OT: Sherlock Holmes

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

OT: Sherlock Holmes

Unread post by Ire »

film je prejak, oduševio me Image
samo upozorenje: Robert Downey Jr. daleko je od Jeremyja Bretta!
zaboravite sve što ste znali o holmesu i put u kino :zubo:

the game is afoot!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by LordShaper »

Ni ne očekujem da RDJ-ev Holmes bude blizu Brettovu, dapače nadam se da su svjetlosnim godinama udaljeni :cheers:

Brettov Holmes je 'the definitive' 'klasični' Holmes što se mene tiče :kava: ...ovo bi trebao biti 'Guy Ritchijev Holmes' i to 'Snatch/Lock, Stock...' Ritchie nadam se :cheers: , ne 'Revolver' Ritchie :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Ire »

mislim da je ovo potpuno novi Ritchie :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Zeljko »

zaobilazim :lol: :lol: :lol: neki dan ponovo gledah Dvije čađave puške... bio mi je dobar sad mi je neozbiljan :zubo: :zubo: :( :lol:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Ire »

nemoj zaobići! super je filmek
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Zeljko »

aaa vjerujem :scratch: ali ne mogu sve gledati :dum: :(
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Dagi »

Uz malo dobre volje, moglo bi se reći da film ima i element steampunka, ovaj, electropunka.
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by stara vještica »

film je skroz ok
odite ga gledati
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Izitpajn »

Vizualno odličan, likovi simpa, fabula okej, zadnja trećina potpuno generička bez ičega originalnog, PUNO PREVIŠE akcije, toliko da stvar na momente postaje dosadna. Ali nema gluposti što je, na žalost, u zadnje vrijeme glavni kriterij kvalitete.

I malo me živcira što je po nekin sitnicama očito da je rađen za Amere.
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Samuel »

Izitpajn wrote:I malo me živcira što je po nekin sitnicama očito da je rađen za Amere.
Bojim se da je to napravljeno namjerno. Bolje se prodaje RDj od mentalno izgubljenog Engleza. A Sherlock je i prije 40 godina već prešao u New York... taman ga i Roger Moore tad glumio. Mana, uopće arogantno ustvrđeno, Hollywooda jest da se ni ne trudi izmisliti nešto radikalno novo... samo mijenja kut kamere kroz upgrade Photoshopa... Općenito šteta, no film je sjajan! :D Hvala ti, Bože, na Tonyu Starku!
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by TB »

Dagi wrote:Uz malo dobre volje, moglo bi se reći da film ima i element steampunka, ovaj, electropunka.

Kao i da je film alternativna povijest. Onakav pokušaj prevrata bi bio poprilično velik povijesni događaj.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by jbt »

Pogledao jucer. Film je stvarno ugodnih 2 sata zabave, glumci su fenomenalni, ova dvojica izgledaju ko da se stvarno tako svadjaju, prepiru. Setovi i zvuk, sve 5. Rezija zabavna.

Al ne bi ja bio ja da me ne nazivcira nesto i to u najgorem mogucem trenutku - na kraju. Scenario. Jel itko od tih scenarista ikad cuo za gosp Cehova i njegovu pusku? Zasto, o zasto su mi pokazali kako Sherlock ima fenomenalnu moc predvidjanja i kako ju posve uspjesno koristi, da bi onda u finalnoj bici on ovisio o slucajnosti i sreci?

Zasto to nije izgledalo otprilike ovako: Sherlock i Blackwood su na mostu. Prvo, dvoboj pogledima, da se vidi kome je veci. Nema pobjednika. Onda, preseravanje. Njanjanja, ovo je samo mala prepreka, imam otrov i dalje, nis mi nemres. A ne? A kak sam skuzil sve o patuljku i kak si tatu ubil i razno? Jadan si, opet cu te skurit. Naravno, Blackwood je taj koji podivlja, ispusti urlik ko Darth Vader i zaleti se. Sherlock je to znao, pa mi gledamo kako SH sve isplanira i prebije Blackwooda u slo-mo. Stvari se krenu odvijat kak spada. SH prebija po spranci. Zadnji, glavni potez kojeg smo vidjeli onesposobljava BW. Aaaaliii!!! Stvari NE prodju kako je SH reko da oce, ne mlati on seronju iz kvarta, ovo je Boss Fight, ovo je Dark Lord of Something or Other. I BW je prokleto pametan, pa odbije njegov potez. Kadar: SH zbunjen, zbunjen ko Luka Bebic kad mu se postavi pitanje, kak to on mene odbija, pa ja sam faca. E nisi jedini. I onda radnja ide dalje kak je i isla, SH visi nad ponorom, ovaj bjezi, SH iskoristi srecu, jekedismekedi.

Zasto sam morao vidjeti predobre fore na pocetku sa Sherlockom, da mi ih onda nikad vise ne pokazu? To je to, cockblock. Bio sam zivcan na kraju.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Ire »

jekitišmekiti al meni je film i dalje prejak :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: OT: Sherlock Holmes

Unread post by Xaotix »

Gledao jučer, prepun predrasuda... Oni će meni od Herloka Šolmsa raditi Mortal Kombat???

No, ok, predrasude su se djelomično istopile... Novi Holmes je i dalje dobar. Nije onako pristojno umiven a la Jane Austin, nego je mračan, smrdljiv i čađav kao što je industrijska Engleska vjerojatno i bila. Holmes je oduvijek bio lud ko batina, to je jedna od njegovih glavnih karakteristika, iako su se naširoko klonili njegovih omiljenih drogetina. Valjda nisu htjeli loše djelovati na mladež, a tko zna, možda bi se i Downey vratio na stare staze poroka. :lol:
A i stempunk dio mi se svidio... Dio u restoranu kada Sherlock u trenu detektira sve oko sebe... Brdo fenomenalnih detalja.
Bio mi je dobar dok sam ga gledao. Ali kad je završio...

WTF??? Herlok Šolms u Mortal Kombatu???
Ok, u nekoliko se romana i mlatio, šaketao se i s Moriartiem kad su se obojica strovalila niz vodopad, spominje se da je trenirao box i Jiu-Jitsu, ali konstanta makljaža i onaj parcour na početku? Pa van Damme nema toliko borbi u svojim filmovima!
Uz brdo dobrih detalja film ima još jedno brdo, brdo rupa i nelogičnosti. Dosta je scena koje kilometrima unaprijed telefoniraju nastavak (Blackwood obješen namrtvo? Moš mislit!), a i sam kraj pretvara film u pilot za seriju. Sherlock je dušu dao za franšizu, ali zar nisu mogli normalno zatvoriti priču? Uostalom, uz zaplet koji je protresao cijelu imperiju, koja je slijedeća stepenica za drugi film? Steampunk tipa Wild Wild West? Ili, ne daj bože, Asylumov Holmes? Svi gadgeti vuku na to...
Na kraju, ni od Sherlokove famozne dedukcije nije ostalo mnogo. Ako izuzmemo momente u kojima se jednostavno pravio važan ili demonstrirao svoje sposobnosti, više činjenica bitnih za slučaj mu je sretno palo u krilo nego li ih je on dokučio razmišljajući.

Možda je Guy Ritchie želio snimiti Batmana, ali se, kad ga je Nolan pretekao, posvetio slijedećem "najvećem svjetskom detektivu"?

Ocjena: Film je OK. Pogledajte ga, guštajte, ali znajte da to nije "onaj" Sherlock Holmes.
Poslije lijepo bacite oko na Jeremyja Bretta, ili prolistajte Doylea...
Randomness is strong with this one!
Post Reply