Rikon 2009.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Rikon 2009.

Unread post by Ire »

ušput, Rikon 2009 foto-report & anketa http://nosf.net/2009/rikon-2009-foto-report/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Mara R. Sirako
Ewok
Posts: 30
Joined: 16 May 2009, 16:33

Re: Rikon 2009.

Unread post by Mara R. Sirako »

Izitpajn wrote:Jebo SF kviz u kojemu je četvrtina pitanja vezana za kompjuterske igre, četvrtina za FILMOVE snimljene po kompjuterskim igrama, za četvrtinu moraš znati tko je gdje glumio od epizodista i marginalaca (hej, što je ona bilo u TRIVIA kvizu), a četvrtina... dobro, četvrtina je bila okej... Razgalili su me traileri iz 50-ih i 60-ih makar ih nisam pogodio ;)
Ko ti je kriv da si načisto prop'o na kvizu :)

Ja sam recimo fino pijuckala u separeu i mislila si, ma koji od ovih koji nemaju pojma je onaj, onaj tip... :):):)

Eto pošto ste bili svi tako zadubljeni u kviziranje nisam vas častila pičem (a niste ni vi mene) :):):)

Moje fotke su ovde, glavnina još dolazi: Galerija (gledajte pod rikon09 i RaelijanstvoRikon09)

Pozdrav svima!
Image
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Rikon 2009.

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:
LordShaper wrote:btw, nek vam svima koji niste bili bude žao, propustili ste Ultimate Geek Quiz (bolje rečeno Ultimate Geek Pokolj) :lol:
Mda, svi što gube se ljute, to je poznata stvar, pa ajde da se ljutim ;) :

1. Kakve veze ima 300 sa SF-om? (Osim što je snimljen-po-stripu-autora-koji-je-crtao-Batmana?)
1. A gdje je pisalo da si se prijavio na "Ultimate SF Geek Quiz"? Rikon je "SF&F" konvencija, a '300' je čisti fantasy...
2. Jebo SF kviz u kojemu je četvrtina pitanja vezana za kompjuterske igre, četvrtina za FILMOVE snimljene po kompjuterskim igrama, za četvrtinu moraš znati tko je gdje glumio od epizodista i marginalaca (hej, što je ona bilo u TRIVIA kvizu), a četvrtina... dobro, četvrtina je bila okej... Razgalili su me traileri iz 50-ih i 60-ih makar ih nisam pogodio ;)
2. Ultimate Geek bi bio netko tko je vrsni poznavatelj svih medija žanra... :P ...a ovo za epizodiste sam iz glave slagao :zubo:
3. Nisam siguran koliko se svih onih simbola moglo vidjeti u stvarnim filmovima i serijama (igre neću spominjati), a koliko su proizvod marketinga i naknadnog franšiziranja.
:P
Pod 2., jelte :lol:
Uglavnom, smatram da je kviz napravljen paušalno, amaterski, s isključivom namjerom da se pogoduje određenoj skupini ljudi te da mi je prijestolje Kralja Geekova nepravedno oduzeto. Poradi toga ću pred Bogom i ostalom bližom i daljom rodbinom pokrenuti borbu za vraćanje krune na jedinu glavu na koju ista pripada, moju, a svi uzurpatori će biti bačeni u tamnice i mučeni gledanjem meksičkih sapunica. Haug. :kava:
Pa, pošto je kviz produkt mukotrpnog brainstormanja vor84-a i mene kako da ti ne oduzmemo titulu, obavio je svrhu :kava: . Znali smo da nećeš odoljeti izazovu.

Da citiram 'Middleman' naš je plan bio "sheer elegance in its simplicity." Mwahahahaahahahhahaahahahahha...
A film se ne zove "Buckaroo Banzai" nego "The Adventures of Buckaroo Banzai Across the Eight Dimension". Šta me briga što niste imali mjesta na ekranu :dum:
Znam jako dobro kako se film zove, zbrisao sam vam kolektivni zlobni smješak poznavanjem istog na pantomimi :kava:

I fali ti "h" u "Eighth". Mada se u naslovu piše "8th".

@Ire

cccc, vidiš sad gdje si u cijeloj priči :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Rikon 2009.

Unread post by Zoran »

Ja ne vidim zašto bi računalne igrice bile manje validni sastojak kvizova nego, recimo, televizijske serije.

Osobno me i jedno i drugo zanima vrlo malo.

A kvizovi me pak zanimaju ponajmanje :P
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by nelchee »

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Izitpajn »

Pobjeda na tom konkretnom kvizu jest nužDan, ali ne i dovoljan uvjet :P
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Dagi »

Nisam mogao doći, žao mi je... :(

Prema slikama, vidim da je bilo dobro.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Izitpajn »

LordShaper wrote:2. Ultimate Geek bi bio netko tko je vrsni poznavatelj svih medija žanra... :P ...a ovo za epizodiste sam iz glave slagao :zubo:
Hmmm... Sad mi se pali lampica... Da nisi ti slučajno pobrkao geekove i nerdove?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Izitpajn »

Jedan moj gornji post je izletio iz konteksta pa ponavljam uz pripadajući citat...
Ire wrote:
Izitpajn wrote:Poradi toga ću pred Bogom i ostalom bližom i daljom rodbinom pokrenuti borbu za vraćanje krune na jedinu glavu na koju ista pripada, moju, a svi uzurpatori će biti bačeni u tamnice i mučeni gledanjem meksičkih sapunica.
khm :zbunj: nisi li ti igrao u paru s nekim? :dum:
Dakle, pobjeda na tom konkretnom kvizu je nužan, ali ne i dovoljan uvjet :P
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Rikon 2009.

Unread post by Ire »

sereš kvake :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Izitpajn »

Gle, nisam ja sam sebe proglasio kraljem geekova...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Nebelwerfer »

Le Roi Est Mort, Vive Le Roi! :boink:
sad moraš povratit titulu...
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Izitpajn »

Nebelwerfer wrote:sad moraš povratit titulu...
Moram? :shock:

Dobro, evo... :puke:
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Rikon 2009.

Unread post by Nebelwerfer »

možemo i tako to gledat :zubo:
Image
Post Reply