District 9

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

District 9

Unread post by TB »

Trenutno u kinima. Jučer pogledao. Film na na temu prvog kontakta koji je ozbiljan i originalno izgleda, kako po temi, tako i po načinu kako je snimljen.Film za svaku preporuku, ali možda ne za želudac šire publike.

Poluspoileri:
Tu ima za svakoga ponešto: biološkog horrora a la Cronenberg, mutnih nemoralnih poslova korporacija, buddy buddy priča u stilu Enemy Mine, obilje vojne akcije :puca: ali sa zanimljivim SF dodatcima, snimljeno da se realno prikažu efekti egzotičnog naoružanja na krhka ljudska tijela... Film čak ima i malog baby vanzemaljca velikih očiju. Ali nekako mi se čini da neće raditi liniju igračaka. :D
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: District 9

Unread post by jbt »

Ima cak i mecha dijelova, nije da je neki argument za gledanje filma, al fakat je dobro napravljeno
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: District 9

Unread post by nelchee »

meni se jako svidio, i mada nije za holivudski ukus, zbilja ima svačega pomalo da zadovolji razne ukuse :)

baby vanzić je too cute :D a tek pametan :lol:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: District 9

Unread post by Ire »

nagradnjača na Indexu: osvojite ulaznice za Distrikt 9 http://tinyurl.com/mjgme2
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: District 9

Unread post by Ire »

nagradnjača i na T-Portalu: osvojite ulaznice za Distrikt 9 (kažu: bolja mjesta) http://tinyurl.com/n2lho8
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: District 9

Unread post by Milena »

Ima nagradnjača i na Večernjem. Izgleda da će se gledanost popuniti podijeljenim ulaznicama...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: District 9

Unread post by jbt »

ko fol spoiler

u filmu ima i pig-kill. lik digne prase i upuca drugog lika recenim prasetom. mislim da to smije odma uc na neku listu izvrsnih smrti
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: District 9

Unread post by Belzebubbles »

Zanimljiv film, i totalno atipičan, a toga sam fan.
Ali nekako mi je neuvjerljivo sve ono sa izvanzemaljskom pasivnošću i kao glupošću...
Moralo bi se uzeti u obzir da je netko i proizveo sva ona njihova oružja, i za neku svrhu, naravno. Tako da mi se čini nerealno za očekivati da jedna vrsta sa takvim mogućnostima međusobnog ubijanja iz onog MNU stožera odlazi sa glasnim i šokiranim: GASP! SIGH! ... GASP!
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: District 9

Unread post by nelchee »

hm, ja na to gledam ovako.
možda su došli na zemlju napraviti raspašoj, sa svojim turbo naprednim oružjem. u tom slučaju na brodu ima najviše vojnika, a vrlo malo znanstvenika. a znamo kakve kriterije moraju zadovoljavati vojnici, visoka inteligencija nije jedan od njih.
SPOILER!!<<našao se eto jedan preživjeli znanstvenik, a čak i njegov frend je glup k'o stup jer kad treba sakriti fluid, tako dobro ga "sakrije" da čovjeku treba svega par minuta da naleti na njega. jedino se na znanstvenikovo dijete prenijela inteligencija koja je očito veća od naše jer tom vanziću sudeći po dimenzijama (pretpostavljajući ljudsku brzinu rasta) ne bih dala više od 5 godina. jedino pitanje je - tko je mama?
a to da se on zabezeknuo u MNU-u kad je vidio jednog od svoje vrste raskasapljenog, zašto ne? čovjek nije vojnik koji se nagledao ubijanja (inače ne bi bio tako inteligentan :D), možda njihova vrsta više ne ratuje međusobno već samo sa drugim rasama.
>>
mislim, ima rupa, ali ne tolikih da ih se ne može nekako popuniti :zubo:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: District 9

Unread post by Belzebubbles »

Ma, i nije mi problem u popunjavanju rupa, i čak mi se i sviđa što su neke dijelove ostavili maglovitima, tj. što je gledatelj filma više kao u nekoj poziciji prosječnog pratitelja TV-programa, pa je ostavljen da sâm filtrira medijski kaos.
Ali, unatoč tome mi ostaje filing kao da se neke stvari u filmu moraju dokazati i pokazati, a radnja je jednostavno malo zapela, pa ono, jebiga, malo su je nategli.
Mislim, meni je totalno kul ideja o alienima u slumu, ali ipak očekujem koliko-toliko uvjerljivu priču o tome kako su tamo dospjeli.
možda su došli na zemlju napraviti raspašoj, sa svojim turbo naprednim oružjem. u tom slučaju na brodu ima najviše vojnika, a vrlo malo znanstvenika. a znamo kakve kriterije moraju zadovoljavati vojnici, visoka inteligencija nije jedan od njih.
SPOJLER:
SPOILER!!<<Mda, ali zaš onda onaj znanstvenik nije prije kontaktirao brod i uvukao onu svoju kantu unutra? Tj. zašto je kao dvaest godina tražio faking gorivo? I zašto ona njegova letjelica nije imala gorivo? Štedjeli su na gorivu za znanstvenički šatl koji upravlja brodom i ima naviku u najnezgodnijem trenutku ispasti iz broda, čineći ga neupotrebljivim, ostavljajući ostatak posade da umire od gladi? I zašto postoji samo jedan znanstvenik? Čini mi se kao ponešto čudan omjer. I zar nemaju oni neke sekundarne zapovjedne lance? I, kako netko može krenut u rat, doć na cilj, i onda zastat dva decenija da se malo najede mačje hrane? I... Ali, budimo iskreni - tu se ustvari radi o virusima u Zemljinoj atmosferi. Naime, gledao sam onaj još jedan jako simpatičan film sa onim kepecom u glavnoj ulozi u kojem ejlijenske konjine pripremaju invaziju neki mac godina, al su ispod površine, i onda nakon tih mac godina napadnu i ustanove da su heretici (nazivno, znanstvenici ejlijeni) bili u pravu kada su rekli da na Zemlji postoje sićušna-tiny-mala bića koja uzrokuju prehladu i takva čuda. Pitanja, pitanja, tako puno pitanja...>>
Ma, uglavnom. :happy1:
Last edited by nelchee on 09 Oct 2009, 00:17, edited 1 time in total.
Reason: za spojlere koristiti BBCode [spoiler] !
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: District 9

Unread post by stara vještica »

htjela sam film popljuvati već kad je počeo, ali...
on jednostavno nije ono što sam mislila da će biti
pa onda priča i rupe i nisu toliko bitni

najprije mi vuklo na parodiju, pa na akcijski, na kraju završilo s odmakom prema spielbergu
u svakom slučaju, drugačiji film
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: District 9

Unread post by MadDog »

Jučer sam ga odgledao... neortodoksni film do kraja... sniman kao dokumentarac... Najbolja mi je priča koja, zapravo, ne mora biti ograničena na vanziće, jer sve izbjeglice su na neki način vanzići, gdje god bili...
Jedna od stvari koja me više smeta od pasivnosti vanzića je glupost glavnog ljuda... tako očajno glup glavni lik se, osim u filmu "Glup i gluplji" ne viđa...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Melkior
Ewok
Posts: 25
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: District 9

Unread post by Melkior »

cini mi se da je zapravo njegova glupost sasvim dobro sjela u cijeli film, lakse se vidi razvoj lika u situaciji+ nepotizam se jace istice. usto, potreban je rasist i pomalo idiotni (hm) lik da bi mogao bez vecih problema pustiti vojsku da se igra na district 9 poligonu u pocetku bez njegovog dopustenja. uostalom, uvrijezeno je misljenje da se na takvim pozicijama nalaze poamlo priglupi ljudi. makar, cini mi se vishe kao karikatura nego ista drugo, ali eto.
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: District 9

Unread post by stara vještica »

ovakvih glupih tipova ima svugdje i svaki dan, vi ste sretnici ako to dosad niste skužili
na kraju filma glupan postane manje glup kad skužiš da su svi drugi jednako ili više glupi

a ni oni jastožići nisu preveć pametni, izgleda, osim kaj su malo više učeni

glupost je ionak svemirska konstanta
Post Reply