-109 Tomahawk američke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bušene kartice te radi u Fortranu 77, a SFeri je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog računala.

Problem je u tome što u udruzi SFera Računalo uživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informatičkih znanosti ga opslužuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem priča, dok obični članovi Sfere moraju šegrtovati po pet godina dok im ne bude dopušteno približiti se Računalu.

Stoga su odluke Računala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su članovi Predsjedništva SFere dva popodneva skupljali bušene kartice koje su se rasule po prostorijama SFere nepažnjom pomoćnog programera III. vrste, koji je za svoj zločin kažnjem trogodišnjim nosanjem Panja (pepeljare SFERA s pripadajućim postoljem) po SFeraKonima te kuhanjem kave Predsjedništvu SFere.

Za Računalo je sve teže naći rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji koju je američka ratna mornarica otpisala početkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekadašnjeg SSSR-a takodjer pokazuju znakove staračke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakav Pentium ili kakvu napredniju spravu, kako bi Računalo moglo otići u zasluženu mirovinu, a datum SFeraKona mogao biti odredjivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvrdjene stohastičke dogadjaje.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by corwin »

Imam ja jedan stari mobitel koji radi na kartice. Bi li to po :scratch: moglo?
sorry zbog gramatike
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by niniane »

Dagi wrote:Datum SFeraKona odredjuje visokosofisticirano trofejno računalo Cray 3 što ga je još na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. Mažuranić te još neki ljudi koji žele ostati anonimni. Računalo uzima u obzir prosječnu prolaznost na rokovima Sveučilišta u Zagrebu, podatke Hidrometeorološkog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) služi izbjegavanju poklapanja SFeraKona i Uskrsa pomoću if-then petlje.

Eh sad, budući je Računalo izvorno bilo namijenjeno proračunavanju putanja prvih krstarećih projektila AGM-109 Tomahawk američke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bušene kartice te radi u Fortranu 77, a SFeri je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog računala.

Problem je u tome što u udruzi SFera Računalo uživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informatičkih znanosti ga opslužuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem priča, dok obični članovi Sfere moraju šegrtovati po pet godina dok im ne bude dopušteno približiti se Računalu.

Stoga su odluke Računala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su članovi Predsjedništva SFere dva popodneva skupljali bušene kartice koje su se rasule po prostorijama SFere nepažnjom pomoćnog programera III. vrste, koji je za svoj zločin kažnjem trogodišnjim nosanjem Panja (pepeljare SFERA s pripadajućim postoljem) po SFeraKonima te kuhanjem kave Predsjedništvu SFere.

Za Računalo je sve teže naći rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji koju je američka ratna mornarica otpisala početkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekadašnjeg SSSR-a takodjer pokazuju znakove staračke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakav Pentium ili kakvu napredniju spravu, kako bi Računalo moglo otići u zasluženu mirovinu, a datum SFeraKona mogao biti odredjivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvrdjene stohastičke dogadjaje.
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Ovo je za Hall of fame ili kako smo već nazvali tu temu... :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Djulo »

Dagi wrote:Datum SFeraKona odredjuje visokosofisticirano trofejno računalo Cray 3 što ga je još na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. Mažuranić te još neki ljudi koji žele ostati anonimni. Računalo uzima u obzir prosječnu prolaznost na rokovima Sveučilišta u Zagrebu, podatke Hidrometeorološkog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) služi izbjegavanju poklapanja SFeraKona i Uskrsa pomoću if-then petlje.

Eh sad, budući je Računalo izvorno bilo namijenjeno proračunavanju putanja prvih krstarećih projektila AGM-109 Tomahawk američke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bušene kartice te radi u Fortranu 77, a SFeri je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog računala.

Problem je u tome što u udruzi SFera Računalo uživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informatičkih znanosti ga opslužuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem priča, dok obični članovi Sfere moraju šegrtovati po pet godina dok im ne bude dopušteno približiti se Računalu.

Stoga su odluke Računala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su članovi Predsjedništva SFere dva popodneva skupljali bušene kartice koje su se rasule po prostorijama SFere nepažnjom pomoćnog programera III. vrste, koji je za svoj zločin kažnjem trogodišnjim nosanjem Panja (pepeljare SFERA s pripadajućim postoljem) po SFeraKonima te kuhanjem kave Predsjedništvu SFere.

Za Računalo je sve teže naći rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji koju je američka ratna mornarica otpisala početkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekadašnjeg SSSR-a takodjer pokazuju znakove staračke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakav Pentium ili kakvu napredniju spravu, kako bi Računalo moglo otići u zasluženu mirovinu, a datum SFeraKona mogao biti odredjivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvrdjene stohastičke dogadjaje.
:D
Ako stvarno trebate, nije pentium nego athlon, i nije brži od Craya, al' ne treba kartice...
Pozdrav,
Djulo
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2846
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Xaotix »

Jok. Backward compatibility zahtijeva da može raditi s bušenim karticama...

Što se prvog maja tiče, ove godine se poklopilo da se premošćuje ponedeljak. Iduće godine 1. maj pada u srjedu. Štašmo sad?
Ok, 2014 pada u četvrtak, pa se premošćuje petak... A tko se želi pošteno naspavati poslije SFeraKona o državni trošak, morat će se strpiti do 2017. Možda do tad i ukinu praznik rada jer ionako nitko neće raditi ništa.
Randomness is strong with this one!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by Dagi »

Čuj, imamo link na Vatikan da izbjegnemo preklapanje s Uskrsom. Ali nema više Kominterne eda s njom usuglašavamo glede Praznika Rada. Štašmo sad?
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Datum SFeraKona općenito

Unread post by ratchet »

Čisto moje mišljenje. Da je bio tjedan ranije bio bih došao. U vikendu sa praznikom pred sobom sam bio pretrpan poslom. Jer mi ovdje dolje sve više ionako preživljavamo od uslužnih djelatnosti vezanih uz turizam. Dakle, kad su praznici Dalmoši rade, jerbo drugi dolaze na praznike kod njih.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply