Petak 13.

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Petak 13.

Unread post by buco »

Mislite li da je to samo 'pričica' ili ima nešto iza toga, nazovimo, vjerovanja? Kao i ono o broju 47. :scratch:
E da! Pa sretan vam Petak 13. I pazite se... :x

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Petak 13.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni nije nesretan. Recimo, danas sam saznao da sam prošao pismeni na jednom ispitu. :D U globalu gledano, ne sjećam se da sam imao nekih nesretnih događaja na petak 13. Možda je stvar u tome što ne pratim koji su datumi, pa ni ne znam kad je petak 13. Da nisam vidio ovaj post, ne bih imao pojma da je to danas.

Problem je u tome što je ljudska psiha zajeba*a stvar, to će ti potvrditi naši i stručnjaci psiholozi ovdje na forumu. :D Svaki dans se događaju nesreće, ali ljudi su zbog postojanja legende o petku 13. posebno osjetljivi ako se nešto dogodi na taj dan. Nitko neće kukati ako ga auto zgazi u četvrtak, 25., ali ako ga auto zgazi u petak, 13., e onda su krivi bogovi, vještice, templari ili šta ja znam.

Naravno, postoje i različite legende o nastanku tog nesretnog dana, ali po mom mišljenju sve je to rekla-kazala. Ali, to ne umanjuje psihozu koja se javlja kod ljudi na taj dan i meni se to baš sviđa. Obožavam praznovjerja, dobar su izvor inspiracije. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Petak 13.

Unread post by Milena »

Yup, ni meni nije nesretan. Dapače. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Petak 13.

Unread post by uglib »

Meni je 13 sretan broj, a petak mi je najdraži dan u tjednu tako da za mene nema frke.
I jučer mi bio sretan dan, tome još i godišnjica braka.

Ali, 11 mi je sumnjiv.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Petak 13.

Unread post by niniane »

Kongrečjulejšns, uglib :cheers:

Ja sam prije brijala na petak 13 kao nesretan dan dok nisam naučila ponešto o samoispunjavajućem proročanstvu. Od tada jednostavno ignoriram činjenicu da je petak 13, postavim se kao da je bilo koji drugi dan i ne razmišljam o tome, i čudna li čuda, otkako to radim, ništa loše mi se ne događa na taj dan - odnosno, ništa što se dogodi ne pripisujem datumu.

Ako se čovjek postavi kao da je to nesretan dan, ponašat će se u skladu s tim, tumačiti sve što se dogodi kao posljedicu gdje zapravo nema nikakve uzročno-posljedične veze, a možda će i podsvjesno izazvati da mu se dogoodi nešto loše jer onda za to ne mora preuzeti odgovornost ("kriv je petak 13."), a time će sam sebi potvrditi ono u što vjeruje. A svi mi podsvjesno nastojima potvrditi stvari u koje vjerujemo.

Ja sam jučer imala dva predavanja u Čakovcu, dan mi je bio strahovito iscrpljujuć (a još nisam sasvim oporavljena od gripe) i naporan (što se vidi iz činjenice da sam noćas spavala 13(!) sati), ručak odvratan kao rijetko kad, a vlak natrag drmusav i užasno hladan. Ali sve je tako bilo i u utorak kad sam također bila u Čakovcu. So it`s no big deal.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Petak 13.

Unread post by Makovnjacha »

niniane wrote:...a vlak natrag drmusav i užasno hladan.


Čak se i HŽ pobrinuo za atmosferu :zubo: Ali imaš sreće, bar se nije smrznuo.
User avatar
VokiToki
Ewok
Posts: 18
Joined: 09 Jan 2009, 21:07

Re: Petak 13.

Unread post by VokiToki »

Makovnjacha wrote:
niniane wrote:...a vlak natrag drmusav i užasno hladan.


Čak se i HŽ pobrinuo za atmosferu :zubo: Ali imaš sreće, bar se nije smrznuo.
To je optimizam :cheers:
Meni je petak 13. čist ok dan... Čak sam se i dobro proveo, vidio dimnjačara, i sve kaj ide u paketu s tim :D
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Petak 13.

Unread post by writer16 »

meni petak 13 amba baš niš ne predstavlja jer sam po prirodi inače smotan ko sajla pa se svaki dan zbubam u nešto ili napravim neko s*anje pa mi sve dođe na isto.Petak 13 je mene zaobišao u široku ruku jer mu obilato nadoknađujem ostalih 364 dana u godini :zubo: :zubo: .Volim karmu :D :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Petak 13.

Unread post by niniane »

LOL, writer :D
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply