Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Čitam "Nedostižni most" ("A Bridge too Far") Corneliusa Ryana i knjiga je jebeno napeta iako

1. znam kako sve završava
2. nije fikcija, dakle nije dramski umjetni suspense, nego niz stvarnih događaja
3. prati desetke likova i lokacija
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by TB »

Dvije knjige trilogije "Prvi zakon" Joe-a Abercrombie- a: "Krivnja oštric"e i "Prije njihova vješanja". Jako zabavno, kratko, nasilno i krvavo. Mislim da je ovo najbolji fantasy za ljetno čitanje.
M Crichton: "Piratske širine". Omladinski roman sa mnogo mrtvih i sa svim piratskim klišeima na kupu. Mislim da ovako izgleda roman kojemu treba oko tri- četiri prerade.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

Grass od Sheri S. Tepper

jel tko čitao? ja sam na pola i odlično mi je
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Čitam "Nedostižni most" ("A Bridge too Far") Corneliusa Ryana i knjiga je jebeno napeta iako

1. znam kako sve završava
2. nije fikcija, dakle nije dramski umjetni suspense, nego niz stvarnih događaja
3. prati desetke likova i lokacija
A udavi ga. Prikazuje pokrete malne svakog voda, ili čak desetine!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Predrag Raos, Mnogo vike nizašto

Neloše, neloše...kratko i tu d pojnt. Doduše, na pola knjige sam se nadao da neće sve s nekim blentavim punchlineom završiti, shaggy dog story od 150 strana ali nije ispalo tako, zadovoljan sam time. Na sf elemente nemam zamjerke, pisano je čitko i pitko, ubilo mi par sati, zadovoljan jako.

Sprdancija na račun Danikena je suptilna k'o šakom u oko, doduše jasno mi je da ni nije trebala biti suptilna :zubo:

Da je knjiga nastala u hladnoratovskom okruženju, osjeti se a podsjetila me na 2010: Drugu Odiseju, mada su tamo Ameri bili puno manje navalentni i histerični, Amer u ekspediciji kao da je namjerno rađen da bude sprdačina na američki gung ho prist...oh, wait :lol:

Dijelovi na Zemlji su zanimljivi ne samo zato jer savršeno pokazuju kako bi stvari i u stvarnosti razvile u to doba (mislim, pretpostavljam barem, iz svega što sam čitao, čuo i gledao na tv do sada o tom razdoblju) već i medijski cirkus koji je nastao i koji me se dojmio, prvenstveno jer mi je apsolutno zamislivo da bi se tako nešto i danas upravo tako dogodilo (samo zamjenite novine blogovima i internet portalima i raznim 'Exkluzivima' na tv). Ima tu stvarno predivnih momenata :lol: , ono prepucavanje oko pamfleta ili uvod u knjigu, za koji prvu polovicu teksta misliš da ga je pisao neki osnovnoškolac što još nije baš pravopis svladao a kad ono, ispadne da to njegov ćaća piše...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Tim Powers, Kad tamno istekne

:cheers: jako jako zabavno

Robert Heinlein, Vrata u ljeto

heh, mislio sam da će biti više o 'culture shocku' i istraživanju promjena ali se na kraju svede na glavnog lika kako pokušava zapapriti suparnicima i ispraviti prošlost...novela s fora dosjetkom rastegnuta na dužinu romana
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote:Robert Heinlein, Vrata u ljeto
heh, mislio sam da će biti više o 'culture shocku' i istraživanju promjena ali se na kraju svede na glavnog lika kako pokušava zapapriti suparnicima i ispraviti prošlost...novela s fora dosjetkom rastegnuta na dužinu romana
Izvrstan roman za... ahem, kako da ovo sročim... za "uvođenje u znanstvenu fantastiku žena i djevojaka klasičnog literarnog ukusa koje su do tada posprdno gledale na taj dragi nam žanr". :kava:
Ozbiljno, bez zezanja.

A roman je i inače odličan.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Brumiko wrote:
LordShaper wrote:Robert Heinlein, Vrata u ljeto
heh, mislio sam da će biti više o 'culture shocku' i istraživanju promjena ali se na kraju svede na glavnog lika kako pokušava zapapriti suparnicima i ispraviti prošlost...novela s fora dosjetkom rastegnuta na dužinu romana
Izvrstan roman za... ahem, kako da ovo sročim... za "uvođenje u znanstvenu fantastiku žena i djevojaka klasičnog literarnog ukusa koje su do tada posprdno gledale na taj dragi nam žanr". :kava:
Ozbiljno, bez zezanja.
Being a manly man full of manliness, ne bih znao ništa o tome...

Ne, ozbiljno, ne vidim po čemu je toliko dobar za "uvođenje itditd"... :scratch:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote:
Brumiko wrote:
LordShaper wrote:Robert Heinlein, Vrata u ljeto
Izvrstan roman za... ahem, kako da ovo sročim... za "uvođenje u znanstvenu fantastiku žena i djevojaka klasičnog literarnog ukusa koje su do tada posprdno gledale na taj dragi nam žanr". :kava:
Ozbiljno, bez zezanja.
Being a manly man full of manliness, ne bih znao ništa o tome...

Ne, ozbiljno, ne vidim po čemu je toliko dobar za "uvođenje itditd"... :scratch:
Zato što je u pitanju drama (i to ljubavna s primjesom krimića), a ne "akcijsko" naganjanje s čvoroglavim humanoidnim svemircima na udaljenostima Trafalgarske bitke, u Rambo-stilu i s Rambo-bodycountom. Ofkors, još je bolše kaj drama ima hepiend, a ne hrvatsko-krležijanski opći pomor na kraju. I nema Aliena (s velikim A) i sličnih čudovišta. ;)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Brumiko wrote:Izvrstan roman za... ahem, kako da ovo sročim... za "uvođenje u znanstvenu fantastiku žena i djevojaka klasičnog literarnog ukusa koje su do tada posprdno gledale na taj dragi nam žanr". :kava:
Ozbiljno, bez zezanja.
Um, ne.

Signed: žena (a nekad djevojka) klasičnog literarnog ukusa.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Dagi wrote:
Izitpajn wrote:Čitam "Nedostižni most" ("A Bridge too Far") Corneliusa Ryana i knjiga je jebeno napeta iako
A udavi ga. Prikazuje pokrete malne svakog voda, ili čak desetine!
Pa ne baš svakog, nego onog gdje je bilo neke akcije i gdje je pronašao sugovornika. U mnogim slučajevima prati kretanje pojedinih vojnika, ne? Ja se ne bih bunio da je bilo još detaljnije. Ovako sam mnoge informacije doznao po internetu nakon što sam pročitao knjigu.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Cory Doctorow, For the win

Nije loše za sad, samo što mi svako malo u glavi ori 'proleteri svih zemalja ujedinite se' ali srećom knjiga za sad nije još u tiradu skrenula...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

Brumiko wrote:Zato što je u pitanju drama (i to ljubavna s primjesom krimića), a ne "akcijsko" naganjanje s čvoroglavim humanoidnim svemircima na udaljenostima Trafalgarske bitke, u Rambo-stilu i s Rambo-bodycountom. Ofkors, još je bolše kaj drama ima hepiend, a ne hrvatsko-krležijanski opći pomor na kraju. I nema Aliena (s velikim A) i sličnih čudovišta.
ako je ovo definicija "pravog" sf-a, onda fala lijepa... :puca: :nebu:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Mda, sad tek vidio odgovore.

Brumiko, čitav rezon ti je epic fail
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply