17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by Ire »

Društvo za znanstvenu fantastiku SFera raspisuje natječaj za neobjavljene domaće radove

SVIH PODŽANROVA SPEKULATIVNE FIKCIJE

Pravila natječaja:

* pripovijetke moraju biti dužine 2.000 do 8.000 riječi
* moraju biti pisane fontom Times New Roman veličine 12, s proredom 1.5 i biti numeriranih stranica
* radove treba slati na kao RTF dokument u privitku na e-mail adrese:
darko.vrban(at)zg.t-com.hr ili
tatjana.jambrisak(at)zg.t-com.hr
* rok za slanje je 12. prosinac 2010.

Izabrane najbolje priče objavit će se u zbirci koja izlazi za SFeraKon 2011.

Autore odabranih pripovijetki izravno će kontaktirati urednici zbirke. Zato, molimo, ne zaboravite poslati i svoje kontakt-podatke (telefon, e-mail, adresu)!

Sve ostale obavijesti na telefon urednika:

01/ 65 29 557 (Darko Vrban)

ZADNJA ŠANSA ZA OPTIMIZAM PRIJE APOKALIPTIČNE 2012.!

klik: Pomozite urednicima da vas objave!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by zeus »

Hoće li biti natječaja i ove godine?
Ima jedna priča koja mi se vrti po glavi već mjesecima. Moram ju bacit na virtualni papir.
Ja ću je napisat po ovim specifikacijama (Times New Roman veličine 12...) pa u najgorem slučaju bu završilo na blogu ako je dovršim :)
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by Izitpajn »

Računaj da je natječaj svake godine, samo što su ponekad tematski. Ne znam zašto ga nitko već nije naljepio ovdje službeno.
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by zeus »

Uf tematski :scratch:
Svaki put kad krenem pisat nešto novo, nakon dvije stranice nađem se u nekom 1984 svijetu.
Nadam se da bu to tema :lol:
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by Sandman »

Po oglasu u zadnjoj zbirci tema je SMAK SVIJETA (ili množina) i rok je negdje u rujnu ove godine. Nemam zbirku pri ruci pa nemogu biti precizniji. A i ja sam neslužben, netko služben će valjda postat natječaj.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Rok za slanje priča je do 12.9.2011. Nije mi jasno jedino zašto prored mora biti 1.5? Ja to nikad ne stavim. Glupo mi izgleda. :zbunj:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by Izitpajn »

Lakše je čitati i stavljati bilješke.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ah zo. Onda ok. :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by ratchet »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Rok za slanje priča je do 12.9.2011.
Jel to ziher? :zbunj: Tri mjeseca ranije nego obično. Nema šanse da do rujna završim i priču za Ubiq i za Sferakonsku.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by zeus »

Ja brijao poslat istu priču i tu i tamo :lol:
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by Sandman »

@ Ratchet

To je ziher, evo držim zbirku u ruci.

@ Zeus

To ti nije baš najpametnija stvar. Pošto se svi međusobno poznaju, a neki ljudi uređuju i više različitih izdanja. A ako te skuže može ti se dogodit da te ne objave samo zbog takvog ponašanja. Jer se to smatra protivno bontonu kod slanja priča.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by zeus »

Hebiga, nisam znao. Brijo fora kao s slanjem uzorka romana izdavačima. Baciš gomilu udica i držiš fige da jedan zagrize :lol:
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by ratchet »

Da zbilja, 12.09. je rok. Pogledao i ja u zbirku, nisam uopće išao za tim, svake godine smo do sada imali vremena skoro do kraja godine. Razbijaju mi koncepciju načisto. Dogodine kao jedan od razloga zašto nema dovoljno kvalitetnih priča mogu uvrstiti i skraćivanje roka piscima.
I sad što da pišem? Jednom davno ( bilo mi je 19 ) su mi i jedan i drugi djed baš isti vikend trgali grožđe u vinogradu. I oba me, naravno, zvali da dođem raditi. I što da radim, odem li jednome naljutit će se drugi. Pa sam na kraju izabrao solomonsko rješenje. Nisam otišao ni jednome. I baš mi je bilo lijepo taj vikend.
Mogao bih tako i ovo ljeto. Umjesto da se mučim završiti obe priče pa da niti jedna ne ispadne dobra, ili da dvojim oko toga koju ću pisati, odo ja u slobodno vrijeme na plažu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: 17. godišnja SFeraKonska zbirka priča (do 12.12.2010.)

Unread post by zeus »

Haha nije ti loša filozofija. Ja ću kovanicu bacit :)
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
Locked