Cowboys & Aliens

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by arkturuz »

Xaotix wrote: Mogu ti ja sad savjetovat da sniziš standarde, progutaš pesimizam, i umreš od smijeha kakve kretenarije padju filmašima na pamet, al zašto da ti kvarim zabavu?
A ne, ne, nisam ja pesimist. Dok god postoje torrenti/megaupload linkovi sa starim filmovima. Može se živjeti i u prošlosti bez problema dok moderna kinematografija odlazi do vraga :D
There's death from the beginning to the end of time
And I'm the cosmic champion and I hold a mystic sign
And the whole world's dying and the burdens mine
And the black sword keeps on killing 'til the end of time
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:Nisi jedini kojeg znam sa takvim stavom, a u svemu mi je najzanimljivije da su najglasniji puristi oni koji su baš investirali u extra flat, 2000 inch TV. :zubo:
:lol2:
Ili, još bolje, oni koji su investirali 15.000 kuna u plazma TV kojeg, baj d vej, gledaju v maloj sobi 3 sa 3 na metar i pol udaljenosti. Pa se čude zakaj im slika ni dobra, zakaj ih bole oči... zakaj nemreju niš gledati.

Bitno da se zna da imaju plaaazmu, nee?

Mogu ti ja sad savjetovat da sniziš standarde, progutaš pesimizam, i umreš od smijeha kakve kretenarije padju filmašima na pamet, al zašto da ti kvarim zabavu?
Xaotix wrote:Evo recimo nekoliko iz već spomenutog Deja Vu, koji se još dosta dobro drži za jedan film o putovanju kroz vrijeme, iako je dosta predvidljiv:
SPOILER!!<<- Ekipa ima "kameru" kojom gleda ravno u prošlost. I sve stavljaju na ekran, ali ne mogu ništasnimiti. WTF? nirtko nije čuo za videorekorder?
- Kad lik uperi laserski pointer u EKRAN, žena koju promatraju u prošlosti, pola grada dalje, istu točku vidi na zidu...
>>
Ne sjećam se točno, ali brijem da je čak bilo nekakvo technobabble objašnjenje. Inače, ideja za film je očito preuzeta iz Clarkeove i Baxterove Svjetlosti drugih dana, ali mi se više sviđa kako je to obrađeno na filmu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Izitpajn »

Ne vidim zašto bi čovjek morao snižavati kriterije. Ako ne voli sranje, onda ne voli sranje. I ja sam jako blizu tom stavu. Jako je malo dobrih SF filmova, a na mojoj ljestvici deset najboljih, možda je trećina SF, ako i toliko, i svi su stariji od 20 godina.

A ako nekoga zabavlja kakve sve kretenarije padaju filmašima na pamet, samo jedno pitanje. Tko je veći kreten: onaj tko je napravio tu kretenariju i zaradio nešto novaca, ili onaj tko je svjesno potrošio dva sata svog života na nju i pritom možda i potrošio novce?

A što se tiče plazme, filmove kao što su "Kum", "Apokalipsa sada", "Blade Runner" i slično se više isplati gledati na plazmi nego moderne CGI gluparije kod kojih, kad nešto zašteka, prvi impuls ti je da nabaviš bolju grafičku karticu, a onda se sjetiš da gledaš film, a ne igraš igricu.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:A što se tiče plazme, filmove kao što su "Kum", "Apokalipsa sada", "Blade Runner" i slično se više isplati gledati na plazmi nego moderne CGI gluparije kod kojih, kad nešto zašteka, prvi impuls ti je da nabaviš bolju grafičku karticu, a onda se sjetiš da gledaš film, a ne igraš igricu.
:lol: true that (aaali Avatar je tako kul...ne, nije...aaaaali ima tako dobru priču...ne, nema, ima c/p iz trideset već viđenih stvari....aaaaali tako su dobri likovi...ne, nisu, stereotipi su...aaali cgi je tako kul, Cameron se ful potrudio da to tako lijepo izgleda i ful je puno para potrošio...da, i?)

A što se tiče Deja Vu, netko se potrudio pokušati posložiti timelineove...

A ako hoćeš time-travel zavrzlamu, onda Primer preporučam :D
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote: :lol: true that (aaali Avatar je tako kul...ne, nije...aaaaali ima tako dobru priču...ne, nema, ima c/p iz trideset već viđenih stvari....aaaaali tako su dobri likovi...ne, nisu, stereotipi su...aaali cgi je tako kul, Cameron se ful potrudio da to tako lijepo izgleda i ful je puno para potrošio...da, i?)
Upravo tako, sve potpisujem - i svejedno mi nije žal penez za kino. Je, priča je reciklirano sranje, ali film je vizualno impresivan. U redu mi je bilo dati 30 kuna čisto zbog dvosatnog uživanja u pogledu. A plusevi, ima ih, su:
  • kaj su uspjeli pokras... ahem, uspješno oživotvoriti ovu zamisao,
    kaj više ne moram slušat o hipersvemirima i warp pogonima, nego zapravo razmisliti kako bi mogla izgledati stvarna međuzvjezdana kolonizacija i ekonomija
    Sigourney Weaver. ;)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Xaotix »

arkturuz wrote:A ne, ne, nisam ja pesimist. Dok god postoje torrenti/megaupload linkovi sa starim filmovima. Može se živjeti i u prošlosti bez problema dok moderna kinematografija odlazi do vraga :D
To sam i ja mislio, ali onda je ispalo da se prošlost brzo potroši, i na programu ostanu stari LOŠI filmovi...
Izitpajn wrote:Ne vidim zašto bi čovjek morao snižavati kriterije. Ako ne voli sranje, onda ne voli sranje. I ja sam jako blizu tom stavu. Jako je malo dobrih SF filmova, a na mojoj ljestvici deset najboljih, možda je trećina SF, ako i toliko, i svi su stariji od 20 godina.
Ne treba. Onda mu ostaje jamranje, jer, jebi ga, trendovi pokazuju da će rijetko vidjeti novi i dobar film.
Na što se nadovezuje
Izitpajn wrote:A ako nekoga zabavlja kakve sve kretenarije padaju filmašima na pamet, samo jedno pitanje. Tko je veći kreten: onaj tko je napravio tu kretenariju i zaradio nešto novaca, ili onaj tko je svjesno potrošio dva sata svog života na nju i pritom možda i potrošio novce?
Ja svjesno odlazim u kino znajući da stvar koju gledam nije najbolja. Zato valjda i idem u kino na kvartalnoj bazi, a ostatak gledam doma. No, neki filmovi su jednostavno napavljeni za kino, i uvijek su lošiji doma na ekranu, kako god velik on bio, nego li u kinu. Svjesno ulupam dva sata + kartu u to, i smatram to novcem potrošenim na zabavu. U to ulazi i traženje grešaka i referenci, divljenje tehnikama snimanja i izvedbi, čak i lupanje glavom u zid zbog kretenarije koju su snimili. Ali i time kretenarijama se čojek može zabaviti, iskrivljavajući sve filmske i prirodne zakona, pokušavajući sve sklopiti tako da funkcionira.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote:
arkturuz wrote:A ne, ne, nisam ja pesimist. Dok god postoje torrenti/megaupload linkovi sa starim filmovima. Može se živjeti i u prošlosti bez problema dok moderna kinematografija odlazi do vraga :D
To sam i ja mislio, ali onda je ispalo da se prošlost brzo potroši, i na programu ostanu stari LOŠI filmovi...
*Jako* brzo. I nije kinematografija otišla do vraga nakon nekog mitskog zlatnog doba kad je sve bilo savršeno, smeća je bilo otkad su prvi put kameru upalili tj. onu ručkicu krenuli vrtiti, jedino što je stvar u tome da je od starog ostalo u pamćenju danas ono što valja (a odmah se i *tada* većinom vidjelo da valja, nije trebalo proći 20+ godina da se ljudi lupe po čelu i viču ajme ovo je ustvari bilo dobro - samo da ubijem potencijalne izjave tipa, pa ako mi i za 20 godina budu spominjali District9/Moon/XY onda znači da ga vrijedi gledati) a ono što ne valja je poginulo unutar 12 mjeseci od premijere. Isto je s knjigama i stripovima a bome i glazbom itd itd.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote:
Izitpajn wrote:A ako nekoga zabavlja kakve sve kretenarije padaju filmašima na pamet, samo jedno pitanje. Tko je veći kreten: onaj tko je napravio tu kretenariju i zaradio nešto novaca, ili onaj tko je svjesno potrošio dva sata svog života na nju i pritom možda i potrošio novce?
Ja svjesno odlazim u kino znajući da stvar koju gledam nije najbolja. Zato valjda i idem u kino na kvartalnoj bazi, a ostatak gledam doma. No, neki filmovi su jednostavno napavljeni za kino, i uvijek su lošiji doma na ekranu, kako god velik on bio, nego li u kinu. Svjesno ulupam dva sata + kartu u to, i smatram to novcem potrošenim na zabavu. U to ulazi i traženje grešaka i referenci, divljenje tehnikama snimanja i izvedbi, čak i lupanje glavom u zid zbog kretenarije koju su snimili. Ali i time kretenarijama se čojek može zabaviti, iskrivljavajući sve filmske i prirodne zakona, pokušavajući sve sklopiti tako da funkcionira.
No, taj argument koji je Izitpajn uporabio ja često na svom djedu koristim kad sat i pol trkelja da koji kur*c je ovo na televiziji, tko ove budalaštine smišlja...pa mu ja ukažem da ih on svejedno gleda, pa bude neugodna tišina ili ignoriranje jer vičem da je car gol :lol:

A ovo što Xaotix reče za odlaženje na kvartalnoj bazi sam i ja počeo zadnjih godinu, dvje prakticirati, ne da mi se više novac ostavljati u ciframa u kojima sam par godina ranije dva filma mogao gledati, ali to je njurganje za drugu temu već :baba:

A da može biti zabavno gledati film koji je loš, da, ako je u dobrom društvu pa radite sami svoj MST3K. Ali još nisam gledao film koji me toliko zabavio da mi nije žao para koje sam ostavio u kinu.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Xaotix »

LordShaper wrote:. Ali još nisam gledao film koji me toliko zabavio da mi nije žao para koje sam ostavio u kinu.
You must choose... wisely :lol:
Ali ovo što kažeš o filteru i sjećanju na samo dobre stvari je živa istina.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Cowboys & Aliens

Unread post by Xaotix »

... s druge strane, cowboys and aliens su bmogli izgledati i ovako...
A da ste za to pljunuli novce?
Randomness is strong with this one!
Post Reply