seks u buduænosti (sex in the future)

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Klara wrote:, da li mislite da ?e se šminkati i muškarci?
Još samo fali budućnost puna pedera :dontknow:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

L.Z. wrote: Još samo fali budućnost puna pedera :dontknow:

HOMOFOB! :!:

a da je buducnost puna lezbijki?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

L.Z. wrote:
Klara wrote:, da li mislite da ?e se šminkati i muškarci?
Još samo fali budu?nost puna pedera :dontknow:
ako u budu?nosti bude više pedera nego 'normalnih' muškaraca (uvijetno re?eno normalnih ) ja cu si prosvirat mozak.. dovoljno je sto sad vise manje svi koji vrijede il su zauzeti il voze krivom stranom ulice..

naravno, prisutni se isklju?uju iz svih kategorija :angel:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Klara wrote: ako mislite da ?e se [?]minka odrĹžati, da li mislite da ?e se [?]minkati i mu[?]karci?
Vrlo vjerojatno. Prije svega koje desetlje?e "kozmetika za gospodu" bila je nezamisliva, dapa?e pojam koji sam sebi proturje?i. Ve? danas: mu[?]karci se depiliraju, rabe [?]iroki asortiman proizvoda za njeĹžnu koĹžu itd. Dapa?e, ?ak i u Hrvatskoj uzima se normalnim rabiti dezodorane, mijenjati ga?e i ?arape svaki dan i tsl.

Sasvim je zamislivo da ?e u bliskoj budu?nosti mu[?]karci rabiti korektore za podo?njake (danas ve? dopustivo ako netko u birtiji dobije [?]ljivu na oko, a drugi dan ima poslovni sastanak; najteĹže je u?i u parfumeriju i kupiti prokleti korektor), ruĹž, lak za nokte - za po?etak ipak bezbojni - te ostalo.

Na gore navedeno osvrnuo se Haldeman u romanu Forever War: ?asnik koji drĹži govoranciju vojnicima koji su se vratili sa zada?e u svemiru i koji je njima "?ovjek iz budu?nosti" (6 mjeseci subjektivnog vremena pri brzinama oko c = cca. 30 godina objektivnog; Haldeman je ipak diplomirao fiziku na MIT-u) nosi [?]minku i nalazi potreebno istaknuti kako to nema veze s njegovom spolnom orijentacijom, koja - uzgred - jest homoseksualna.

Uzgred, dragi suforuma[?]i, dali ste mi ideju, pa otvaram novi topic u rubrici "Fandom".
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Dapa?e, ?ak i u Hrvatskoj uzima se normalnim rabiti dezodorane, mijenjati ga?e i ?arape svaki dan i tsl.
Ovo cak i u Hrvatskoj mi zvuci kao naponena koju su dobijali putnici u Ameriku od americke vlade ili aviokompanije ili nekog. da obvezno ponesu dezodorans.
Inace, ja sam uvijek smatrao da mijenjanje gaca i dezodoransi spadaju u osobnu higijenu, a ne u kozmetiku/ukrasavanje :dontknow:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Boja koze

Unread post by Alien2dio »

Dagi wrote:Prije svega koje desetlje?e "kozmetika za gospodu" bila je nezamisliva,
A prije kojeg stoljeca bila je apsolutno prihvacena (aristokracija, indijanska plemena)
Meni je od sminke zanimljivije kako ce izgledati rasni sastav u buducnosti. Citao sam (mislim Clarke) da ce nakon sto se sve rase izmijesaju ostati neka tamnoputo-siva komba.
Znaci li to da ce solariji kao takvi izumrijeti ili ce ih zamijeniti nekavi izbjeljivaci koze (varikinari)? :;
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Re: Boja koze

Unread post by Indigo Montoya »

Alien2dio wrote:Znaci li to da ce solariji kao takvi izumrijeti ili ce ih zamijeniti nekavi izbjeljivaci koze (varikinari)? :;
LOL do koljena
:blob:
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ovo cak i u Hrvatskoj mi zvuci kao naponena koju su dobijali putnici u Ameriku od americke vlade ili aviokompanije ili nekog. da obvezno ponesu dezodorans.
Inace, ja sam uvijek smatrao da mijenjanje gaca i dezodoransi spadaju u osobnu higijenu, a ne u kozmetiku/ukrasavanje
Prema mojim poredbenim saznanjima, na[?]i sunarodnjaci su vrlo ?isti, a u odnosu na niz navodno kulturnijih naroda. Eh, kako ovo nije raspirivanje mrĹžnje glede ex-YU, postavljam pitanje (nije retori?ko): u kojoj EU zemlji oko pola mu[?]karaca uop?e ne nose ga?e? Kao i: u kojoj EU zemlji se rabljeni toalet papir baca u ko[?], a ne u WC?
A prije kojeg stoljeca bila je apsolutno prihvacena (aristokracija, indijanska plemena)
Istina - XVIII. st. se pudralo, napoma?ivalo i zalijevalo parfemima, no da su se ba[?] prali - nisu.
Meni je od sminke zanimljivije kako ce izgledati rasni sastav u buducnosti. Citao sam (mislim Clarke) da ce nakon sto se sve rase izmijesaju ostati neka tamnoputo-siva komba.
Clarke je to uistinu obradio kao [?]to si citirao. Meni je zanimljivije sljede?e: raspr[?]e se ljudi po galaksiji, napu?e niz planeta. I onda se i bez GMO zahvata na sebi pomalo prilagode novim sredinama?
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Dagi wrote: Clarke je to uistinu obradio kao što si citirao. Meni je zanimljivije sljede?e: rasprše se ljudi po galaksiji, napu?e niz planeta. I onda se i bez GMO zahvata na sebi pomalo prilagode novim sredinama?
Ovo je pak obradio James Blish u svojim "Zvjezdanim Sporama"...

:blob:
Image
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Petra wrote:
L.Z. wrote: Jo[?] samo fali budu?nost puna pedera :dontknow:

HOMOFOB! :!:

a da je buducnost puna lezbijki?
Pretpostavljam da ?e ih biti "vi[?]e" jer ?e u budu?nosti biti prihva?eni pa nitko to ne?e skrivati. Bar se nadam. :mrgreen: Pretpostavljam da ?e i rasne netrpeljivosti nestati, ?ak i bez toga da svi Zemljani postanu sivi. Ali izmislit ?e ljudi ve? neki drugi razlog da mrze jedni druge. :!:
Dagi wrote:u kojoj EU zemlji oko pola mu[?]karaca uop?e ne nose ga?e? Kao i: u kojoj EU zemlji se rabljeni toalet papir baca u ko[?], a ne u WC?
Otkrij nam odgovor ? :o
u kojoj EU zemlji oko pola mu[?]karaca uop?e ne nose ga?e?
Iz pouzdanih izvora (moja baka) znam da Ĺžene na selu pred [?]ezdesetak godina nisu nosile ga?e, nego puno sukanja jednu preko druge. Tako da je higijensku funkciju imala najdonja suknja... Za mu[?]karce ne znam.
Istina - XVIII. st. se pudralo, napoma?ivalo i zalijevalo parfemima, no da su se ba[?] prali - nisu.
Da, smatralo se ?ak da je kupanje nezdravo. To dokazuje kako se drasti?no ljudska razmi[?]ljanja mogu promijeniti. (Usput, pri?ali su mi da je mom pradjedu bilo nesmislivo [?]to su njegovi unuci po?eli prati zube).
I onda se moĹžemo zapitati: kako nama uop?e pada napamet da smo u stanju zamisliti budu?nost... :shock:
Clarke je to uistinu obradio kao [?]to si citirao. Meni je zanimljivije sljede?e: raspr[?]e se ljudi po galaksiji, napu?e niz planeta. I onda se i bez GMO zahvata na sebi pomalo prilagode novim sredinama?
Ĺ to mislite, da li bi npr. ljudi odrasli na mjestu s manjom gravitacijom ve? u prvoj generaciji bili vi[?]i do ro?aka na Zemlji? Mislim samo na utjecaj okoline, bez genetskih promjena. :alien:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Klara wrote:Ĺ to mislite, da li bi npr. ljudi odrasli na mjestu s manjom gravitacijom ve? u prvoj generaciji bili vi[?]i do ro?aka na Zemlji? Mislim samo na utjecaj okoline, bez genetskih promjena. :alien:
Uvjeren sam da bi moralo proci puno vise od jedne generacije da bi takve krupne stvari dosle do izrazaja.
Primjer, ukoliko posaljes etiopljane da zive na Arktiku, u prvoj generaciji sigurno nece poceti nalikovati na eskime.

Jedna druga stvar mene zanima;
U svim SF filmovima (koliko me pamcenje sluzi) rucnim oruzjima mora se nisaniti, zar vam to nije malo neuvjerljivo.
Naime, zar oruzje nece napredovati toliko da posjeduje nekakav sustav samonavodenja (toplina, pokret, vlaga..) nego ce i dalje ovisiti o ljudskim kvalitetama - mirna ruka i ostro oko.
Ili je to da se ne zagubi narodna "Boj ne bije svjetlo oruzje vec srce u junaka." :shock:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Nda... Besson je po tom pitanju u svom "Petom Elementu" sa onom jurišnom puškom napravio dobar posao, dojam doduše malo kvari izbacivanje mreže...
:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Voila: the ZF-1. It's light. Handle's adjustable for easy carrying; good for righties and lefties. Breaks down into 4 parts, undetectable by x-ray; ideal for quick, discreet interventions. A word on firepower. Three thousand round clip with bursts of 3 to 300. With the Replay button (another Zorg invention) it's even easier. One shot, and Replay sends every following shot to the same location. And to finish the job, all the Zorg oldies but goldies. Rocket launcher. Arrow launcher, with explodin' and poisonous gas heads. Very practical. Our famous net launcher. The ALWAYS efficient flame-thrower. My favorite. And for the Grand Finale, the all new 'Ice Cube System!'
ZAKON!! :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Indigo Montoya wrote:dojam dodu[?]e malo kvari izbacivanje mreĹže...
:blob:
Jel se neko sjeca (ja se ne sjecam makar sam ga gledao x puta), jel se ta mreza uopce upotrijebi u filmu? Ako ne, onda bi se Cehov i Krsto raspalili :blob6:
Post Reply