the day the earth stood still

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

the day the earth stood still

Unread post by writer16 »

sranje......ko gledo?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Glupinickname
Hani
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2007, 02:54
Contact:

Re: the day the earth stood still

Unread post by Glupinickname »

writer16 wrote:sranje......ko gledo?
Ja, al uz ovako točan komentar, kaj opće dodat? :)

Nisam vjerovao da je to moguće al Holivud je uspio napravit SF film manje suptilan od onih iz 1950ih.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: the day the earth stood still

Unread post by Zeljko »

nisam niti me zanima :kava:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: the day the earth stood still

Unread post by niniane »

Gledala sinoć. Čak mi i nije bio TOLIKO katastrofalan koliko sam očekivala da će biti (doduše, možda je to efekt kontrasta jer sam prije toga gledala Twilight :x ), ima nešto dobrih momenata, ali i velikog nedostatka logike. U svakom slučaju, bio mi je bolji od Twilighta, ali ne naročito dobar sam po sebi.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: the day the earth stood still

Unread post by Xaotix »

Nisam mogao vjerovati da su našli klinca iritantnijeg od derladi koja je nastupala po Hollywoodu 40ih i 50ih.
Kladim se da je Klaatu imao sasvim druge planove, i onda odlučio uništiti ljude čim je upoznao malog. Na kraju je valjda zaključio da će najogra kazna biti da nam ga ostavi.

Klinac iz originalne verzije zaista normalan u odnosu na ovog.

A film općenito...
Koliko god original bio pun naivnih dijelova, imao je priču i poruku. Ovo nema priče niti poruke, osim one "Ništa se vi ne brinite i samo nastavite po starom, već će se sve riješiti samo od sebe." A i za svaku naivu iz originala, remake ima totalnu kretenariju. ("meteor" pada na New York, i cijeli response tim leti helikopterima iznad njega????)

Priznajem im barem to da ovaj put vanzemaljci NAPOKON imaju razloga sletiti u New York, a to je zgrade UN-a. Ima još stvari koje imaju smisla (Klaatuovo odijelo), ali imam osjećaj da su film radili zbog specijalnih efekata, koji im baš i nisu nešto.
Randomness is strong with this one!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: the day the earth stood still

Unread post by Quicksilver »

Original (hvala, Žiljak, na DVD-u!) sam išla pogledat odmah još istu večer nakon gledanja new verzije, jer mi ista uopće nije bila jasna (barem kraj), te sam se bojala da ne izgubim sanity points.
Uglavnom, štošta mi je postalo jasnije i flim je actually dobar - al mislim na original, naravno. Onak malo funny, jer su se od 50- ih mnoge stvari promijenile (npr. da ti totalno nepoznat te samozatajan muškarac veli da će ti vrlo rado pričuvat sinčića dok ideš nas izlet sa švalerom, ne znam koja bi majka pristala danas na to..o ostalim promjenama u društvu te znanosti da ne govorimo..). No usprkos svemu tome, film ima smisla, ima poantu. Dobar je. Poruka mi je onak prava - i trebala bi nam sad u ovo destruktivno doba...
No ova nova verzija filma je totalno besmislena. Kraj je užasno razočaravajuć.
Ljubav pobjeđuje sve? Ma, daj, molim te - u to još samo (zbog nedostatka životnog iskustva) vjeruju klinke od cirka 13 godina koje zbog toga padaju na spiku tipa Twilight (nisam gledala Twilight, možda valja, pa se ispričavam onima koji znaju više, ako valja).
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: the day the earth stood still

Unread post by niniane »

Quicksilver wrote:Ljubav pobjeđuje sve? Ma, daj, molim te - u to još samo (zbog nedostatka životnog iskustva) vjeruju klinke od cirka 13 godina koje zbog toga padaju na spiku tipa Twilight (nisam gledala Twilight, možda valja, pa se ispričavam onima koji znaju više, ako valja).
Ne valja :zubo:

Nisam gledala original The day when the Earth stood still... Možda bi se dalo posuditi, ha, Quicksilver?... :angel: :D
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: the day the earth stood still

Unread post by Quicksilver »

sure, donesem ti ga večeras na zasjedanje.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: the day the earth stood still

Unread post by niniane »

:cmok: :D: :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: the day the earth stood still

Unread post by Tomislav Sakic »

Ma nije los film. Super efekti (sfera), ideje pokradene odsvud iz novijeg SF-a, najbolja uloga Keanua Reevesa dosad (naime, aliena u ljudskom tijelu treba glumiti bas njegovim stilom "glume" - ukočeno, i s ogranicenim verbalnim sposobnostima :lol: ), a Jennifer Conelly je i dalje najljepsa (pogotovo kad pogleda u kameru svojim zelenim okicama :geek: )
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: the day the earth stood still

Unread post by Xaotix »

Tomislav Sakic wrote:Ma nije los film.
Ma u stvari i nije, ali čim si je dao naslov postavio je vrlo visoka očekivanja. Da je imao drugi naslov, ljudi bi rekli da je izimeđu ostalog paopalio i ideju iz originalnog Dana kadje zemlja stala, i rekli bi da je prolazan. A ovako.
Keanu Reeves je zaista savršen izbor za Klaatua. kad kaže "This body will take some getting used to", zaista vidiš da se navikav a kroz cijeli film. :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: the day the earth stood still

Unread post by Morgoth »

za film koji sam izbjegavao pogledati u širokom luku misleći da je ultra dosadan i naporan, moran priznati da sam se stvarno iznenadio. Sve to stoji da nije dostojan orginalu, te da film ko film nije baš nešto, ali je odličan za izgubiti par sati. Ima vrlo dobru glazbu, glumca koji je u svim ostalim filmovima poput robota, pa zato je ovdje toliko "dobar", te poprilično solidnu priču. Neznam možda je to isti slučaj kod niniane, samo što sam ja umjesto Sumraka pogledao ubi-boga dosadan i precjenjen film još više precjenjenih braće Coen poznatiji pod imenom Burn After Reading ( film kojeg spašava samo brad pitt... )
User avatar
Melkior
Ewok
Posts: 25
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: the day the earth stood still

Unread post by Melkior »

pogledala samo original, strah me gledati prerade (lol, strah) jer imam osjecaj da ce mi unistit misljenje o originalnoj verziji (koje je pozitivno)
zasto je prerada uopce radena? nedostatak ideja za novi originalan film? :zubo:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: the day the earth stood still

Unread post by writer16 »

Melkior wrote:pogledala samo original, strah me gledati prerade (lol, strah) jer imam osjecaj da ce mi unistit misljenje o originalnoj verziji (koje je pozitivno)
zasto je prerada uopce radena? nedostatak ideja za novi originalan film? :zubo:
glupog pitanja, pa da bi keuno reevs zasjao u svojoj ulozi života :kava:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply