Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

40 kuna je cijena dva broja u pretplati.

Dakle, ukoliko se Sirius B kupuje u pretplati, a čak je najavljena i nekakava mogućnost nakanadnog plaćanja, jedan broj je 20 kuna i to je to. Naslovnica je napravljena samo radi promotivnog pokazivanja na Sferakonu, još nisu bila rješena niti autorska prava u vezi loga, a unutra nije bilo nikakavog sadržaja. Na njoj su bila i imena stranih autora koji su, kao, objavljeni unutra, što isto nema nikakve veze s onim kako će zbilja izgledati, i što će biti u prvom broju.

20 kuna je, po meni, sasvim fer cijena za ono što je najavljeno koju ću rado platiti, kao što sam već rekao.
Ajmo ljudi, jedna pizza manje za dva broja SF časopisa koji bez pretplatnika neće niti zaživjeti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Dagi »

Dvadeset kuna je jeftino.

Narode, pogledajte po koliko idu dnevene novine ili kava s mlijekom po kafićima.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by mcn »

S jučer na danas skočilo sa 111 na 135 pretplatnika. Svi uvijek u zadnji čas. :lol: Sad kad sutra na 235 ...

mcn
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Nekako mi se čini da je to to što će biti nas pretplatnika...znam da potencijalnih čitatelja i kupaca ima još ali to su sve ljudi kojima se ne da s uplatnicama i pretplatom zaje**vati apparently...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by mcn »

I KAJ SAD?!

mcn :)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Dva broja su sigurna, za ostatak, kako kažu, bumo vidli, ne? :D

glavno da će ista ekipa koja nije pretplatu htjela platiti za par godina nuditi 100kn po komadu za raritetna jedina dva broja Siriusa B :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Nikad dosta kvalitetnog tiskanog SF-a! Dakle treba...

Jučer smo se u Orionu odlučili pretplatiti na Sirius B, a ja osobno uzimam jednu pretplatu, nadam se da će doživjeti ne 2 nego bar 202 broja! :uzdravlje:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

mcn wrote:I KAJ SAD?!
Ovo:
siriusbmag.blogspot.com wrote:Zbog povećanog interesa za pretplatu na Sirius B te pronalaska nove tiskare koja nam je dala vrlo povoljnu cijenu tiska, odlučili smo malo produljiti rok za pretplatu. Novi rok je 15. 8 i to će biti konačni jer je to datum kada odlazimo u tisak.
Prvi broj Siriusa B možete očekivati u vašim poštanskim sandučićima između 20 i 25. kolovoza.
Trenutni broj pretplatnika: 140
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Xaotix wrote:Trenutni broj pretplatnika: 140
Više nego što sam očekivao, manje nego što treba.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

I tako... 25-i je.

Iako sam na pola Martina i još me gledaju Gene Wolf i Greg Egan.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Ah, nisam jedini kojem nije ništa stiglo još. Hm, a mislio sam već da je samo do hrvatskih pošta, da je negdje zapelo... :scratch:

ne razumijem samo zašto ništa ne pišu, ni na stranici ni na facebooku, nikakva obavjest, išta...mislim, ne vjerujem da ima ikoga tko sad nervozno provjerava sandučić svako jutro ili vrišti 'gdje je moj časopis, dao sam vam pare, mamicuvamvašu :mda: ' :lol: ali ono, paying customer, volio bih znati u kojem stadiju su...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Evo malo informacija iz prve ruke:

Naime, uplatio sam lovu za Sirius B svega par dana prije roka, koji je isticao 15. kolovoza, onaj prvi rok sam propustio, nije bitno zašto. Stoga sam želio biti siguran i provjeriti kod g. Horaka je li primljen novac, tj. jesam li na spisku pretplatnika. Slao sam mejl, ali nije odgovorio pa sam, ne budi lijen, nazvao ga na mobitel. Čovjek je reko da ne brinem, da ionako tiskara je malo odlučila temeljitije (khm!) odraditi svoj posao kako bi sve ispalo kako treba. Rekao mi je da krajem kolovoza il najkasnije početkom rujna bi prvi broj Siriusa B trebao bit u sandučićima pretplatnika. :cheers:

Eto, iz prve ruke, malo se kasni, ali ništa posebno (a ni neuobičajeno za naše prilike)... :kava:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

pa 20-25 kolovoza JE 'krajem kolovoza', ništa se od originalne najave nije promjenilo onda...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

LordShaper wrote:pa 20-25 kolovoza JE 'krajem kolovoza', ništa se od originalne najave nije promjenilo onda...

Meni je kraj kolovoza 28-31 kolovoza :zubo:

Ovako, službeno ću se zabrinuti ako mi ne dođe do 5. rujna, dakle prvog ponedjeljka u rujnu :kava:
Post Reply