Metro Staljin

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Danas sam prvi put u životu kupio originalnu kompjutersku igru. Okej, koštala je 37 kuna, ali nije to poanta. I okej, ne mogu je natjerati da radi, ali nije ni to poanta. Poanta je da je riječ o FPS-u koji se zove "Metro Staljin" (ili "The Stalin Subway"). Poanta je da opis na kutiji kaže:

"Moskva, jesen 1952.

U srcu Kremlja se kuje zavjera protiv Staljina. Staljin, generalni sekretar sovjetske komunističke partije, ima već 72 godine, ali još uvijek je u stanju da utjera strah u kosti svojim suradnicima. Najsigurniji način da se Staljina skine s vlasti je upotreba moćnog oružja tijekom partijskog sastanka boljševika... Glavni lik, oficir KGB-a, Gleb suvorov, umiješan je u dramatične događaje mimo svoje volje, ali mora spriječiti eksploziju kako bi spasio živote nevinih ljudi. Vodeći glavnog lika kroz oluju događaja, igrač će posjetiti najpoznatija mjesta i tajne podzemne obekte Moskve, na primjer, postojeće podzemne vojne linije, katakombe itd.

Pripremi se i uključi u uzbudljivu i napetu atmosferu Moskve iz mračnih pedesetih..."

Inače, uspio sam pogledati prvi intro (valjda uvod u prvu epizodu) i na stanici se sreću otac i sin, otac ide u biblioteku i stalno zajebava sina da je čekist. Dalje nisam vidio jer, kao što rekoh, stvar ne radi.

Na kutiji piše da je igra proizvedena u Srbiji, ali EULA pri instalaciji kaže da su je napravili Rusi (ima neka adresa u Moskvi)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by jbt »

nastavi prepricavat igru, cini se da je zakon
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Metro Staljin

Unread post by Samuel »

Blup... 47 dijelova po 98 MB na rshareu... Demo od 500...! Ne, odoh to kupiti ovih dana, ako ispadne usput.
Ponekad svi mi moramo prekšiti pravila. :hehe:
Hm... Pa natpisima ispada da su Rusi autori, G5 Software LLC i Orion. Nisam pronašao imena naših susjeda.
Nastavi javljati, Izitpajn!
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Jesam reko da ne radi? Pa, jesam negdje dvaput... Dakle, ne radi. Treci put. Pokusavam otkrit koja mi je graficka kartica pa cu vidit jel u tome problem...
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Metro Staljin

Unread post by Samuel »

Hvala na vijestima! :)
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Hm, okej, otkrio sam zašto mi ne radi na laptopu: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, a igra hoće minimalno GeForce 3. Međutim, sad trebam otkriti zašto mi ne radi na stolnom kompu koji ima GF4...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Ah, problem riješen. Na stolnom kompu nije radilo zato jer je DVD loše kvalitete, a malo stariji plejer ga nije mogao očitati bez zapinjanja. Zato sam ga na laptopu - novijem - bez problema instalirao, ali se nije moglo igrati.

Rješenje: kopirao fajlove s DVD-a na laptop, s laptopa žicom prebacio na hard od stolnog kompa, pokrenuo instalaciju s harda, instalirao, pokrenuo program, ubacio DVD u komp i proradilo.

Dakle, ako bude što zanimljivo, javljam što se događa. Do sada sam u uvodnom filmiću vidio jedno sprovođenje zarobljenika i rutinsko strijeljanje u nekom podzemnom hodniku, kao i razgovor glavnog lika s ocem kojemu netko upravo upada u stan. Nisam počeo igrati, ali čini mi se da je prvo oružje tetejac :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Huh, nije tetejac, ali sam zaboravio ime. Uglavnom, grafika je zbilja mračna. Početak je u nekim podrumima Akademije znanosti (Uvod u prvu epizodu: "Moram čuvati nekakav betonski bunker pored tajnog laboratorija ispod Akademije znanosti. Ne znam od koga, ali drug komesar kaže da su neprijatelji svuda.") Oficiri koji su strijeljali neke zarobljenike su upravo ubili tipa s kojim sam čuvao stražu i pokušali ubiti i mene. Nemam pojma zašto. Uglavnom, nekoliko metaka i stvar je riješena. Scenografija je: goli betonski zidovi, podrum u izgradnji ili dogradnji, one portabl miješalice betona, vreće s cementom, prazne limene bačve i sanduci, po zidovima crvena vratašca s crijevima i ventilima za slučaj požara, sve goli beton, gotovo da osjetim prah pod nogama.

