Nakladnici

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

:ph34r:
Mnogi nakladnici obe?avaju,najavljuju, pa ?ak uzimaju novce unaprijed za knjige koje još ni dan danas nisu izašle!
Sjetite se samo "Donerjacka" Zelaznija(najavljenog još za Boži? 1999), Martinovog tre?eg dijela "Oluja ma?eva" koji je trebao iza?i 05.06.2003. Monolitha 6! :ph34r:
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ixenio wrote: :ph34r:
Mnogi nakladnici obe?avaju,najavljuju, pa ?ak uzimaju novce unaprijed za knjige koje jo[?] ni dan danas nisu iza[?]le!
Sjetite se samo "Donerjacka" Zelaznija(najavljenog jo[?] za BoĹži? 1999), Martinovog tre?eg dijela "Oluja ma?eva" koji je trebao iza?i 05.06.2003. Monolitha 6! :ph34r:
i [?]to je tu ?udno?
poslije dolaze razni manje vi[?]e zanimljivi (istiniti) izgovori
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tko to još nije nau?io prvi postulat: NIKAD PARE UNAPRIJED!!!??
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ire wrote: tko to jo[?] nije nau?io prvi postulat: NIKAD PARE UNAPRIJED!!!??
nisu svi lopovi, no ja sam prije 15tak godina (u stvari vi[?]e- 20.05.1986.g.)naletio na jednog :Milan Vidojevi? - uzeo pare za Asimova: Roboti i carstvo
a to su bili pri?e poslije:
-bit ?e [?]tampane idu?i mjesec,... tjedan
-evo gotove su samo ima problema oko uveza
-evo gotove su, no po?inje vikend pa ih ne mogu podi?i
-[?]aljem u ponedjeljak

dok kona?no nisam odustao i nakon par godina (2-3) uzeo kod Živkovi?a
u izdanju polarisa

no ja imam slonovsko pam?enje za neke stvari.... :grr4:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja da kucnem u drvo nisam imala takvih iskustava isklju?ivo zato što se držim prvog postulata.
ne mora bit da su svi lopovi, al svašta se zna dogodit, pa ?ak i da neki od izgovora budu doista istiniti
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Ja sam cekao skoro mjesec dana da mi iz Modernih vremena posalju Perisicev Uzas i velike troskove i Kunderin Immortality. MV ovdje nisu izdavac nego on-line knjizara. Iako su presli rok u kojem najavljuju isporuku i ja sam unaprijed platio opcom uplatnicom, nisu se ispricali te mi nisu poslali poklon knjigu iako su to masnim slovima najavljivali na sajtu za svakog tko naruci knjigu u odredjenom vremenskom razdoblju u kojem je bila i moja narudzba. Naravno, obje knjige su vec bile izasle iz tiska :) Uglavnom, tesko da cu vise kod njih narucivati.
Inace, svaka im cast na izboru kako u on-line tako i u onoj zagrebackoj knjizari.
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

:ph34r:
Nisu samo obe?anja u pitanju: Izvori po novom katalogu u 8 i 9 mjesecu izdaju 4 naslova; Neven(tj. Algoritam) ?e za Info izdati novog Potera,Martina,Villiamsa,možda Bujoldicu, ZG naklda Monolith 6,Dicka;
Postoje i ostali nakladnici pa se desi da odjedanput iza?e hrpa naslova, a onda tajac.Nema kontinuiteta; zadnji slu?aj je bio baš Martin (2 naslova) i T.Williams.Trebalo je to pro?itati, a kamoli kupiti. :citam:
Post Reply