Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Mog Siriusa nambr 2 još uvijek nema :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

znači nisam jedini. onda se ne brinem, iako sam malo nadr... već od svega.

neki dan sam pitao na fejsu al nisam dobio nikakav odgovor.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Čini se da nemaju porođajne muke koliko porođajnu agoniju, a ništa od toga nije krivnja ljudi koji ekšli rade časopis. Prva tiskara ih je preko ljeta zajeb**la, zato je prvi broj kasnio. Onda su prešli u drugu tiskaru ali ih je i ta počela zaje... Zadnje što znam je da su se početkom siječnja čini se napokon riješili problema i s tom tiskarom i sad šalju primjerke najbrže što mogu. Dosta je toga sad i u rukama HP-a...

Sve mi se čini da će se broj pretplatnika malo i smanjiti, ne vjerujem baš da svi imaju razumijevanja koliko mi ovdje imamo. :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Da sam Adrian Mole napisao bih:

14. siječnja 2012., Žarko, Feliks, Srećko, Rajko

Još nema čeka od socijalnog!!


Pošto me nije stvorila Sue Townsend, ostaje mi da konstatiram da ni u Slavonski Brod, tj. meni također nije stigao narečeni broj 2. :kava:

Podsjećam da mom kolegi pak nije stigao prvi broj pa mu je urednik Horak poslao oba broja odjednom. Frend sad čita prvi broj, a ja sam drugi posudio od njega pa čitam to i UBIQ br. 9...

Kad izlazi treći broj? Naime, bit će frke- ogroman broj ljudi se pretplatio na prva dva broja, od kojih im nisu stigli nekom prvi, nekom drugi, nekom oba, kaos živi!

Bojim se da će se zbog neredovitog slanja vrlo malo ljudi pretplatiti dalje :(

Žao mi je oko ove frke s tiskarama, tipično balkanska posla, znam da je s tim i Futura imala problema...

Dok mi ne dođe 2. broj, ne mislim se dalje pretplatiti, ne želim ni pomišljati na komplikacije, ako recimo se pretplatim na daljnjih 10 brojeva, a izađe ih samo 3-4, toliko bogat nisam :(

Iako, sad sam na Facebooku vidio da su slali krajem godine nekima, neki su ih dobili početkom godine, ja očito nisam bio u tom ešalonu.

Eto, toliko od mene, ako ipak stigne, javim!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Zoran »

ratchet wrote:Nema ni mog drugog broja. Čisto Bdw.
Usput, čestitke Zoki, čitao jutros Slobodnu Dalmaciju, kad će nastavak? Odnosno kad izlazi knjiga?

Ovaaaj.. fala na čestitkama, al kako ja nisam čitao Slobosnu Dalmaciju, nemam pojma o čemu pričaš :-)) Kakav nastavak, čega nastavak? Knjige su mi izašle dvije u prosincu.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Obavijest s Facebook stranice Siriusa B:
Ispričavamo se svim onim pretplatnicima koji još nisu dobili drugi broj Siriusa B. Nažalost, tiskara koja nam je dužna isporučiti ostatak naklade prekoračila je sve moguće i nemoguće rokove nakon što smo bili više nego strpljivi. S obzirom da ni do danas nismo dobili Siriuse B kao ni suvisli odgovor kada bi ih mogli dobiti, odlučili smo pronaći drugo rješenje i nadamo se da je to konačno iza nas. Brojevi idu u ponedjeljak u tisak u novu tiskaru i bit će gotovi do kraja tjedna i odmah poslani. Nažalost, cijena tiska nam je značajno viša, ali vjerujemo da je to ujedno i garancija odgovornog poslovanja i pridržavanja rokova. Hvala svima na strpljenju koje ćemo opravdati kvalitetnim sadržajem u daljnjem izlaženju.
EDIT:
Kao što su neki već primijetili, Sirius B se našao na policama Algoritma. Potpisali smo ugovor i dogovorili prodaju u njihovim dućanima i za sada će osim direktno od nas, Sirius B biti moguće kupiti još samo u Algoritmovim dućanima. Nažalost, to je tek vrlo mala količina jer zbog problema s tiskarom dali smo tek desetak primjeraka u Algoritmove dućane u Zagrebu, u Gajevoj (hotel Dubrovnik) i u Avenue Mall. Tek kada isporučimo sve pretplatnicima, opskrbit ćemo i ostale Algoritmove lokacije u Hrvatskoj.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by mcn »

> Knjige su mi izašle dvije u prosincu.

Zna li to SFerin žiri?

mcn
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nazir »

Pročitao oba broja i jaaaako zadovoljan. Nisam imao problem s poštom jer smo draga i ja bili te sreće da oba pokupimo na konovima. Ugl, jako mi se dopalo što mogu čitati stvarno dobre priče na jednom mjestu i da napokon mogu vidjeti što to ovaja Huga, Nebulu i sl. Ima nekih koje su me naživcirale, ali to nije zbog loših priča nego zbog toga što npr. mormon piše o pokrštavanju svemira :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: (to što to piše na dobar način je pak druga stvar) :zubo:

Rezime, mi se sada zajednički pretplatili na 10 brojeva tako da se nadam da ćemo biti zadovoljni pretplatnici happily ever after :D
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Zoran wrote:
ratchet wrote:Nema ni mog drugog broja. Čisto Bdw.
Usput, čestitke Zoki, čitao jutros Slobodnu Dalmaciju, kad će nastavak? Odnosno kad izlazi knjiga?

Ovaaaj.. fala na čestitkama, al kako ja nisam čitao Slobosnu Dalmaciju, nemam pojma o čemu pričaš :-)) Kakav nastavak, čega nastavak? Knjige su mi izašle dvije u prosincu.
Tja, kad oni napišu da je to pogled u knjigu koja uskoro izlazi. Ona o ljubavnim pričama, muškarci, žene, ili tako nešto, zaboravio sam. Ali bilo je dobro ono što sam pročitao, nekih 3 kartice otprilike. Uglavnom je mainstream pa i nema veze s ovim forumom, ali ipak, stavi koje su to dvije.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Zoran »

ratchet wrote:
Zoran wrote:
ratchet wrote:Nema ni mog drugog broja. Čisto Bdw.
Usput, čestitke Zoki, čitao jutros Slobodnu Dalmaciju, kad će nastavak? Odnosno kad izlazi knjiga?

Ovaaaj.. fala na čestitkama, al kako ja nisam čitao Slobosnu Dalmaciju, nemam pojma o čemu pričaš :-)) Kakav nastavak, čega nastavak? Knjige su mi izašle dvije u prosincu.
Tja, kad oni napišu da je to pogled u knjigu koja uskoro izlazi. Ona o ljubavnim pričama, muškarci, žene, ili tako nešto, zaboravio sam. Ali bilo je dobro ono što sam pročitao, nekih 3 kartice otprilike. Uglavnom je mainstream pa i nema veze s ovim forumom, ali ipak, stavi koje su to dvije.
A pa to je jedna od te dvije. Evo ova:
http://metro-portal.hr/knjiga-dana-zora ... hovi/67088

Nije sasvim izvan žanra jer ima jedno dvije - tri žanrovske priče unutra. Jedna je čak objavljena nekad u istrakonskoj zbirci.

Druga knjiga je sasvim izvan žanra, osim ako ćemo reći da uspješan poduzetnički pothvat u HR spada pod fantasy. :lol: Uglavnom, naručio ju je odjel za poduzetništvo grada Rijeke, trebalo je čitatelje upoznat s nekim sadržajima koje oni poučavaju na nekoj radionici. Uglavnom, radi se o romanu za djecu uzrasta 7. i 8. razreda, zove se "Poduzmi nešto" i tu valjda nešto piše i o tome:
http://www.kes.com.hr/
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Zoran »

mcn wrote:> Knjige su mi izašle dvije u prosincu.

Zna li to SFerin žiri?

mcn
pretpostavljam ne, al mislim da ovog puta nema u njima ništa za taj žiri. Ono što je žanrovsko, već je ranije objavljeno. Eventualno jedna priča u zbirci ovih ljubavnih, ta nije ranije objavljena, a mogla bi možda spadati u žanr... iako rubno.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Za sve koji nemaju FB, samo da prenesem obavijest da su svi primjerci drugog broja napokon tiskani i apparently danas poslati te je time sad sve u rukama HP. Strepite? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nog »

Danas napokon postar na vratima sa bjelom zaklamanom kuvertom u ruci. :cheers:
Nakon citanja odluka o daljnjoj pretplati.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Stigao drugi broj i u Rijeku, na barem dvije adrese. Slijedi pretplata i iščekivanje slijedeća tri :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply