Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Izitpajn »

U zadnjih deset dana mi se dvaput dogodilo da mimo moje volje i znanja komp s interneta povuče velike količine megabajta. Prvi put se, ne znam kako, dogodilo da se aktivirala hr.rec.sf.binaries i povukla 200 MB, a danas mi se nešto počelo automatski apdejtati i posrkalo 40 MB prine nego što sam otkrio da se nešto uopće događa. Zanima me zna li tko za kakav programčić pomoću kojega mogu reći kompu: "Kad skineš jedan megabajt, javi. Kad skineš dva megabajta, javi. Kad skineš..." i tako dalje. Ovo preko čega imam internet mi omogućava mjesečni limit, ali ništa preciznije.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Nebelwerfer »

ako je to što tražiš. prvi link na guglu- bandwith monitor- http://www.bwmonitor.com/

drugo, ako imaš xp. pretpostavljam da i vista to ima... u control panel-windows firewall- exceptions tab. tamo odznačiš koje aplikacije imaju slobdan pristup internet vezi.

treće, uđeš u sve aplikacije koje imaš instalirane i u postavkama svake pojedine odznašič opciju da se automatski povezuje na net i skida updates ili upgrades.

više od toga ti ne mogu pomoć, možda još netko?
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Izitpajn »

Ovo prvo ću provjeriti, iako na prvi pogled ne vidim baš ono što mi treba - da, kad premaši postavljeni limit, stopira dok mu ja ne kažem "okej, samo nastavi".

Ovo drugo mi izgleda okej, a ovo treće nema šanse jer pitaj boga koje sve imam aplikacije i tko zna što se sve samostalno nakotilo i što ću sve zaboraviti...

U svakom slučaju, hvala. Ako netko ima još nešto, samo pucajte.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by MadDog »

Za kontrolu koji program odlazi na net ili što s neta kuca na tvoja vrata... firewall, obavezno, i to tako namješten da ti bude dosadan sa neprestanim ispitivanjima "da li da ovo pustim ili ne?".
A što se tiče kontrole prometa, svojevremeno je postojalo nekoliko aplikacija koje su pratile ulazni i izlazni promet, logirale ga, i upozoravale kod određenih granica, da se nalaziš blizu toga...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Izitpajn »

Zahvaljujem na informaciji da je "postojalo nekoliko aplikacija" :lol: Znaš li možda neku od njih?

Inače, onaj bandwidth monitor nikako da skinem, stalno prekida download...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:Zahvaljujem na informaciji da je "postojalo nekoliko aplikacija" :lol: Znaš li možda neku od njih?

Inače, onaj bandwidth monitor nikako da skinem, stalno prekida download...
Pa ti znaš da od mene uvijek možeš dobiti točnu, pouzdanu i nadasve korisnu informaciju... :lol:
No, s obzirom da sam izlapeo načisto, i da se, eto, hvalim, kako koristim, onaj internet što juri prestao sam pratiti promet, što mom ISP-u ide u prilog i u blagajnu, znam, ali tako je...
Zadnje sam pratio promet neposredno prije prelaska sa modema na ADSL, a čemu će sada biti ubrzo 5 godina, tako nekako... sorry... ti se možda sjećaš koje si aplikacije koristio prije 5 godina, me ni je to isparilo... :angel:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Nebelwerfer »

sad sam se sjetio da kad sam se s cimerom natezao oko postotka korištenja bandwitha smo si instalirali jedan programčić... prekopat ću hard pa puknem dl link. sve freeware, naravno :zubo:

eidt: eto ga, rokario http://www.rokario.com/
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by writer16 »

MadDog wrote:
Izitpajn wrote:Zahvaljujem na informaciji da je "postojalo nekoliko aplikacija" :lol: Znaš li možda neku od njih?

Inače, onaj bandwidth monitor nikako da skinem, stalno prekida download...
Pa ti znaš da od mene uvijek možeš dobiti točnu, pouzdanu i nadasve korisnu informaciju... :lol:
No, s obzirom da sam izlapeo načisto, i da se, eto, hvalim, kako koristim, onaj internet što juri prestao sam pratiti promet, što mom ISP-u ide u prilog i u blagajnu, znam, ali tako je...
Zadnje sam pratio promet neposredno prije prelaska sa modema na ADSL, a čemu će sada biti ubrzo 5 godina, tako nekako... sorry... ti se možda sjećaš koje si aplikacije koristio prije 5 godina, me ni je to isparilo... :angel:
pa ček zakaj si pratio promet kad si bio na modemu kad baš o tome nije modem ovisio nego o vremenu koje si proveo na netu?
ako sam što izvalio sorry.
ja sam generacija rođena u ADSL-u pa mi je to sve nepoznati pojam :lol:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by Izitpajn »

Krenuo si od dobre premise: bio sam na modemu.

Ne znam kako onda nisi došao i do zaključka...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Kako da kontroliram (svoj) internet promet?

Unread post by MadDog »

writer16 wrote:
MadDog wrote:
Izitpajn wrote:Zahvaljujem na informaciji da je "postojalo nekoliko aplikacija" :lol: Znaš li možda neku od njih?

Inače, onaj bandwidth monitor nikako da skinem, stalno prekida download...
Pa ti znaš da od mene uvijek možeš dobiti točnu, pouzdanu i nadasve korisnu informaciju... :lol:
No, s obzirom da sam izlapeo načisto, i da se, eto, hvalim, kako koristim, onaj internet što juri prestao sam pratiti promet, što mom ISP-u ide u prilog i u blagajnu, znam, ali tako je...
Zadnje sam pratio promet neposredno prije prelaska sa modema na ADSL, a čemu će sada biti ubrzo 5 godina, tako nekako... sorry... ti se možda sjećaš koje si aplikacije koristio prije 5 godina, me ni je to isparilo... :angel:
pa ček zakaj si pratio promet kad si bio na modemu kad baš o tome nije modem ovisio nego o vremenu koje si proveo na netu?
ako sam što izvalio sorry.
ja sam generacija rođena u ADSL-u pa mi je to sve nepoznati pojam :lol:
Kako sam za modemsku vezu koristio CARNet jmu pristup (u Varaždinu je ADSL postao dostupan u studenom 2004, a "predbilježbe" su postale moguće u rujnu 2004...), tako mi je cijena pristupa u to vrijeme bila nešto niža od cijene pristupa preko HTNeta, hineta, whatever... i to mislim da je bilo u omjeru 1:2 (1,56 kn/min od 19-07h, u odnosu na nekih 3,66 ili 5,00 (tako nekako) kn/min od 19 - 07h na Hinetu)
Ono što me je zanimalo, s obzirom na cijenu ADSL-a (brzina posebno, promet posebno), koliko zapravo, koristeći modem napravim prometa, da bih vidio koliko bi me to moglo koštati, kada (i ako) prijeđem na ADSL.
Naravno, naiva živa, budući, da bih modemom napravio promet koji sam radio u početku ADSL-a trebale bi mi godine, tako da računica nije bila izvediva, ali mi je zato u sjećanju ostalo to praćenje prometa i nekakav programčič koji je to dobro radio...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply