Rat klonovima

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Rat klonovima

Unread post by Xaotix »

Koet wrote:i na kraju, naravno da je priča loša. napisana je u 10 minuta, u bijesu, od osobe koja ima zasad konkretno napisano ništa i koja uči i ekperimentira.
Evo, sam si naveo razlog zbog kojeg su te ošinuli krupnim kalibrom... Bijes je dobar, daje inspiraciju, ali nažvrljati priču u 10 minuta... Uglavnom će je šutnuti u smeće.
Daj si dovoljno vremena. Čitaj što si napisao, i sredi ono što ti ne štima kao čitatelju.

Ako si pogledao druge priče ovdje, primjetit ćeš da dosta ljudi brani od kritika rečenicom tipa "Ma ja sam to nažvrljao onako, u 10 minuta".
Da sad citiram više forumaša: Ako ti nisi smatrao vrijednim utrošiti svoje vrijeme na pisanje priče, zašto bi mi trebali trošiti svoje vrijeme ne čitanje?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Koet
Ewok
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2008, 12:28

Re: Rat klonovima

Unread post by Koet »

Ok, ajmo zaključit raspravu. Priča je loša, kritike su bile dobronamjerne, ja sam ih malo preosobno shvatio.
I nije u redu mučit druge ljude svojim kratkotrajnim i nekontroliranim izljevima bijesa. :x

hvala svima na kritikama.
..to die doing what you love is alright.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Rat klonovima

Unread post by MadDog »

Koet wrote: Klonovi su tu kako bi simbolizirali nešto što se ne mijenja, nepromijenjivo, i sa vremenom zastarjelo. i zatim na scenu ulaze ljudi sa inovacijom. što se tiče patenta, dužina trajanja je jednostavno karikirana, u funkciji poruke.
Zašto baš klonovi, zašto ne androidi, zašto ne roboti, zašto ne, što ja znam... krave simentalke?
To što se dešava sa okoštalim proizvodnim strukturama i kako svježe ideje utječu na takve strukture, predmet je suvremene ekonomije, ja ne vidim gdje je tu SF, pogotovo ne spekulativna fikcija...

BTW, iako je :off:, sad mi je jasnija kritika koju mi je Izitpajn svojevremeno uputio.
A iz te se kritike da iščitati: Svaka priča ima svoje mjesto gdje može biti ili pohvaljena ili pokuđena. Zapravo, svaka se priča može naći u pravo vrijeme na pravom mjestu, ova se tvoja, kao i moja, našla na posve krivom mjestu u krivo vrijeme... da pokušaš to objaviti u Lideru? :dum:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Rat klonovima

Unread post by Izitpajn »

Ok, ne morate ga više mlatiti, mislim da je mrtav :kava:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Rat klonovima

Unread post by Bahod »

hi hi hi
ako ovako nastavimo ljudi će morat priče postati u Razvaljotki :zubo:
User avatar
Koet
Ewok
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2008, 12:28

Re: Rat klonovima

Unread post by Koet »

Izitpajn wrote:Ok, ne morate ga više mlatiti, mislim da je mrtav :kava:
:puca: :angel:
ali vratit ću se, osveta je moja :vrag:
:)
..to die doing what you love is alright.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Rat klonovima

Unread post by uglib »

@ Koet,
Ovakav izljev bijesa, nažvrljan u 10 minuta, može ti poslužiti kao okvir za priču kojoj ćeš posvetiti više vremena i od kojeg ćeš dobar dio potrošiti na proučavanje onoga o čemu pišeš tako da ti znalci ne mogu skočiti za vrat. Usput se neke stvari iskristaliziraju i ne treba se svake početne ideje držati kao pijan plota.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply