Pegazari

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Pegazari

Unread post by Zoran »

Sinoć sam završio čitati roman za djecu "Pegazari", naše drage Ivane D. Horvatinčić, žene s mnogo imena. :P

S radošću mogu reći da mi se roman jako svidio, mislim da je riječ o vrlo dobroj knjizi za djecu. Radnja je jednostavna i izravna, stoga i lako čitljiva i pitka, a opet se kroz nju provlače razne teme iz našeg svijeta koje u "Pegazarima" možemo prepoznati (nasilje među djecom, rat, čak i poznate navijačko-razbijačke skupine). Jasno, u osnovi pratimo unutarnji rast i razvoj glavnog lika, koji mora spoznati i pobjediti sebe kako bi... da ne spojlam sad previše.

Uglavnom, vjerujem da će se klincima ova knjiga svidjeti.

Ako baš moram tražiti neke zamjerke, onda bih istaknuo kako mi se čini da bi knjiga još bolje funkcionirala da je paralelni svijet napravljen u potpunosti sukladno fantasy kanonu, bez pištolja i sličnog oružja. Ali i ovako je riječ o vrlo dobroj priči, kažem, vjerujem da će se čitateljima jako svidjeti.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pegazari

Unread post by Zoran »

evo, nek i link na komentar bude ovdje, da se ne izgubi:

http://carpenoctem.pl/wordpress/zoran/2 ... -pegazari/
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Pegazari

Unread post by niniane »

Hvala na ovoj laskavoj recenziji :D :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pegazari

Unread post by Zoran »

niniane wrote:Hvala na ovoj laskavoj recenziji :D :angel:
Morao sam, neću da mi Giovanni stavi mljeveno staklo u hranu kad idući put dođem u goste :P
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Pegazari

Unread post by Chrisette »

ja sam planirala kupiti pegazare na istrakonu no iz nekog razloga nije bilo te knjige. seka bila tuzna skupa sa mnom. :( whyyy?
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pegazari

Unread post by Zoran »

Chrisette wrote:ja sam planirala kupiti pegazare na istrakonu no iz nekog razloga nije bilo te knjige. seka bila tuzna skupa sa mnom. :( whyyy?
Ono ti je bila seka s tobom?

Inače, baš mi žao da nismo poslije predstavljanja zbirke otišli na neku kavu ili nešto.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Pegazari

Unread post by Xaotix »

Pročitao sam je odmah nakon Interlibera, i pa da kažem koju uz povijesni odmak od četiri mjeseca :lol:

Dakle, sviđa mi se. Dio u Eponiji funkcionira super, čak mi ne smetaju ni kuglice ni pištolji. mačevi i noževi bi malo teže ošamutili Lovce, a pendreci i toljage nisu niti elegantni niti edukativni. Odnosi među pegazarima, i sam Erejin put (i tvrdoglavost) su dobro karakterizirani, kao i odnosi naroda u Eponiji. Dobar potez je što likovi nisu crno-bijeli, svatko ima svojih mana SPOILER!!<<Cijeli put iscrtan do konačnog obračuna se dobro uklapa, pa sam se malo iznenadio kad sam vidio da tu nije kraj. Nastavak sa slijepom pegazarkom mi se u početku činio nakalemljen, ali je i to sjelo na mjesto s proročanstvom.
Najviše problema sam imao s krajem u stvarnom svijetu, koji mi se nije uklapao sa svime što je prethodilo u Eponiji. Na kraju Kristinu ne gnjave zato jer je spretna i brza, što impresionira nekadašnje nasilnike. Očekivao sam da će riješenje biti u njenom stavu i ponašanju a ne fizikalijama. Iskustvo iz Eponije koje joj je dalo samopouzdanja da se tako i ponaša mi se ne čini toliko naglašeno.
>>
Eh da, i sviđaju mi se konji (ok, ima krila , ali je i dalje konj) koji šuškaju dok govore! :lol:

Inače imam i informaciju ioz druge ruke. Frendica s posla kaže da su neki njeni nećaci pročitali Pegazare i da im je bio super. Dakle publika je zadovoljna! :D
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Pegazari

Unread post by niniane »

Xaotix wrote:Inače imam i informaciju ioz druge ruke. Frendica s posla kaže da su neki njeni nećaci pročitali Pegazare i da im je bio super. Dakle publika je zadovoljna! :D
Really? :cheers: Me glad! :D

@Chrisette: Hm... nikako da se javim izdavačici pa priupitam wtf... Možeš ih kupiti direktno od Knjige u centru.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Pegazari

Unread post by poison »

s godinu dana zakašnjenja, evo, pridružujem se klubu.
nabavila, pročitala, toplo preporučujem.
kapa dolje, niniane, izvrstan roman!
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: Pegazari

Unread post by Krvoje »

Pridružujem se pohvalama, isto s godinom zakašnjenja nabavih knjigu. Posebno su mi lijepi neki opisni dijelovi, ima u njima liričnosti koja paše uz atmosferu i tematiku. Za primjedbu potpisujem Xaotixa, na isti način sam taj dio doživio.

Sad preostaje uvalit nekom malom rođaku ili susjedu da ih malo navučem na čitanje :)
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Pegazari

Unread post by proteus77 »

Evo, samo da obavijestim cijenjeno obćinstvo na forumu da sam danas na brodskom buvljaku nabavio Pegazare, po cijeni od 5 kuna. :zubo: :cheers: :cheers:

Inače, ovo da je knjiga na brodskom buvljaku je veliki kompliment. -.-

P.S. Knjiga je u odličnom stanju, malo je samo "musava" naslovnica i na predzadnjem listu/stranici je otrgnut komadić, ali pošto je ionako prazna, sve je OK i vrlo sam sretan ulovom. :)
Post Reply