SF na TV-u

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by Ire »

fascinantno je da HRT u novogodišnjoj noći, na doček 2010. godine, daje 2001: Odiseju u svemiru
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: SF na TV-u

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Još je fascicnantnije da HRT iz godine u godinu za Božić i Novu godinu prikazuje jedne te iste filmove, još tamo od rata pa na dalje. Ako slučajno gledam tv u tom razdoblju, imam dojam da se nalazim u oku nekakvog temporalnog tornada gdje cijeli svijet tih dana stoji potpuno nepomičan, ali iz nekog je razloga svaki put kad tornado dođe, uvijek isti svijet u pitanju.

Može li mi netko reći koliko je puta HRT za Božiće prikazivao filmove "Sam u kući" ili onaj s Chevyjem Chaseom? To je izgleda postala božićna tradicija u Hrvatskoj, zajedno s kićenjem jelke. Možda negdje u Bibliji stoji da za Božić svaki kršćanin mora gledati "Sam u kući", ali malo ga pretjera, jebemu.

Jedino što je gore od toga, po pitanju tv-a je beskonačno repriziranje "Dadilje" na RTL-u, koje više ne može biti zanimljivo ni producentima te serije, a kamoli bilo kome drugome. Ne bih se začudio da oni počnu plaćati RTL-u da ju više ne prikazuje. Ali, eto, Hrvatski čovjek je tupav, pa kako se nikad ne umori od glasovanja za HDZ, iako zna da sve što je bilo dobro u toj stranci, istopilo se još tamo početkom devedesetih, tako se očito ne umara od gledanja "Dadilje", iako zna da se sve što je bilo dobro u toj seriji istopilo još tamo početkom četrnaestog ciklusa repriziranja.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by TB »

Ire wrote:fascinantno je da HRT u novogodišnjoj noći, na doček 2010. godine, daje 2001: Odiseju u svemiru


To baš nije film za doček.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by Ire »

koji? što?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: SF na TV-u

Unread post by Samuel »

Ljudi moji... Mislim da nisam usamljen ako kažem da mi treba više. Više od izbora idealnog za prosjek, koji inače, ignorira interni dogovor (dogovor lica mog stana), i to proglasi jedinim dostupnim programom. Znamo da je (TV) Studio mrtav, ali vrijeme je da otvoreno priznamo da je počeo i smrdjeti. Odiseju 2001 svi poznajemo, no za današnje pojmove i 3001 je fulala svemir među paralelama. sic
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by Ire »

večeras, 22:30, Kanal A - Matrix :happy1:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by Ire »

ovoga tjedna hrpa SF-a na HTV-u: Noći fantastike na HTV-u http://nosf.net/2010/noci-fantastike-na-htv-u/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: SF na TV-u

Unread post by Sandman »

Ire wrote:ovoga tjedna hrpa SF-a na HTV-u: Noći fantastike na HTV-u http://nosf.net/2010/noci-fantastike-na-htv-u/

A ponuđeno sve jedno bolje od drugog. :kava:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF na TV-u

Unread post by Ire »

a jbga :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: SF na TV-u

Unread post by Sandman »

meni je veći problem što mi je to sasvim normalno :zubo:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: SF na TV-u

Unread post by Belzebubbles »

nije na teveu, nego u Tuškancu:
Barbarella i Flash Gordon u Tuškancu
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: SF na TV-u

Unread post by mcn »

U bezbožno jutro, SF serija za djecu "Olujni svijet" na HRT 2. Trenutačno 4. epizoda od 22. Neki klinci zalutali u paralelni svijet (koji je Australija :D ).

(mcn)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: SF na TV-u

Unread post by ratchet »

mcn wrote:U bezbožno jutro, SF serija za djecu "Olujni svijet" na HRT 2. Trenutačno 4. epizoda od 22. Neki klinci zalutali u paralelni svijet (koji je Australija :D ).

(mcn)
Kad već pominješ serije za djecu, mogu li nekakve preporuke što vrijedi pogledati za taj uzrast? Za one u osnovnoj školi npr., oni stariji ionako gledaju što i odrasli.
Ne trenutačno na Tv- u, naravno :zubo: , nego nekave best off.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: SF na TV-u

Unread post by LordShaper »

Doctor Who, jedina serija koja može reći da je za sve uzraste i to zaista i biti. Ima i spin-off, Sarah Jane Adventures ciljana publika djeca i teens.

A od crtanih serija, Avatar: The Last Airbender, na prvi pogled nešto za klince od 6 do 12 godina, u biti zanimljivo i onima od 25 a i starijima... ali crtana serija, NE film. Film treba zaboraviti što prije.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply