ST XI

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: ST XI

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Mene zanima od čega je stari Spock živio svo to vrijeme u tome ledu? Baš mi nije izgledao kao da bi si mogao spržiti jednu od onih rakolikih životinja što su napale Kirka.
I kolika mora biti slučajnost da Enterprise prolazi uz taj planet baš u trenutku kad Spock odluči izbaciti Kirka iz broda?
SPOILER!!<<U stvari sve se događalo u vrlo kratkom vremenu.
Došli Romulanci i izbušili Vulkan. Bacili Spocka 1 na led da gleda kako mu planeta nestaje iz najboljih mjesta u sistemu. Pol sata kasnije, Spock 2 izbacuje Kirka na isti mjesec, a on slučajno utrči u istu pećinu u kojoj se sklonio Spock 1. Naravno, ostaje pitanje, kako to da svaka šuša koju izbace na tu planetu završi unutar istog hektara, ali ako tako gađaju cijelu planetu, onda skok na bušilicu izgleda kao komad kolača :lol:
Al to da se na svakoj planeti sve događa samo u jednom gradu je stara stvar...
>>

Film ima akcije, lijep je i šaren, i prodavat će se. Čitao sam recenziju jednog lika koji je trek počeo pratiti S TNGom. Film je gledao sa ocem (počeo od TOSa), i sinom, baš i nije gledao Star Trek.
Rezultat, starija dvojica su bila razočarana, ali je sin bio oduševljen... Svemirski brodovi, makljaže, pucanje.

ST bi trebao biti "cerebralniji" ali eksplozije se prodaju...
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Xaotix wrote:ST bi trebao biti "cerebralniji" ali eksplozije se prodaju...
E to je ono što najviše zamjeram ovom filmu. Ovakav kakav je, ne razlikuje se više od ostalog holivudskog bum bang svemirskog šarenila. Umjesto Kirka stavi Vin Diesela i nitko neće skužit razliku. Ja nisam treki, ali Star Trek je bio poseban baš po tom nekom humanističkom obliku bez previše akcije , kojega u ovom filmu nema. Moja cura npr. studira sociologiju i voli Star Trek (serije) zbog tog elementa međurasne interakcije i sl. Tako da ju je ovaj film razočarao. Ja se ne bih žalio da nisam pljunuo za njega 50 kn u kinu. Da sam ga nabavio posredstvom tetka iz Barcelone, a ništa, ko ga jeb*.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by TB »

Stalno sam, čak i za gledanja filma imao jak osječaj da gledam proizvod koji je samo platforma za ponovno lansiranje franšize. Star Trek je skup nužnih elemenata pažljivo doziranih i posloženih , pilot koji je tu tek reda radi za početak serijala filmova, tv serije itd. Radnja- puna rupa i nevjerojatnih slučajnosti i nategnutih riješenja ima iznad prosjeka za kakav bezumni akcijski film. Inače, u ST univerzumu najviše mi ide na onu stvar njihova svemoguća teleportacija.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kad se već spominje teleportacija, koliki je njen domet uopće? Jer vidim da bez problema teleportiraju ljude s planeta na brodove i sl.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Porto »

Pomalo sam razočaran filmom, tek na moment bje mi toplo oko srca kad se pojaviše romulanski kolege bušaći. :love:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kladim se da si ti cijelo vrijeme navijao za njih. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: ST XI

Unread post by Ire »

Intervju s Tomislavom Mihalićem, prevoditeljem filma ST XI:
http://nosf.net/2009/zivi-dugo-i-bericetno/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

Meni je "berićetno" dobar prijevod. A za Bonesa nemam problem s prijevodom, već s promjenom etimologije unutar franšize...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: ST XI

Unread post by jbt »

Dodjoh, vidjeh, pobjegoh.

i sad jedno pitanje za mudrije - jel' Vulkan sad totalno mrtav ili nije ili blabla?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: ST XI

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

jbt wrote:Dodjoh, vidjeh, pobjegoh.

i sad jedno pitanje za mudrije - jel' Vulkan sad totalno mrtav ili nije ili blabla?
Meni se čini da je. Osim ako se u nekom drugom nastavku opet ne vrate u našu verziju svemira. U ovome više nema ni Vulkana ni Romulusa. Možda im je to i cilj. Žele završiti serijal ali tako da ga više nitko ne može nastaviti poslije njih, pa će u svakom novom nastavku uništiti po planet-dva, sve dok na kraju ne preostane samo Zemlja. Onda će s njom uništiti i svemir i Star Drek može restati u pisu.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
zakk
Ewok
Posts: 19
Joined: 02 Jun 2009, 18:25

Re: ST XI

Unread post by zakk »

Hm, zašto ne bi bilo Romulusa? Nastradao je "originalni", "alternativni" je valjda čitav.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ST XI

Unread post by Milena »

zakk wrote:Hm, zašto ne bi bilo Romulusa? Nastradao je "originalni", "alternativni" je valjda čitav.
Čitav je... ali za sada. :lol:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: ST XI

Unread post by niniane »

O moj Bože, navodno se već priprema nastavak... :x
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: ST XI

Unread post by Sandman »

niniane wrote:O moj Bože, navodno se već priprema nastavak... :x
pa u zadnje vrijeme sve ide u komadima po tri :x
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply