Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Kris wrote:Uskoro, uskoro. Evo za koji dan ću izabrati jedan od svih ovih silnih naslova i odrediti rok...
Izaberi jedan, sigurno ćeš pogriješiti, hahahaha ha :dmage:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Evo dakle nakon predugog razmišljanja odlučio sam se za sljedeći naslov:

Još jedan krug

Rok je 19.7. dakle imamo više nego dosta vremena napisati priče.

Ajde sad na posao! :)
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

Kris wrote:Evo dakle nakon predugog razmi[?]ljanja odlu?io sam se za sljede?i naslov:

Jo[?] jedan krug

Rok je 19.7. dakle imamo vi[?]e nego dosta vremena napisati pri?e.

Ajde sad na posao! :)

Bok svima!
...nakon mnogo vremena...
A rekal sam Krisu da bum se javil, pa se javljam. Nadam se da ?u ne[?]' i napisat. Zavr[?]il mi je Jo[?] jedan krug Ĺživota, a nakon njega me ?eka bolji jo[?] jedan krug, nadam se.
A evo i predpri?e (neozbiljna bezvezarija):

Sinulo Arhimedu da mu je dosta tih odrubljivanja glave nad krugovima. Naime, nakon [?]to je sedamstotinjak puta izgovorio poznatu re?enicu, re?enicu kojom je kupio vje?nost, postao je sam sebi pateti?nim. Želio je vje?nost koja ne?e biti neizmjerni niz ponavljanja poznatog mu Şivota, koja ne?e biti u identi?nim ciklusima sa glavopadom na zavr[?]etku.
Nakon [?]to je razradio plan, pri?ekao je sljede?e tri godine, te povremeno razmi[?]ljao za[?]to prije nije do[?]ao na tu ideju. Tko zna, moĹžda i je...
Rimski vojnik kona?no je do[?]ao, a Arhimed mu ovaj put nije bahato odbrusio "Ne diraj moje krugove", ve? "Molim te, ?asni vojni?e, ?ija je slava nepobitna, dopusti mi da nacrtam jo[?] jedan krug..."
Vojnik mu je to dopustio. Arhimed je brzo iskoristio vojnikovo trenutno saĹžaljenje, promijenio temelje prostora (nekako podsvjesno je znao da to moĹže napraviti samo u trenucima kad je trebao ve? biti mrtav), tj. oti[?]ao u bit broja "PI", i izmjenio mu vrijednost u neizmjernost. Arhimed je po?eo crtati taj krug kona?nog radijusa, ali beskona?nog opsega...
.
.
.
I zavr[?]io ga u beskona?nosti. Podignuo je pogled, te vidio strpljivog vojnika. ?ekao je sa isukanim ma?em. Zamrljao je Arhimedov savr[?]eni krug, ovaj je poludio, rekao neizbjeĹžno i dobio na poklon jo[?] jedan glavopad.
Budu?i da je dobio vje?an (beskona?an) Ĺživot, opet je krenuo iz po?etka, u poznatu neizbjeĹžnost. Jer za beskona?nost(vje?nost) matemati?ki egzaktno vrijedi:
vje?nost = vje?nost(0) + vje?nost(1) + vje?nost(2) + vje?nost(3) + ......... + vje?nost(n), gdje n teĹži u beskona?nost.

----
Svakakve gluposti mi padnu na pamet...
Bok
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Kolika je zadana dužina priče? 4000 znakova (2000 više manje) ko uvjek
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Kao i obično. Apeliram da priče ne budu predugačke, bolje da budu kraće. Ali neću ograničavati duljinu priča.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Kris wrote: - treba nagnjaviti Izitpajna i ekipu iz Pizzicata da također pročitaju i kritiziraju/daju primjebde
-priče će se mijenjati odnosno dotjerivati prema tim kritikama/primjedbama ako su one objektivne.

Krenimo!
Kako ide s nabavkom kritičara za ovaj krug :)
Život je samo san na putu do smrti
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dren wrote:Evo da ja ne ispadnem stra[?]no pametan, nego da se vidi da sam pokupio to sa neta, da podjelim znanje sa vama... ili "za[?]to ja ne pi[?]em"
pogledajte sve to na slijede?oj stranici
http://www.sfwa.org/writing/turkeycity.html

Ukoliko je se o toj stranici pisalo ve?, my bad, novi sam pa nisam pro?itao taj thread.
Je, pisalo se. Postoji adaptacija na hrvatski:

http://www.sfera.hr/parsek/br71/prirucnik.html
http://www.sfera.hr/parsek/br72/prirucnik.html
http://www.sfera.hr/parsek/br73/prirucnik3.html
http://sfera.hr/parsek/br74/prirucnik-4-74.php

Bit ?e jo[?]!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ljudi kako vam ide?
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

L.Z. wrote:Ljudi kako vam ide?
Ja sam napisala zada?u(tj. pri?u), samo je jo[?] malo trebam srediti prije slanja. Tko sve sudjeluje u ovom krugu?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Ne ide nikako... jedina pri?a koju trenutno pi[?]em je diplomski, a to ?e jo[?] trajati, barem do 25.08. kad se moram pojaviti pred mentorom sa ne?im koliko-toliko smislenim... Zadnji ispit sam dao u petak, jo[?] seminarski moram napisati... do kraja rujna na mene se ne ra?una niti fizi?ki, a psihi?ki jo[?] manje!
Agent Charles Smith VI
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Ja imam ideju...U realizaciji [?]tekam, jer mi ba[?] ne sjeda naslov na ono [?]to sam napisao. A i malo mi je bed; ovo mi je prva pri?a koju bi dao na "seciranje" :oops:
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dren wrote:Ja imam ideju...U realizaciji [?]tekam, jer mi ba[?] ne sjeda naslov na ono [?]to sam napisao. A i malo mi je bed; ovo mi je prva pri?a koju bi dao na "seciranje" :oops:
Samo naprijed - nije stra[?]no ako naslov ne pa[?]e sto posto. I ne brini, nismo jako zlo?esti :; :angel:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja sam na selu (na kompu sam trenutnood frenda) i pokušavam smisliti priču koju ću onda na brzinu kući napisati, pozdrav dok se ne vratim :wave:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Dren wrote:Ja imam ideju...U realizaciji štekam, jer mi baš ne sjeda naslov na ono što sam napisao. A i malo mi je bed; ovo mi je prva pri?a koju bi dao na "seciranje" :oops:
bez brige, mi smo mlakonje.. niko ti niš ne bu prigovoril.. :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked