Avatar

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Avatar

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja mislim da će svoje prste u svemu imati midiklorijan.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by TB »

Kako se ukusi publike SF epova mijenjaju sa godinama! Da je Avatar nastao 80-ih, i da ga je napisao George Lucas, Naaviji bi bili patuljasta slatka dlakava bića...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Avatar

Unread post by Xaotix »

Kolko se meni čini, da je ovog Avatara radio Lucas umjesto Camerona, i dalje bi Naaviji bi patuljasta slatka dlakava bića...
Ok, postoji i mala mogućnost da bi bili jamajčanske slatke žabice (Meesa Naavii! Meesa Help!)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

u jučerašnjim brzim vijestima imate link na recenziju filma ... :kava:
http://nosf.net/2009/jos-tjedan-dana-plavog-ludila/
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Tomislav Sakic »

Četiri stranice rapsrave a nitko film nije vidio :)

Baš čitam prve recenzije na IMBD-u (film igra u Londonu), i baš kako sam očekivao, znajući Camerona: efekti super, priča i likovi niente.No kako sam to pretpostavljao, ne očekujem puno od karakterizacije, dovoljna će mi biti suvisla persiflaža poznatih SF motiva i zapleta.

Vizualno, prema foršpanima, svijet Pandore me podsjeća npr. na stripove "U potrazi za pticom vremena" i "Navis" (koji su već i sami vizualna persiflaža svcjetova i zapleta poznatih iz ranijeg fantasyja i SF-a).

Novinarska projekcija je sutra :P
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

bunch of us ide na pretpremijeru u srijedu :occasion9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Avatar

Unread post by Xaotix »

Nakon pričajna o tome kako će Avatar promijeniti poimanje kinematografije, Daily Mail najavljuje veliki flop...
Zašto? Zato jer je Cameron radoholičar i tiranin, i zato jer koga uopće interesiraju plavi ejlijeni? :lol:

Film si je ionako postavio tolika očekivanja da će gledatelji sigurno ostati bar malo razočarani, ali koga briga za priču kad je film praznik za oči? Da sam želio priču, otišao bih na Hamleta...
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by TB »

Avatar jedva čekam da vidim. To će biti pravi hit. Doduše, neće biti hit kakav bi bio prije 20 god.
Da ne postoji internet niti telefonsko rezerviranje karata, ovaj film bi bio zlatni rudnik za preprodavače karata.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by Ire »

@Xaotix
you unbeliever :P
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Avatar

Unread post by Xaotix »

Tko kaže da ne vjerujem? Ja sam veći vjernik od Rvackih Ministara :lol:
Vjerujem da film NEĆE biti flop. I ako film bude pol od onoga što očekujem (čitaj: rollercoaster!), vjerujem da ćeš me na odjavnoj špici naći pred platnom u ovoj pozi ==>:notworthy: Vjerujem i da će, s obzirom na najave, svi kritičari reći da su očekivali više od filma, a producenti više od utrška... Šta ćeš, visoka letvica...
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by TB »

Imam povjerenja u Camerona ! Često ljudi pljuju po Titanicu kako je ljigava ljubavna prića ... I onda dođe santa leda i osjeti se da je Cameron sa puno večim guštom rasturio i potopio brod i zamrzao ljude moru nego snimao ljubavne zaplete.
Tako će i ovdje biti - ljubavna priča, to da, ali vjerujem da će sve skupa pretezati na helikoptere koji bacaju napalm i pucaju mitraljezima na pterodaktile.
I molim lijepo- s obzirom da je to Cameron, neće biti kao što bi bilo kod Spielberga - da u selu Naavija budu neka slatka dječica sa Naavi psićem sa kojima se junak zbliži, pa da na pola filma dobiješ dijabetes.
Helikopteri protiv pterodaktila u džungli. :puca: : :cheers:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Avatar

Unread post by Tomislav Sakic »

Vidio sam film jučer na press-projekciji. Svidio mi se, jer sam fan SF-a. Revolucije neće biti, osim ako filmska industrija ubuduće bude (a neće) bacala milijarde dolara na SF spektakle. To je u načelu 2D film koji moraš gledati s prokletim 3D naočalama, budući da malo koja scena zahtijeva 3D (nema horor scena niti jurnjave u nebesa kao u Up i Božićnoj priči). Mislim da je STVARNI appeal ovoga filma malen izvan SF krugova. Također mislim da je tome kriva reklamna kampanja: ovaj film jest SF okvirno, ali je u biti fantasy, tako da je trebalo staviti naglasak na fantasy (svijet i ekosustav Pandore i Na'vija), čime bi se privukla masovna publika, budući da je SF postao manjinski žanr, a fantasy trenutni mainstream budući da odgovara duhu vremena.

Što se tiče samoga filma, nemam posebno što reći o priči ili svijetu (riječ je o persiflaži niza SF motiva i romana, kao i ideja anarhoekologizma, antimodernizma, povratka prirodi itd.) - najbitnije je da priča i zaplet savršeno funkcioniraju, kao po špranci. Jedino zanimljivo u ovom filmu jest ideološkokritičko čitanje (/anti/militarizma, u stilu Suvina; antimodernizma, u stilu Kravara). Možda je malo tužno ako je u filmu sve tehnički i funkcionalno na mjestu, a jedina zanimljiva rasprava jest ona ideološkokritička. Ne bih sada, radi spoilera. Zanimljiv miks Aliensa, fantasyja, Ursule Le Guin i Geje, ukratko. Što se tiče samog ekosustava Pandore, zanima me kasnije nečije stručno mišljenje o flori i fauni, kao i o letećim planinama, please.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Avatar

Unread post by TB »

Fantasy odgovara duhu vremena? Paaa, možda slijedi uzlet SF-a.

Portreti dvaju glavnih likova uz članak Nevena Polimca izgledaju kao da je malo bolji akvarel...
Post Reply