Uglavnom, nemam pojma zašto, ali svi me pokušavaju ubiti - vojnici i oficiri Crvene armije pucaju na mene čim se pojavim.

E, da, zaboravih. U introu preko ekrana preleti dosje moj i očev, kod oba se spominje atomska energija. Ma dobro, nekakav izgovor za pucačinu, sve mi se čini da ću otkriti da netko namjerava posaditi atomsku bombu pod Kremlj.

I još jedan detalj: kad upucaš nekoga, iznad odgovarajućeg mjesta prsne tarantinovski prsne oblak krvi, kao iz spreja. Iza mrtvih ostaju krvave mrlje po zidovima i podu, a jedan je, nakon što sam ga upucao, pao na zemlju, nekoliko vrijeme sjedio, a onda ustao i pokušao me upucati. Od tada pucam na sve koji kleknu ili sjednu sve dok ne legnu.

Prevladava smeđe i sivo, svuda okolo su posteri znate već kakvi, a nakon što sam pojačao gamu, zaključio sam da osvjetljenje ekrana nema veze sa slabom vidljivošću.
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Metro Staljin

Unread post by Iilija64 »

Igra je ok, ali je daleko od dobroga. Ruska je, ima joj godina. Savjetujem da se ne živciraš jer će uslijediti nekoliko bugova, ali meni je ok. I pokušavaju te ubiti jer si izdajnik za sada. Bolje prati plot, ima dobrih djelova.
Last edited by Iilija64 on 26 Jan 2010, 15:32, edited 1 time in total.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Je, izgleda da je problem što mi je procesor između minimalnog i optimalnog. Ne vrijedi što je memorija sasvim okej. Ono, nanišanim, okinem i dok tip zbilja povuče okidač, meta se pomakne. A od treskanja prilikom koračanja me već boli glava.

Ali realnije je od svih FPSova koje sam do sada igrao. Svaki lonac, svaka stolica, svaki ormar se može pomaknuti. Jedino sam izgubio deset minuta pokušavajući uskočiti u cijevi za ventilaciju. 'Ebiga, negdje u meni čuči mali alien :D

A to za izdajnika sam shvatio, hehe, tip ide i čudi se kako svi pucaju na njega, "komesar je bio u pravu, neprijatelji su zbilja svuda"...

K'o Mujo na autoputu: "Ma što jedan? STOTINE!"

Jedino što ne želim pucati u statiste, ali dok ja skontam tko je statist, a tko nije, proš'o voz...

I nikako da uhvatim tekst onih dosjea na početku, imam taman vremena za pročitati četvrtinu... Budem jednom screenshot napravio... Valjda...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

I šuljam se ja tako gradilištem Moskovskog univerziteta sa svojim vjernim Špaginom u ruci, uokolo žbuka, svježi zidovi, dizalice, cijevi, drvene barake, svježe iskopana zemlja, zvuk teških strojeva, kad odjednom s druge strane zida čujem razgovor:
"Mihalych, the bords are wet!"
"Shit, what do we do?"
"Hmm... There is no mold, they aren't rotten yet. To hell with them, put them as it is."
"You know..."
"What?"
"Search for the paint!"
"Wow, right you are!"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Iilija64 wrote:Savjetujem da se ne živciraš jer će uslijediti nekoliko bugova,
Hm, jel prvi od njih možda taj što, kad trebam pobjeći iz znanstvenog instituta, dođem do vrata za koja mi treba ključ. Onda nađem ključ, ali kad se vratim do tih vrata, ne otvara ih iako uredno stoji onaj znakić da "tu ima nešto"?

Ako da, kako si ti to riješio?

I ima li igdje na netu walkthrough? Tražio, ali ne našao...
User avatar
Iilija64
Ewok
Posts: 19
Joined: 25 Jan 2010, 14:37
Location: Earth

Re: Metro Staljin

Unread post by Iilija64 »

Tu sam i ja zapao. Sinuo s neta save i samo preskočio taj dio :P
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Metro Staljin

Unread post by Izitpajn »

Huh... Imaš ga još uvijek negdje? Ili upute kako da dođem do njega?
Post Reply