Terra ili Battle for Terra

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Terra ili Battle for Terra

Unread post by galaxie500 »

Pristojan crtić za teenagere, s izvrsnim početkom (netko je gledao Discoveryjev dokumentarac o tome kako bi mogli izgledati svemirci), te predvidljivim drugim dijelom, te zanimljivim i dijelom neočekivanim krajem.
Znanstveno stupidan (način teraformiranja i neke druge stvari), no zabavan.
Al znanstveno je stupidan i Wall E, pa je opet super.
Drugi crtić kojega sam odgledao silom prilika je dječji Aliens vs. Monsters (to ti je tako kad imaš malu djecu, al nije teško ribu u vodu). Isto zabavno. Al' ništa više.
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by Iilija64 »

Meni je film odličan. Mi smo pravo čudovište, spremni da uništimo nevinu rasu da bi preživjeli. Najgore je što sam čitavo vrijeme navijao za generala, ali brat pacifist me iznenadio kada se iz čista mira izderao ''Sruši izdajnika! Vrsta je u pitanju.'' Moralno intrigirajući film ako se dovoljno uživiš i znaš gdje ti odanost leži.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by galaxie500 »

E, pa Terra je radnjom prilično slična Avataru (tj, Avatar Terri, ipak je crtić prije snimljen). Iskreno, alieni iz Terre su mi zanimljiviji i uvjerljiviji od onih iz Avatara.
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by Iilija64 »

Avata je gluplji što se tiče toga. Tu imaš rasu hipija koji cijene prirodu do te mjere da polugoli plešu oko drveta downloadirajući informacije u sebe. Boljka inteligencije je samouništenje i odbijam prihvatiti da postoje rase koje međusobno ne ratuju i čuvaju prirodu do mjere fanatizma. Čak i indijanci na koje se poziva film su bili ubojice jer su bili ljudi.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by Xaotix »

Pa klanovi Na'vija u Avataru su se međusobno borili i klali do mile volje. Jedina flora i fauna koja je pritom stradala su bili oni i njihove živine. Za kog bi inače trenirali sve one ratničke vještine, zašto bi cijenili ratnike? Zbog čopore divljih zvijeri koji ih jedva napadaju?

Uz to, ako su toliko mentalno povezani, onda im individualnost možda nije tako snažna i isključiva kao kod nas, nego i druge doživljavaju kao dio sebe, a time i vrijedne zaštite. I to je jedna od metoda opstanka. Nije ni čudo da su fanatični kad je priroda oko njih dio njih. Uostalom, rusvaj je uslijedio tek nakon masivnog napada Zemljana.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by Iilija64 »

Dobro kažeš, klan koji je vodio rat tipa: Ubijmo 2-3 ratnika i isplakajmo ih kako pristoji. I druga stvar, oni ne ratuju međusobno što je jasno izričito rečeno nekih 1000 puta. Čovjek je čovjeku vuk, a za plave majmune vrijede druga pravila. http://james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/Na%27vi
Oni se nikada nisu klali. Ama baš nikada to nije spomenuto. Ta glupost s doživljavanjem je posebna evolucijska mrtva rupa. Oni ne evoluiraju tehnološki niti duhovno, oni su slijepa ulica na slijepome planetu. Potrebe većine nadmašuju potrebe jednoga klana, a potreba Zemlje nadmašuje sve potrebe ostalih. Smrt 20 tisuća jedinki nevažno koje vrste za energiju koja napaja Zemlju je cijena koju će svaki Terranac platiti u treptaju oka. Platiti će je ili umrijeti.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Terra ili Battle for Terra

Unread post by Xaotix »

U koji je ovo pamflet otišlo :lol:

U filmu nisu spominjali da ne ratuju. Ako ne ratuju, kakva je to bila katastrofa u kojoj su se pojavljivali prijašnji jahači zmajeva?
Što se evolucije tiče, kud će odevoluirati u 2 sata filma? To je imalo smisla u Odiseji i Evoluciji, al ovdje...

A sve ove wikipedije di ekipa objašnjava što je netko mislio kad je prošao kadrom, heklanje tog svijeta je najobičniji fan fiction, ili još gore, manipulacija autora da produži rok trajanja filma (a više mi se čini ovo drugo).
Randomness is strong with this one!
Post Reply