Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Xaotix »

Mara, Ratchet ti je već odgovorio. Nekoliko puta.
Ja bi sad presjekao, prije nego sve skupa ode u vražju mater, i otvori se novi krug naganjanja mačkinog repa (kad smo već upleli i mačke).

Vrtite se u krug.
Za ozbiljno.
Ko mala djeca. :binky:

Mara i Boki, koliko god vam Ratchet pilio ŠTO mu smeta u cijeloj stvari, vi se ponovo vraćate na početak. Ako vam je pet puta rekao jednu te istu stvar, i ako ste se i vi i sami složili mu da nije problem u zadanoj temi ili priči, nego u općenitom pitanju jesmo /nismo, onda se zaustavite na tome.

Ratchet, kad si već prošao kroz 5 identičnih rundi, nemoj se upecati i 6. put, nego ih pošalji na bilo koji od prethodnih postova.

Svi slijedeći postovi koji nemaju veze s natječajem, nego s prepucavanjem idu u poseban thread. I svi ćete na spavanje bez deserta!
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mislim da se ova dretva može službeno proglasiti dretvom s najviše puta korištenim riječima "uvrijediti" i "glupost" na ovom forumu. A uopće nije u Razvaljotki! :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Mara R. Sirako
Ewok
Posts: 30
Joined: 16 May 2009, 16:33

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Mara R. Sirako »

Ajmo mi fino dalje pošto se sad nećemo vračati nazad :) Hvala!

Eto ovako stvari stoje. Sledeće sedmice bit će i zvanično objavljen dogovor kojeg ovih dana još detaljno razrađujemo. Svi koji su već najavili svoju saradnju u tome su bili i obavešteni i drago im je te podupiru takav završetak nagradne igre. Projakat koji će biti "završnica" svih naših napora mislim da je takve prirode da nije ograničen ni na NF fandom, ni na Sloveniju, ni na Hrvatsku. Ali više o tome sa svim "sočnim" detajlima sledeće sedmice na ovoj adresi a ako želite i na vašem forumu :)

U medjuvremenu smo svima koji bi želeljeli sudjelovati na razpolaganje preko sledećih e-mail adresa: infor@dangober.info i još brže micy25@hotmail.com.

Očekujemo tekstove (2 araka max), slike, ilustracije i stripove ili kombinaciju svega navedenog. Rok je 05. 06. 2009.
Image
User avatar
Boki
Hani
Posts: 62
Joined: 06 Sep 2007, 13:34
Location: Slovenija
Contact:

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Boki »

Mara i Boki, koliko god vam Ratchet pilio ŠTO mu smeta u cijeloj stvari, vi se ponovo vraćate na početak. Ako vam je pet puta rekao jednu te istu stvar, i ako ste se i vi i sami složili mu da nije problem u zadanoj temi ili priči, nego u općenitom pitanju jesmo /nismo, onda se zaustavite na tome
Da, znam, više puta smo išli kroz istu dramu (ili komediju). Meni osobno ne smeta razsprava biti ili ne biti na Mjesecu. Ja sam sa ozirom na dokaze uverjen, da su ljudi sleteli na Mjesec. Ima dosta dokaza o tome (kao i ona prizma za mjerenje oddaljenosti do našeg naravnog setalita). Ako Mara u uvodu knjige možda to sletanje prikazuje na drukčiji način, je to umjetnička sloboda - ne piše povjesni roman, nego space operu. U filmovima tog žanra se čuju svemirske letilice i brodiči se pucaju na nekoliko metara udaljenosti. Nikome ništa, iako je fizika išla na spavanje. Umjetnost može svašta podnosti, dok je granicima nekog ukusa i&ili logike. Da skratim - oko ove teme je samo nesporazum. Niko ne tvrdi, da ljudi niso sljeteli na Mjesec. Može neko napisati priču, kako nisu, a to je samo priča. Može se napisati i esej sa dokazima i sa izvorima tih dokaza. U nauci je tako - obično pobedi onaj, koji poredloži verodostojnije dokaze i ne onaj, koji ima pravo. No u toj nagradni igri nečemu o dokazima, nego o umjetničkoj kvaliteti i ubjedljivosti priča i eseja.
Želim samo, da se što više ljudi odluči napisati koju priču. Više priča če donesti više kvalitete. Bar se nadam o tome. I hrvatski nije prepreka.
Image
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by mica milovanovic »

Zar je moguće da ovo ovoliko dugo traje, a da niko ne shvata suštinu? Možda samo Zoran, ali i on donekle.

Ja, kao nezavisni posmatrač ovoga sukoba, mislim da je ovo smišljena provokacija sa ciljem skretanja pažnje na goruće pitanje teritorijalnog razgraničenja Slovenije i Hrvatske. Pored toga, preseljenjem teme na Mesec, postavljanjem nemogućih hipoteza, skreće se pozornost u trenutku kada se u Hrvatskoj biraju najvažniji organi lokalne vlasti.

PS:
U nauci je tako - obično pobedi onaj, koji poredloži verodostojnije dokaze i ne onaj, koji ima pravo.

Ovo ću morati da pribeležim...
User avatar
Mara R. Sirako
Ewok
Posts: 30
Joined: 16 May 2009, 16:33

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Mara R. Sirako »

E tu sa vas čekala! Opet vi u off topic i na kraju ćete optužit Bokija i mene :) Pročitala sam ja vas ko knjigu :)
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Zoran »

mica milovanovic wrote: Ja, kao nezavisni posmatrač ovoga sukoba,

Ovo bismo, kao, trebali povjerovati?

Ti si dio urote, priznaj! :puca:
User avatar
Boki
Hani
Posts: 62
Joined: 06 Sep 2007, 13:34
Location: Slovenija
Contact:

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Boki »

Zorane, tebe čemo (zlo)upotrebiti za maskotu urote. :occasion9: :cheers: :vrag:
Image
User avatar
Mara R. Sirako
Ewok
Posts: 30
Joined: 16 May 2009, 16:33

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Mara R. Sirako »

Xaotix wrote:Sad sam radoznao. Što si to napravila?
:P Ovo: Smo ali nismo pristali na Luni bo opozarjal na problem dnevnega varstva invalidov

Još jednom - ko se nam želi pridružiti, dobrodošao je. Jer mislim da je pomenuti problem isti i kod nas i kod vas :)
Image
User avatar
Mara R. Sirako
Ewok
Posts: 30
Joined: 16 May 2009, 16:33

Re: Nagradna igra - zaradi knjigu sa pisanjem! (do 05.06.2009.)

Unread post by Mara R. Sirako »

Štovani!

Natjećaj je završen. Izmedju dospijelih radova nagradili smo pet: Slikarska šola od pike do slike koja je učestvovala sa djelima slikarke Nataše Jan, slikara Rajka Ferka, Vlatku Kozlovič, Amedeju M. Ličen i Patriciju Lipnjak iz Hrvatske. Naš izbor bit će na raspolaganje u posebnom broju fanzina Jašubeg en Jered (zakašnjenje treba pripisati tome, da ja kasnim sa predajom materiala zbog sasvim ličnih razloga ali i to ćemo srediti).

16. 07. izašla je i knjiga Dangober. Prvi deo sage Spopad pri Opozorilniku (Okršlaj kot Opomenika) odštampan je u 3 knjige. Cena jedne knjige je 40,15 €, izdavač je Založniški atelje Blodnjak iz Ljubljane.

Zahvaljujem se NOSF forumu da nam je omogočio obaveštavanje o nagradnoj igri, takodje se zahvaljujem za komentare, primedbe i sugestije, koje smo primili sa strane članova foruma.

Svima želim lep i ugodan vikend. Nadam se da ćemo se u skorašnoj budućnosti sresti na kakvom od vaših *konova :)
Image
Locked