Marsonikon 2012

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

Konvencija u Slavonskom Brodu 02.06.!

Sa web stranice(http://www.marsonikon.com/):

Slavonskobrodski SF klub Orion 2.6. organizira prvu brodsku SF konvenciju na kojoj će putem četiri sektora prezentirati glavnu temu - MARS. Što se predavanja tiče, moći ćete vidjeti popularnog voditelja Krešimira Mišaka, istraživača Ivana Šimatovića, kao i brojne domaće snage.

SF klub Orion organiziran je u Slavonskom brodu 2007. godine u sklopu Astronomskog društva Gea X i otada se bavi raznim aktivnostima – prikazivanjem filmova i serija, organiziranjem predavanja i diskusija na temu SF književnosti i slično.

Na prvoj SF konvenciji uživat ćete u četiri zasebna i paralelna sektora - predavačkom, multimedijskom, radionicama i prezentacijama. Uskoro će biti objavljen kompletan raspored, a sve će se upriličiti u prostorijama slavonskobrodske Gimnazije Matija Mesić.



Lijepo je čuti da imamo novu konvenciju :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon

Unread post by Izitpajn »

Već imaju gotovu satnicu? :krepan:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Marsonikon

Unread post by LordShaper »

http://www.marsonikon.com/predavaci

Zanimljiva ekipa. Btw, objavljene pisce koji sudjeluju na ovom forumu bih uputio na bio posljednjeg predavača, naročito prvu polovinu :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon

Unread post by Izitpajn »

A?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Marsonikon

Unread post by Milena »

Jel' to SF kon ili narubuznanostikon? :vrag:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Marsonikon

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:A?
A ono, po tom kriteriju bi se barem pola nas ovdje moglo duplo većim književnim outputom pohvaliti. Imam i ja par romana isto čekaju objavu...u bližoj budućnosti...jednom nekad :zubo:

@Milena

indid :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon

Unread post by Izitpajn »

A, sori, gledao sam krivi link. Da, ima tu svega... Ali tu je SFera kriva što je promovirala Mišaka u Nekoga i Nešto. A on je onda povukao sve ostale.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon

Unread post by proteus77 »

Pozdrav svima!

Evo, kao jedan od (su)organizatora konvencije, tu sam za pokude (kojih već vidim ima :zubo: ) i pohvale, sugestije i štasvevećne.

Samo da objasnim neke stvari za početak:

1. Da, konvencija je jednodnevna, tako da riješimo problem noćenja, već i ovako imamo hrpu komplikacija- još kad bi se išli sa spavanjem gombat, uf...

2. Primjedbe oko narubuznanostikona, OK, stoji da imamo takva predavanja, ne znam što bih rekao na to, nisam jedini koji odlučuje o svemu, tako je ispalo.

3. Možda smo trebali poslat mejlove i pitati još nekog od sferaša ili ljudi izvana za predavanja, to je možda greška, ali napravili smo tako kako jesmo.

4. Satnicu jednodnevnog kona je lakše napraviti nego onu od 3-4-dnevnog, čemu čuđenje, Izitpajne? :lol:

5. Ulaz će bar biti besplatan, oko hrane i pića se dogovaramo još kako će to izgledati, vidit ćemo...

6. Ne znam, dajte me pitajte što vas zanima? Nisam glavni i odgovorni organizator, više idejni začetnik konvencije koju u djelo sprovode ne sasvim drugi, ali ja nisam glavni igrač- bit ću zadužen za predavanje o Marsu na filmu i projekcije 4-5 filmova na tu temu, sasma dosta posla oko toga.

7. Nemam ništa dalje za napisat, al rekoh da završimo sa sretnim brojem. Planira li tko dolazit, čekamo vas sve raširenih ruku, naravno da raspored je podložan pretumbaciji, još je ipak kon "work in progress".

Lijep pozdrav svima, sluga pokoran,

Hrvoje
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Milena »

Ma ne, nije ovo s narubuznanostikonom pokuda; čisto mi je upalo u oči da postoji samo jedno književno predavanje.

BTW, o čemu su radionice?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Marsonikon 2012

Unread post by corwin »

Se ima gdje za prespavat? Bas mi se ne ide za Zagreb nakon kona. Pod ovimmislim na neki hostel ili tako nesto.
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Xaotix »

@proteus77:
Što se tičetrajanjka i inih tehničkih detalja: Prva vam je konvencija, radite vi lijepo po svom i u svojoj brzini da vam ne bi pukao film prije druge. Ovako ćete formirati ekipu, vidjeti tko što zna i može, koliko se na koga može računati. A dobre su šanse i da pokupite nekoga tko radoznalo doluta pa ostane u Orionu.

A onda vam iduće godine možemo skaakti po glavi s pitanjima zašto traje samao jedan dan :vrag:

Kolko sam ja nabrojao, pola točaka programa po naslovima sigurno nisu rubno-znanstvno-zavjerničke; imate film, književnost, astonomiju i teraformiranje. Meni se to čini sasvim dovoljno za početak (al nemojte pretjerati s Ickeom & Co :lol:)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

Xaotix wrote:Kolko sam ja nabrojao, pola točaka programa po naslovima sigurno nisu rubno-znanstvno-zavjerničke; imate film, književnost, astonomiju i teraformiranje. Meni se to čini sasvim dovoljno za početak (al nemojte pretjerati s Ickeom & Co :lol:)
Hm, da budem Đavolji tužitelj, ovo se može reći i na drugi način: pola točaka programa po naslovima jesu rubno-znanstvno-zavjerničke... Ali okej, ajmo ne popovati, ionako nitko normalan ne ide na konvencije zbog predavanja, nego zbog druženja i atmosfere. Ono, ako se pročuje da se na jednom mjestu okupljaju geekovi, to bi moglo privući i druge geekove ;)

(Inače, upravo sam provjerio, zadnji vlak iz SB za ZG ide oko 20:30, a zadnji bus oko 19:30; dakle, ili se ide autima ili se spava tamo)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

Ponudila bih kuću u Novoj Gradiški u te svrhe, ali bi mi baka oderala kožu da se pojavim s čoporom "čudnih ljudi" :nebu:

U svakom slučaju, meni je jako drago da se pojavilo nešto novo, pa makar narubuznanstveno. I držim fige da zaživi, pa će onda biti i više prostora za raznovrsniji program :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

Ma kome treba program? Lupiš jedan okrugli stol o hrvatskom SF-u, jedan okrugli stol o konvencijama u Hrvata, u drugoj sobi bordgejming, između hodnik i šank i eto ti idealne konvencije :occasion9:
Post Reply