Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:Inače, ako hoćeš dobar SF strip, iako je namijenjen mlađoj publici, imaš Navis, koji je meni isto sjajno crtan. Postoji i nastavak, za odrasle, Sillage, koji također nije loš...
Eee, pročitah i prvi nastavak Sillagea, još ga nisam stigel vrnuti v knjižnicu. Sjajno, iako mi baš nisu jasne neke stvari u fabuli, ali si gruntam da budu bile objašnjene u idućim nastavcima.
Milena wrote:A izlazi i klasik nad klasicima, Aster Blistok.
Toga se isto sjećam iz Stripoteke, no - kada sam ga u neko skorije vrijeme opet primil v ruke, nije me se više toliko dojmio. Mislim, u redu je i to sve, ali nekako mi više nije toliko "vvvaaauuu" kao nekad.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Brumiko »

Usput, kad smo već kod stripova, nek mi bude oprošteno malo zaspamavanje teme, ali...

Zna li netko kak se zove te jel izašla v nekom suvremenom izdanju epizoda poručnika Blueberryja u kojoj on i njegov kompanjon naganjaju po američkom pustinjskom jugozapadu beskrupuloznog pruskog pustolova koji išče (i pronajde!) indijansko blago u napuštenom Pueblo selu?

Ta epizoda je bila objavljena nekoć u Stripoteci, u dva nastavka, moguće u brojevima 926 i 910. Je, čudan sam, znam, nisam zapamtil naslov(e) epizoda, a možebitno jesam brojeve u kojima su objavljeni, al kaj sad... :kava:

Inače, uvijek me fascinirala činjenica da je Blueberryja i Johna Difoola crtal isti čovjek. Meni se to čine kao totalka drukčiji stilovi: precizan, gotovo dokumentaristički u Blueberryju, pomalo karikaturalan i sasma sigurno jednostavniji u Difoolu.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Brumiko wrote: Zna li netko kak se zove te jel izašla v nekom suvremenom izdanju epizoda poručnika Blueberryja u kojoj on i njegov kompanjon naganjaju po američkom pustinjskom jugozapadu beskrupuloznog pruskog pustolova koji išče (i pronajde!) indijansko blago u napuštenom Pueblo selu?
Epizode ti se na originalu zovu "La mine de l'allemand perdu" i "Le spectre aux balles d'or", i kod nas nisu prevođene. (Trust me, I'd know. :zubo: )

A inače, postoje dobri razlozi zašto se Girauda smatra jednim od najboljih stripaša današnjice (pa i jučerašnjice i sutrašnjice, vjerojatno). Jedan od tih razloga je baš i to što je bio u stanju stvoriti dva izrazito odvojena stila. Iako, ako ga se puno nagledaš, vidiš kako neke stvari uvijek isto rješava. Plus što su mnogi crtači iz frankobelgijske škole pod normalno crtali i "ozbiljne" i karikaturalne stripove. Evo ti recimo Uderzoa, koji je crtao Tanguyja i Laverdurea, ali i Asterixa.

Ali sad smo zbilja već :off:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Krenulo me čitanje za žiriranje za SFERU, pa tako u zadnjih par dana pročitah i Faustičine "Solarne mačke" i Jarkov "Strašni", kao i (opet) "Priče o dinosaurima".
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I kakve su te mačke?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

I kakav je taj Strašni?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

I sad će ona reć: "Pa, mačke su solarne a Strašni je strašni." :lol:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Enderova igra
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Image

Image

ovo drugo se spremam na put. čik pogodi kuda :D
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Zoran wrote:I sad će ona reć: "Pa, mačke su solarne a Strašni je strašni." :lol:
Mačke su solarne a Strašni je strašni :P
... characters, personalities, stories and larps...
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Nakon Our Friends from Frolix 8 (jedan od Dickovih "slabijih" romana, no i takvi romani bolji su od 95 % ostale produkcije, a ovaj ima jedan od najboljih Dickovih završetaka, jedini je problem što ne odgovara baš ostatku knjige), sada sam pri kraju The Man in the High Castle.
Oba ova romana čitao sam prije 20 i koju godinu, al' mi se Visoki dvorac danas sviđa još i više nego onda.
Uz Maze of Death (koji mi je bio najveće otkriće - nisam ga prije čitao), te Scanner Darkly i Ubik, meni najbolji Dick.
Nekoć mi je najbolji bio Palmer Eldritch, ali on mi je sad u razini Martian Time-Slip ili Dr. Bloodmoney ili Now Wait for the Last Year.
Nakon Dvorca na redu je The Zap Gun (ili Project Plowshare kako je izvorno naslovljen u Worlds of Tomorrow).

Paralelno čitam i zadnji F&SF.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

terry pratchetov tamna strana sunca..plitko čistko i lagano.i em je ful malog formata knjiga idealna za tramvaje :cheers: ...the best :cheers:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

diana wynne jones - dark lord of derkholm
za sada vrlo zabavna parodija. usudila bih se reći, pomalo pratchettovski.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zeljko »

nekronomikon i siriuse :notworthy: :notworthy:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply